Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
3. nov 2012

@nika222 - klasika varovú, ja používam Lidlovú, tá je chuťovo super 😉 . A vieš čo robili decká na oslave? Podelili si tie mantinely a zjedli ich len tak 😀 😀 😀 😀

mia1111
3. nov 2012

@nika222 - neriedila som ničím 😉

mia1111
3. nov 2012

@nika222 - no od čokolády som mala zaprplanú kuchyňu tiež a to nehovorím, že keď som mala mantinely hotové a šla som dať posledný na tortu, tak mi capol na zem 😠 a rozbil sa na kúsky. Tak znova.... no ale zvládla som to 😅

nika222
3. nov 2012

@mia1111 lidlovu tu 200 gramovu v takom akokeby papieri? mam ju doma tak vyskušam 🙂 ani sa deckám nedivím, muselo to byť super 🙂

mia1111
3. nov 2012

@lamps - ja pečiem plát cca 5-7 minút, podľa toho, akú tenkú vrstvu natriem. Treba ale jedným očkom sledovať, lebo minútka navyše spôsobí katastrofu, plát sa vysuší a je z neho chrumkavá medová sušienka 😅 .

mia1111
3. nov 2012

@nika222 - áno, presne tú, tá má niečo cez 50%kakaa, chutí aj samotná super 😉

pipka
3. nov 2012

@mia1111 no dakujeeem, budem si musiet asi aj ja dokupit 😉
sak cakat, kym bude nova kuchyna...tak sa milovanej marlenky nedockam 😝 😅

lamps
3. nov 2012

@mia1111 ďakujem za upozornenie, ale nevylučujem, že bude aj chrumkavá medová sušienka, stačí, že obdehnem za deťmi 😀

dm1
3. nov 2012

@lamps no sak torta 91. ale 232. fotka v albume 😀 https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

mia1111
3. nov 2012

@lamps - preto mám budík na trúbe, 5 minút nastavím, takú dobu sa mi to pečie vždy a keď začne pípať, už stojím a hypnotizujem plech 😀

pipka
3. nov 2012

@mia1111 a tie mantinely si si najprv predkreslila na papier na pecenie? ci? teda akoze odmerala rozmer torty..potom nakreslila obdlzniky..a tie obtiahla cokoladou a potom hala bala? tak? 😕 😉

lamps
3. nov 2012

@dm1 🙂 ty si aký detektív oriešok 😅 😅 😅 to ja by som teda na toto neprišla, ja to stále hovorím, že to so mnou ide dolu vodou

mia1111
3. nov 2012

@pipka - tak. Predkresli obvod, obráť papier na pečenie a potom kresli. Bo ceruzka by sa Ti na čoko otlačila 😅 . Mne to nedošlo, kým som neurobila prvý pokus 😀 😀 😀 😀 .

nika222
3. nov 2012

Baby asi blba otázka, ale nedá mi to 🙂 Ked by som chcela použiť toto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/stencils-... tak, že to priložím k potiahnutej torte a na kusok špongie dam gelovku a budem otláčať tak dostanem ten vzor na tortu?? nerozmaže sa mi to potom?? Velmo sa mi to páči a nechcem to kúpiť len tak, že ved vyskúšam 🙂 Také ornamenty v živote nedám štetcom :D

dm1
3. nov 2012

@lamps 😀 ja to poznam neboj mne takto prvykrat tiez pisali a som nechapala furt ze co chcu a ona ze sak 150 fotka z 200 fotiek v albume 😀. som klikala jak blbec kym som ju nasla lebo nic blizsie nepovedala 😀 . Najlepsie je ked povedia len cislo ale nie v ktorom albume sa nachadza 😀

dm1
3. nov 2012

@nika222 da sa aj farbou ale to si mozes rozmazat, moze to zatiect za sablonu... lepsie je to robit cera hmotou

http://tortyodmamy.sme.sk/ako-na-stencilsablonu...

a tu mas postup ako s farbou ale praskovou http://tortyodmamy.sme.sk/?q=content/postup-na-...

