Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. júl 2010

@nikanika28 tak to co si dala ty vypada ovela jednoduchsie 😉

@vinka tak to je smola ☹ . som citala ze to treba dobre stetec oklepat a vlastne nie tahat stetcom ale len oklepavat alebo este lepsie fukat tak neviem.... ja budem perlet pouzivat na toho macka me to you na tortu tak uvidime ako to dopadne

nikanika28
22. júl 2010

@vinka jakto, ze nechava cmuhy??? ☹ 😨 😨 😨 Nemala si tu tortu trochu zarosenu z chladnicky, ked si ju vytiahla? Ja som sa uz tiez poucila..pokial chcem davat lesk na potahovku, tak v tychto horkach jedine hned, ako potiahnem, potom je to uz skarede, ked potahovka trochu navlhne z chladnicky 😒

nikanika28
22. júl 2010

@dm1 ja som nanasala aj prstom...ale musi byt potahovka uplne sucha

vinka
22. júl 2010

No neviem čo mám robiť.Bojím sa oplátku stiahnúť lebo raz som ju už sťahovala.Aby som ten poťah stiahla a vymiesila na novo a na novo potiahla a nedávala perleť. ☹

vinka
22. júl 2010

Možno bola z vnútra z masla vlhšia ale to ja už neviem posúdiť. ☹

zdenallicka
22. júl 2010

Vinko, buď v klidu a nějak to zamaskuj, ne? 🙂 Vem si na suchý štětec ještě perleť a jen na ta místa klepni přes ruku - natáhneš třeba prst a přes něj z výšky klepneš štětsem, přebytky ofoukneš... 😉 To bude v pohodě, uvidíš...😉

vinka
22. júl 2010

@zdenallicka bodaj by si mala pravdu a nebolo to vidieť.neviem čo s tým urobím.Už sa to nedá dať dole.Lebo fotka nejde dole.Maslo stuhlo.Tak mi ostáva to už len dáko zamaskovať.Skúsim ešte sfúknuť perleť a neviem dáke gitary narobím dookola.A to som si myslela,že aké je to jednoduché.Ked ja sprostá som sa na perleť nepýtala,že ako sa robí. 😢 😢 😢 😢

petusko
22. júl 2010

ahojte, akurat mi volala mm sesternica, chce na sobotu tortu pre syna, mal 11 rokov. a vraj tvar nechava na mna. ja neviem, co by sa takemu chalanovi pacilo, miluje auta, pocitace... idem nieco pohladat 🙂
ale ak mate nejake dobre tipy, sem s nimi 😉

petusko
22. júl 2010

tak som uz nejaku inspiraciu nasla, uvidime, co z toho bude 🙂

martinex
22. júl 2010

ahojte, ja som dorobila tortu dneska,ale poviem vam v tom teple som nevedela ci bude viac tiect z nej alebo zo mna. K2sa mi topila pod rukami,straaasne zle sa mi robilo, no nakiec som to nejak "zapackala"..ale hrda na seba teda nie som 😒

rybca
22. júl 2010

ahojte, tak kupila som kukuricny syrup, ale tie kvapky su nazltkaste, to mate aj vy z toho syrupu take ?

benjik
22. júl 2010

@martinex vždyť je pěkná.věřím,že z tebe teklo,já dort naštětí dodělávala ráno a ted,když je pod mrakem,tak to šlo. To je ta moje pro přátele jako svatební dar,tak snad se jim bude líbit.Jen ty růže mi nešly dát jako jem chtěla,tak jem je muela zaaranžovat tím srdíčkem.

martinex
22. júl 2010

@benjik krasna je ta torticka,urcite sa bude pacit.
a ja tu moju tortu zajtra naobed veziem kamaratke,tak to bude brutal,hadam sa v aute neroztopi 😠

benjik
22. júl 2010

@martinex když budeš dobře chlazená,tak snad ne. Hm,kdyby nebyly ty vedra,tak jem mohla dělat svatební dort pro bratrance,žení se v půli srpna. Jenže by asi převoz z Mělníka (36 km za Prahou) až na Moravu v tomhle nepřežil.

martinex
22. júl 2010

@benjik no to by neprezil, v Melniku sme si boli pre psa a pamatam sa ze cesta do BA trvala vecnost 😀
a uz som poprosila mm,spravi mi z polystyrenu akoby krabicu 😎 snad to prezije

benjik
22. júl 2010

@martinex a co ho dát v papírové krabici do té polystyrové a do ní dát ty chladící kostky jak se dávají do přenosných chladniček?budou to ochlazovat.

benjik
22. júl 2010

@vinka tak co, jak ti to dopadlo,dalo se to zamaskovat?

martinex
22. júl 2010

@benjik nemam taku velku pap.krabicu a ani tie kocky do chladnicky 😀 😀 😀 ale tak zase hadam to prezije... poletim jak drak autom cez mesto 😎

benjik
22. júl 2010

@martinex a policajty kdyžtak uplatíš kusem dortu 😀

martinex
22. júl 2010

no jasne, kazdy dostane po jednom prse 😀

benjik
22. júl 2010

@martinex jen problém by byl kdyby to byly policajtky 😀
jinak díky dnešnímu dortu mám další objednávku,kamarádce na výročí,ale až v prosinci.

martinex
22. júl 2010

@benjik tak to je super 🙂

vinka
22. júl 2010

Baby ako sa robí s písmenkami.Mne to nejde. 😕

nadulici
22. júl 2010

@vinka ak myslis vykrajovacky, tak si treba vyvalkat dost na tenko potah, nechat trocha osusit a dobre sa vykrajuju cez mikroten, na ten potah si daj sacok a silno zatlac na to vykrajovacku, potom ti sacok ostane na vykrojenom pismenku, staci len stiahnut, alebo aj s foliou si preniest rovno na tortu.....
dufam, ze pomoze

nadulici
22. júl 2010

baby mate skusenost s citronovozltou gelovkou Wilton, neni moc kriklava?

rybca
22. júl 2010

@nadulici prave sa trapim s malimi margaretkami, ze sa mi lepia na vykrajovak...🙂 ale uz aj berem mikroten do ruky...🙂

nadulici
22. júl 2010

@rybca ani ked si to s gustinom posypes nepomoze?

rybca
22. júl 2010

@nadulici to som neskusala..🙂 vyskusam oboje..🙂 diky..🙂

nadulici
22. júl 2010

@rybca potom napis ako to slo 😵

hejdita
22. júl 2010

teeeda dievcata ide vam to pekne 🙂)

a to horko je pre dorty smrtak co? nooo uz sa ochladi uz to bude lepsie a aj my uz budeme moct si v klude pospat lebo toto pocasie mna veeelmi topiiii 😝 😀 😀 😀 😀 natoz dort 😝 mna caka pokladnica o tri dva tyzden pre svokra tak som zvedava ako sa podari 🙂) dufam ze bude dobre pocasie 🙂) no ked tak to prasiatko zachrani a bude sa papat vela maska a potom ci bude dort rozteceny ci nie uz bude jedno hlavne ze bude zmena chuti zo slaneho na sladke 😝