Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
28. sep 2012

@saminka červená+zelená = hnedá 😉 kakao mení chuť poťahu

alenv
28. sep 2012

@yamahafazer já nevím co dělat s tím olejem ☹ jakou čoko prosím používáš

dm1
28. sep 2012

@alenv ja pouzivam do cokohmoty len tu 52% z lidla a nie je problem. len si ozaj mala malo sirupu ja davam tiez na 200g 4 lyzice

dm1
28. sep 2012

@alenv s akym olejom? tato coko nepusta vela len ked to dlhsie miesis v rukach tak sa topi ja vobec z toho ani tuk nedavam prec servitkou ani nic. rovno pracujem. najlepsia je z ladnicky. len sa priprav ze cokoruza to je na dlho lebo to makne pod rukami

zdenallicka
28. sep 2012

@vecernicci Ehm, to už si nepamatuju.. 😒 Jaké jsou, máš někde fotky?

alenv
28. sep 2012

@dm1 no dělám přesně jak ty a pouští mi to hrozně oleje a mám i stejnou čoko ☹

dadka212
28. sep 2012

@alenv ja keď som skúšala robiť mliečnu čokohmotu, som tam mala hrozne vela oleja, s lidlackou som mala vždy super konzistenciu, až na jeden krát, keď som robila s medom, kukuričný sirup bol perfektný

alenv
28. sep 2012

@dadka212 já právě dělala s čoko z Lidlu tu 52% a mám kuk. sirup 😠 😖 tak já nevim kde jsem udělala chybu.. může to být tím, že rozpuštěná čoko měla třeba vyšší teplotu?

dadka212
28. sep 2012

@alenv netuším....

dm1
28. sep 2012

@alenv a ako si rozpustala coko? nad parou? leob moze byt ze si ju prepalila lusilke sa to tusim na zaciatku stalo. Skus to dat do mrazaka na chvilku a uvidis. A ked si ju urobila nedala si ju nahodou do mikrovlnky?:

alenv
28. sep 2012

dělala jsem nad parou.. jak se udělala tak jsem dala za chvilku do ledničky a asi po 2 hodinách do mikrovlnky ☹

wera.g
28. sep 2012

@dm1 ahoj 🙂 a aké krajky ideš predať? 🙂 tiež sa chystám oznámiť manželovi, že bez krajky neprežijem, a že budem mať meniny, tak možno by som od teba vzala, ak máš takú akú chcem 😀

cabalkova
28. sep 2012

Holky, ty vase nadhery, co pridavate, jsou uplne jina liga, ale i tak, pridavam fotky sveho tretiho potahvaneho dortiku. K dokonalosti to ma daleko, ale aspon trochu se lepsim. Diky za vsechny rady.

wera.g
28. sep 2012

Ahojte 🙂 trošku som to tu zanedbala, posledné večery som trávila pri tortičkách, sa mi to nejako rozbehlo ani neviem ako 🙂)) Pridávam moje najnovšie a idem dočítavať a popozerať vaše krásne výtvory 🙂

b.janka
28. sep 2012

baby keď som spravila so smartflexu písmená vysoké cca 5 cm a mám ich na špáratkách... musia vyschnúť do zajtra a potom ich pichnúť do torty či môžem ich dať aj teraz... robila som ich pred nejakou hodinkou... a ak musia schnúť dá sa to nejako urýchliť?

pipka
28. sep 2012

@b.janka daj do chladnicky.a pichni do torty az rano..aby sa ti nestalo, ze sa ti na torte ohnu 😅
a ako su hrube? aj podla toho...cim hrubsie , tym dlhsie schnu 😉

maya30
28. sep 2012

ahojte, tak aj ja dam zatial 2 hotove...asi sa stal zazrak alebo sa forma zlakla a vycarovala som aj ornamenty na knihu 🙂 veru uz som ju chcela predat...vlacik je trochu netradicne pre dievcatko 🙂

b.janka
28. sep 2012

@pipka na hrúbku majú cca 5 mm... a keby som ich dala bližšie k radiatoru...alebo na parapetu... teraz kúrime... nevyschli by skôr ako v chladničke?

aduskatt
28. sep 2012

@b.janka teplo ti to roztopi a neususi🙂

b.janka
28. sep 2012

@aduskatt aha... ale zase nie veľmi horúco... len teplejšie... tak potom to dám do chladničky ak to vyschne... picne ma...robím čokoládovú tortu a tá mi nechce tuhnúť... do chladničky som ju dala pred 30min a ešte nie je zatuhnutá... a to som ju chcela dokončiť okrem toho mena čo by som zapichla ráno... a ešte mm mi oznámil že zajtra ideme na výlet... tortu som mala odovzdávať o 12:00 a takto budem to musieť spraviť do 8:00-9:00... 😠

dm1
28. sep 2012

@maya30 tak ta moja forma sa stale nechce zlaknut 😠

dm1
28. sep 2012

@b.janka nedavaj to schnut do chladniky!!!! iba pri izbovej teplote a rano zapichnes. Tak to asi pipka myslela ze tortu do ladnicky a pismenka az rano 😝

b.janka
28. sep 2012

@dm1 ďakujem..ešte že som prispala pri telke... idem spať a ráno to spravím

wera.g
28. sep 2012

@maya30 nááádherné obe ! Ale tá vláčiková, geniálna, fakt super 🙂 ukladám si ako inšpiráciu, ak smiem 😉

lienka_1
28. sep 2012

dadka212 Dajem za recept a rady! Trosku sa mi ten mascarpone krem chcel zrazit 😀 😀 😀, ale manzel vycistil misku skoro docista a ze vraj je vyborny. Nakoniec moje snazenie skoncilo takto. Dufam, ze aj bude chutit aj ostatnym. Este raz vdaka! 😉

lienka_1
28. sep 2012

@dadka212 Presne toto som dnes potrebovala vediet....ale nevedela som, tak som dala som kakao 🙂

yamahafazer
29. sep 2012

@alenv ja pouzivam tiez len tu zlidla a co mam bielo hnede torty tak tam mam cisto ztej cokoladovej hmoty robene ozdoby aj ruzicky,ale ked chcem peknu hnedu tak tu cokohmotu zmiesam s bielou hmotou tak od oka.Pozri na facb tam mam vsetky v albume.

maya30
29. sep 2012

@dm1 mne sa to podarilo z cokoladoveho mmf a este ked som to isla dat do formy tak som tu spodnu stranu potrela trochu olejom, stierkou som zotrela prebytok, prstom ponapravala a na 5 minut supla do mraznicky...a este som predtym robila chybu ze som tam pchala tuhsiu hmotu, a ono je praveze lepsie ked je makka a stuhne az v mrazaku...ale ked si pomyslim co som sa natrapila kym som na to prisla 😅

maya30
29. sep 2012

@wera.g dakujem, to je pre mna pocta 😉

maya30
29. sep 2012

pridavam dalsiu moju nocnu - ciste zufalstvo ☹ ☹ ☹ citala som tu ze niekto dava na vystuz ako podlozku plastovy tanierik, tak som to vyskusala a do rana bola torta zbortena na jednu stranu...tak som ju musela rozobrat a tie slamky so spajdlami normalne prederavili ten tanierik, takze vlastne bola bez vystuze a navyse dole je mascarpone krem, ten bohvieco neudrzi....tak som to nejak zachranovala, no vyzera to hrozne, kebyze to je nejaka hladka torta, tak ide do kosa. Prepadnem sa pod zem ked ju budem odovzdavat...no aspon mam ponaucenie, ze mam ostat radsej pri starom dobrom kartone 😠