Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
5. júl 2010

@evinkaaa hej hej poznam ale tato je unikatna fakt.Ked som si chcela neaku kupit tak som si nevedela vybrat.No myslim ze mam faforita 😀

evinkaaa
5. júl 2010

bianca - ja som si tiez nevedela vybrat, ale riskla som to s touto 😀 . A som fakt spokojna, ta podlozka je skvela. Urcite si kupim aj tie ostatne 😀

bianca
5. júl 2010

@evinkaaa nemas v zalozke niekde link na tie podlozky nech sa pokocham?

vinka
5. júl 2010

A kolko stoja tie podložky? 😕

vinka
5. júl 2010

@evinkaaa a ako si urobila čokoládove mmf?pridala si kakao? 😕

sisa.b
5. júl 2010

ahojte,

vinka, rozpravky nepoznam, ale vytvory sa mi pacia 🙂 tak kamaratka musi suhlasit, ked si vymyslela taku zalezitost 😀 na jedlu oplatku sa nenechala ukecat? to by bolo celkom jednoduche 🙂

ja som sa chcela spytat, ako robite tie krasne malovane kittynky - konkretne alex tu mala poslednu taku. to je tiez zvlast pripravene?

@evinkaaa pekne torticky 🙂 pozeram, ze tonka57 a dadka1 sa v pochvalach na TOM stale cinia 🙂 akurat moj chudacisko nemal nejak uspech 😅

sisa.b
5. júl 2010

este mi vysvetlite, k comu nam je dobra ta skupina na FB 😕 tam to nejak neovladam

bianca
5. júl 2010

@sisa.b aby boli recepty roztriedene a prehladne a aby si tam kazdy mohol dat link na svoje torticky

evinkaaa
5. júl 2010

@bianca - ja som si tie podlozky a vlastne vsetky pomocky na pecenie kupila tu v nemecku, kedze tu zijem. Ale teraz som si objednala este par malickosti z peceniehrou a donesu mi to rodicia, pretoze k nam o dva dni pridu.

@vinka - u nas v nemecku stala okolo 25 euro. 😉
To cokoladove mmf som urobila z cokoladovych haribo. Kukni, tieto:
http://www.sweets-online.com/images/produkte/10...
Vyskusala som ich a bola som nesmierne spokojna. A na druhy den som kupila dalsie baliky 😀 . Robilo sa mi s tym omnoho lepsie ako s klasickym bielym mmf. Roztopilo sa to velmi rychlo a spracuvavalo sa to velmi lahucko. 😉 Mozem len odporucat.

@sisa.b - dik za pochvalu. 😉

sisa.b
5. júl 2010

jej, uz to vidim 🙂 rano bola diskusia este prazdna, tak preto som sa spytala. lebo ked tam budeme kecat, tak nam tiez prispevky utecu 😀

sisa.b
5. júl 2010

@evinkaaa a kde si take haribo zohnala? 😕

vinka
5. júl 2010

@evinkaaa moja ta u nás také ani niesu. 😕 To normálne v nemecku také majú? 😕

vinka
5. júl 2010

@sisa.b tiež sa divíš ako ja? 😀 😀 😀

benjik
5. júl 2010

@evinkaaa aha tak to chápu. Daňový úřad je svinstvo a na tyhle věci mají nos. Škoda no. Tyhle haribo bonbony jsem ještě u nás neviděla. Jak chutnají?

Já budu péct ve středu korpusy na dorty pro dcerku k prvním narozeninám. Nakonec dělám jen krtka a papenku. Kitty se ruší,nevíme totiž jestli ta oslava pro přátele vůbec bude,spousta lidí nemůže,i když to už dřív slíbili. ☹

benjik
5. júl 2010

koukám,že než to nadatluju,tak je tu milion dalších příspěvků 😀

evinkaaa
5. júl 2010

@sisa.b - tie cukriky u nas v nemecku dostanes bezne v potravinach pri ostatnych cukrikoch. Ale myslim, ze na sk asi nie, lebo som ich kupovala aj maminke.

@vinka - ano normalne v kazdom obchode s potravinami. 😉

@benjik - ako chutia ti nepoviem, pretoze mne ani normalne mmf nechuti. Ale ked sa z tychto cokoladovych haribo urobi hmota, ta chuti skveleeeeeeeeee. 😀 A to vravim ja, co cokoladu vobec nemusim. 😉

dm1
5. júl 2010

@evinkaaa krasne torty mas 😉 . skoda ze si tie cukriky nedala skor kamoske sa prave vratil manzel zo sluzobky mohol prist nabaleny cukrikmi 😀

evinkaaa
5. júl 2010

@dm1 - dakujem pekne. Ale ty mas tiez nadherne vytvory. 😉 Minule som obdivovala tvoje postavicky z madagaskaru 😀 . Kamoske, teda jej manzelovi, das kupit cukriky inokedy 😉

dm1
5. júl 2010

@evinkaaa dakujem tiez 😉 . no tusim musim niekoho zneuzit s tymi cukrikmi na dovoz lebo som mala velke problemy ked som kakaom farbila sa to drobilo tak slak

evinkaaa
5. júl 2010

@dm1 - ja som kakaom farbit este neskusala, takze to posudit neviem. Ale ak budes mat moznost tieto cukriky na sk kupit, urcite kup. Urcite neolutujes. 🙂

zdenallicka
5. júl 2010

Opakuju svůj (už docela akutní) dotaz:

Můžu si upéct korpusy už v úterý ráno, naplnit je večer máslovými krémy, ve středu potáhnout ozdobit a ve čtvrtek jen dokončit? V pátek si pro to přijedou a jíst budou až v sobotu a v neděli...
Včera ve 21:37 • Odpověz

benjik
5. júl 2010

@benjik mě zajímalo jen jestli jsou čokoládové chuti nebo do ní mají daleko,já jsem zas maniak na čokošku,stejně manža a dcerka taky začíná 😀

dm1
5. júl 2010

zdenallicka ja neporadim este som tak neskusala ale ja ked som na sobotu robila pre nas tak som v stredu robila korpusy, vo stvrtok plnila a v piatok potahovala a bola OK

zdenallicka
5. júl 2010

Vinko a tady máš skvělý čokoládový krém...

http://www.oladorty.estranky.cz/stranka/recepty

dm1
5. júl 2010

mne by stacilo keby tie cukriky pekne zafarbili na hnedo a ak by chutili po cokolade bol by to len bonus naviac 😉

lenka.pav
5. júl 2010

zdeni, upiect ich v utorok mozes v pohode, ale plnila by som ich najskor v stredu vecer 😉

benjik
5. júl 2010

už blbnu,zas to posílám sama sobě 😀
@evinkaaa mě zajímalo jen jestli jsou čokoládové chuti nebo do ní mají daleko,já jsem zas maniak na čokošku,stejně manža a dcerka taky začíná 😀

dm1
5. júl 2010

zdenalicka ten vypada dobre a moze ist aj pod potahovku?

benjik
5. júl 2010

@zdenallicka jasně,úplně v pohodě to vydrží,já to dělala takhle o mužovi narozky,čím dýl v lednici tím jsou lepší

zdenallicka
5. júl 2010

Leni, ale já nestíhám potáhnout a nazdobit dva dorty za pár hodin...☹ Musí bát ve čtvrtek do 13 hodin hotové, páč to odjíždím do Prahy...☹
M8slové krémy se přece nekazí, ne?