lamps
3. nov 2012

@mia1111 budík na trúbe nemám, ale mám minútky, ale pri nich je riziko, že ak ich nechám na linke deti mi ich prestavia. Baby veľmi radi pomáhajú, mne všetko trvá minimálne trikrát toľko ako keď to robím sama a ešte sa ma spýtajú: "mamina, však si rada, že ti pomáhame?" Veronka sa snaží aj zemiaky a jablká šúpať, aj rezne obaľujú a teraz sa teším na pečenie medovníkov, to pomáhajú aj chalani

pipka
3. nov 2012

@mia1111 no jasne, to ma hned napadlo, ze otocit 😉

nika222
3. nov 2012

@dm1 jáááj poklad si 🙂 kujéééém a idem objednať šablonu :D

mia1111
3. nov 2012

@lamps - tak si daj časovač na mobile ;). Ale poznám to, tiež mi všetko trvá dlhšie, keď pečiem vtedy, keď drobec nie je v škôlke a nespí.... 😉

mia1111
3. nov 2012

@pipka - vidíš a mňa to napadlo až po prvom pokuse 😅 . Ale zasa vyrábala som mantinely pred polnocou, tak to ma hádam trošku ospravedlňuje 😅 .

muffinka8
3. nov 2012

Otazka:
1. mozem zmiesat mmf a smartflex v rovnakom pomere?
2. co je lepsie: podsypavat mmf cukrom, solamylom alebo namazat podlozku aj valcek cerou?
3. mozem do mmf miesto "citronky" pridat stavu z citrona? (Asi blba otazka, ale radsej sa opytam. 😀 )

nika222
3. nov 2012

@dm1 a predsa ešte otázočka 🙂 Myslíš, žeby s týmto http://www.formicky.sk/formicky/eshop/0/3/5/214... isli robiť nejakou farbou otlačky na linecke kolieska?

rapunzel1
3. nov 2012

Baby zákazníčka si vybrala ako tortu z tých policajných, čo sme sa nedávno bavili, postavu policajtky niečo ako torzo, ale v uniforme. Viete ako vyzerá uniforma nadporučíčky polície, máte foto???? Našla som len popis nových uniforiem, zakmer biela, do zelienkava košela, šedé sako, výložky v rovnakej farbe a bordová kravata.... jaaaj som si na seba ušila bič, som zvedavá ako toto dám.... aby to bolo elegantné, čisté, slušivé a pravdivé....ach jo

pristela
3. nov 2012

@dm1 no mne tak skusaju tiez babule , ze cislo fotky, ja im na to len znova poslem tu istu správu , ktoru uz odo mna dostali! s tym , že ich prosim o link na tu babulku , nemam cas hladat ktora foto je ake číslo 😝 a tiez ak si ich naucis ze kopie nerobis prestanu ich pytat, teda aspon presne kopie, takto ked vidia 5rovnakych v albume tak jasne ze objednaju šiestu 🙂 by ma porantalo, to fakt obdivujem, že to robiš 😵

mia1111
4. nov 2012

@pristela - počúvaj, moja, priznaj sa, že si kúpila v Tescu hračku Rapunzel a šupla ju na tortu 😉 . Veď ja na ňu kukám, klikám, ona je ako živá, ešte aj tie nosné dierky má úplne dokonalé, Ty si neskutočnááááááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵 . Krááásna je celá torta...a tie kvietočky, no všetkoooooo, si proste trieda 😉 😵

denisak77
4. nov 2012

@kvietocek7 ,nie nemám na mimibazáre,ale na torty od mamy ,spodná časť 23cm,sukňa začína nejakých 16-17 cm a zmenšujem formu a poslednú maličkú pečiem v malom plechovom hrnčeku.Do každej piškóty vyrežem nejakou okrúhlou vykkrajovačkou malý otvor ,ale len do sukne do základu nie a tak ich potom plním ,aby sa mi bábika dala pekne vložiť ,pokiaľ má nohy,bez otvorov to ide dosť ťažko.Kukni môj album na torty od mamy idem tam akurát vkladať tak ma tam nájdeš ,tiež pod týmto nickom,ak ešte niečo kľudne napíš.

eliska22
4. nov 2012

@lamps ja si myslím, že to napísala tak akože zo srandy, že jej torta v apríli bude trebárs 232 😉 proste chcela byť len vtipná asi 😀

eliska22
4. nov 2012

@pristela no veď toto, ja som raz len tak zo zbytkov urobila pre nás tú celú kvetinovú farebnú a už som ich robila asi 7 takých a to už je na nervy potom...........trvá to hrozne dlho to vykrajovanie milion kvietkov a je to tak nezáživné, že až.....a vždy ja trúba nepoviem im nie 😝 😀 a potom nadávam 😅

pipka
4. nov 2012

@rapunzel1 ved nech ti posle svoju foto v uniforme 😉