Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
29. okt 2012

a este sa chcem spytat toto je torticka jednej z vas a velmi sa mi paci to srdiecko navrchu tak som sa chcela spytat ako ste to spravili len tak usulali v rukach lebo ja uz sulam asi dve hodinky a nemozem to usulat take krasne rovne sak vyzera to jednoducho preto to skusam ale neviem ci mam obidve ruky lave alebo sa to da aj neako inak spravit dakujem za odpovede

ladydia
29. okt 2012

@artepf dakujem, viem ze mliecny marcipan je fajn, viacere ho chvalia, no potrebujem farbit na cerveno a cierno tak preto sa pytam

mima1311
29. okt 2012

@wera.g ja som od nich objednavala tiez potom co som nasla tu link na silikonku , odpovedali hned , ja som mala velku objednavku , este aj veci do kuchyne aj ahbru 😀 , peniazky som posielala prevodom v pondelok , alebo utorok , uz neviem a pani mi uz v stredu balik odoslala a v piatok som ho uz mala doma prvou triedou , prislo vsetko , len akurat ta ahbra mala byt v bielej , telovej a ciernej a mne miesto ciernej prisli dve telove a biela , som hned obratom pisala a pani odpisala - ospravedlnila sa ze na sklade zazmätkovali a ze mi ju posle dodatocne a tu telovu ak nechcem si mozem predat ...tak neviem , ja som spokojna 🙂

ewellina
29. okt 2012

Ahojte, viem, že moja otázka bude taká dosť okrajová, čo sa témy týka, ale ste tu viaceré skúsené cukrárky... Viete mi, niekto poradiť, ako sa dá vyrobiť bielková poleva, ak sa chcem vyhnúť surovému bielku? Alebo existuje nejaká náhrada? Ak áno, kde sa to dá zohnať?

simasa
29. okt 2012

@muffinka8
@wera.g
baby, len aby to nebolo tak, ze na tie silikonky lakaju zakaznikov - ved vzdy si ludia objednaju aj nieco naviac, nie len jednu vec... 😝

mima1311
29. okt 2012

@simasa mne silikonky prisli , takze tym to nebude ....

jakelina
29. okt 2012

@ewellina královská glazura, tím se zdobí perníky.

ajka82
29. okt 2012

@blcha uz si nespomeniem presne koho je to torta, ale viem ze sme sa vtedy spolu bavili o tom srdiecku, ze je rucne usulkane a nechane Xdni vyschnut aby drzalo a na spodku je este obtocene tenkym pasikom potahovky aby drzalo pokope

afra
29. okt 2012

baby, ked idem davat pribinacikovy krem, tak pod potahovku musim spravit krem z masla? A z toho kremu z masla tortu aj pekne vyrovnat? Naposledy sa mi nechytila pekne potahovka, takze predpokladam, ze to bolo tym, co bolo pod nou 😉 A este som sa chcela spytat: Mozem tortu tesne pred potahovanim vytiahnut z chladnicky, ci musi mat izbovu teplotu?

jakelina
29. okt 2012

@ajka82 já myslím že od lavli, ale nevím přesně jak se píše nick 😝

jakelina
29. okt 2012

@afra dej do lednice vychladit a pak až potahuj. 😉

jakelina
29. okt 2012

@blcha našla jsem na FB je to od lawli dort

mima1311
29. okt 2012

@afra ano , obtriet maslom s cukrom , alebo maslo + odrezky a pekne vyrovnat ....ja vytahujem z chladnicky a hned take zatuhnute potahujem ..

ewellina
29. okt 2012

@jakelina Ďakujem.

ewellina
29. okt 2012

@jakelina Ešte, prosím ťa, nevieš, či sa to dá zohnať aj v tescu?

blcha
29. okt 2012

@ajka82
@jakelina dakujem no tak skusim este sulat a sulat snad sa tlopodari a stymi farbami mi neviete poradit ? mam si kupit neaku praskovu a len tam nasucho to potret len ja moc nepeciem mam na farbenie len tie farby v tych sacikoch male ale koli tejto torte by som neaku aj fialkovu objednala ale odkial a pojde to s tym zafarbit ja neviem poradte nieco npr aj ako je na tej torte to zlate tak troska by som nieco chcela zasa pofarbit kvety na fialovo 😉

nika222
29. okt 2012

@wera.g ja som odtial objednavala, pred 2 tyzdnami a behom tyzdna som to mala doma... ale platila som dopredu prevodom na ucet.

dm1
29. okt 2012

@blcha urcite to nefarbi na mokro skor na sucho praskovymi farbami. mas aspon fialovu gelovku? alebo si namiesat z ruzovej a modrej a spravit si doma praskovu farbu.

dm1
29. okt 2012

@ewellina ako pise jakelina bud kralovska glazura alebo satin ice glazura to je podobne len v tej druhej niesu ani susene bielka je uplne bez

dm1
29. okt 2012

@ewellina nie neda sa to zohnat bezne v obchodoch len v cukrarskych

dm1
29. okt 2012

@blcha najlepsie by bolo klasicka praskova fialova uz si len vybrat odtien - http://www.cukrarskepotreby.eu/kategoria/1116/F...

p69majka
29. okt 2012

@mimcak ďakujem za tip veľmi pekne, aj za receptík. Ja som doteraz robila tento http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-fo.... Čo naň hovoríš? ako čistíš hmotu od cukru alebo škrobu? ďakujem za rady. 🙂 🙂

jakelina
29. okt 2012

@ewellina to asi ne, je to prášek a zadělává se to s vodou, kup někde v cukrářských shopech

jakelina
29. okt 2012

@blcha to nevím, nejlepší asi prášková, jedině si udělej doma ze solamylu. Tu co jsi namíchala tak tam přidej solamyl a nechej uschout na vrstvě ubrousků, pak rozdrť, já dělám v hmoždíři a máš domácí práškovou.Ale barví slabě, musíš namíchat hodně sytou, aby to pak bylo trochu vidět. 😝

artepf
29. okt 2012

@ladydia když potřebuju červenou, tak barvím "extra red" gelovkou od Sugarflair a načerno nejdřív obarvím kakaem a potom "extra black" gelovkou taky od Sugarflair a vždycky se mi povedou krásně syté barvy 😉

ewellina
29. okt 2012

@jakelina
@dm1 Vďaka, nejako si to teda zoženiem.

dm1
29. okt 2012

@p69majka ak mas ozaj problem s tym cukrom a nedari sa ti zbavit sa ho pri praci tak si skus kupit takyto sprej. je to taky ozaj jemnunky lesk ono sa to vpije do torty ked to stretnes raz tak sa vobec nejako neleskne ale strati sa ten cukor nie je ho tak vidiet - http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farba-spr...

p69majka
29. okt 2012

@dm1 ďakujem za tip. 🙂

mia114
29. okt 2012

ahojte, babulky nemate dake inspiracie na auto tipu land rover 😅