Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
4. nov 2012

@aduskatt jj dve. Inak na FB je jeden v skupine tortickomania a robi silikonky a za dobru cenu vacsinou okolo 10 eur a viac vzorov 😉

denisak77
4. nov 2012

@kvietocek7 len foto

jakelina
4. nov 2012

@dm1 a tobě se tak krajka povedla udělat??

lucula73
4. nov 2012

@vlada111
@aduskatt tieto žlté silikonky predávajú aj unás v meste v obchodíku s cukrárskymi pomockami,mám odtiaľ ten černicový vzor a na lístku v sáčiku bolo meno výrobcu,tu na SK,nepamatám si to meno presne....čiže niekto na SK to vyrába a mal by mať na to teda oficiálne povolenie 😕 😕 😉

dm1
4. nov 2012

@jakelina zial nie pisala som tu potom ze napriek tomu ze som ju prilepila ale nie vsade nedalo sa lebo bola jemny vzor tak sa mi to dostalo aj pod nu a nesla ani vybrat 😝

jakelina
4. nov 2012

@dm1 aha, já jsem to četla, jenom jsem nevěděla, jestli jsi to nezkoušela ještě jednou víš?? Asi to není tak jednoduché 😝 😝 😝

aduskatt
4. nov 2012

@lucula73 podla mna urco to na SVK vyrobi niekto lacnejsie ako to doviezt z UK

dm1
4. nov 2012

@aduskatt aj kamka predava tieto zlte formicky niektore 😉

dm1
4. nov 2012

@jakelina neskusala veru lebo uz nemam taku krajku. musim nieco kupit a asi to niecim zalakovat alebo tak aby to slo potom dole z toho

lussy23
4. nov 2012

@dadka212 krásne tortičky

lussy23
4. nov 2012

@nika1985 jej krásnučké
@lifinka krásne dielka

dm1
4. nov 2012

kocky uplne idealne by bolo keby sme si mohli jedna od druhej co byvame blizko popoziciavat formicky alebo otlacky z nich a zaliat si to silikonom doma a mame pokoj a by sme si vymienali medzi sebou kto co nema 😎

jakelina
4. nov 2012

@dm1 a není lepší si udělat u někoho z nějaké formičky krajku z hmoty, nechat uschnout a pak tu zalít tím Lukoprenem?, Já se v tom nevyznám, ale to by mohlo jít líp ne??

dm1
4. nov 2012

@jakelina ano to by bolo lepsie len ja nemam nikoho na blizku co ma nieco taketo :(. Ale zase takto si limitovana tym ake formicky existuju a origos z krajky si urobis co sa tebe paci je vacsi vyber ako formiciek 🙂

jakelina
4. nov 2012

@dm1 napsala jsem to a to tam ten tvůj příspěvek ještě nebyl 😀 😀 😀 , taky mě to zrovna napadlo. 😀

dm1
4. nov 2012

@jakelina citame si myslienky 😀. akurat ma napadlo ze skusim spravit silik.formicku na tie ihlicnate stromceky co mam z odliatku z hmoty niektora by sme isto ocenili a origos stoji 17 eur. keby to slo bolo by to supeeer 😎

lussy23
4. nov 2012

@kmkke krásna
@eliska22 krásne dielka
@dm1 krásna
@dada2007 krásne tortičky @lawli krásna @ajka82 nádherná @zklimekova krásny dino @monika76 krásnučké @monikad1 krásne @pristela nádherná @dadka212 krásne @levandulka3 waw @timonko krásna @nika222 krásne dielka @anibas krásne dielka @bzucinka2 krásnučké dielka @katulkaaaaaa krásnučké @jamula.h nádherná tortička @denisak77 krásne dielka @jakelina krásne výtvory @vecernicci krásne výtvory
@salonka1981 krásna
@maya30 krásnučké
@monikapo krásne

lussy23
4. nov 2012

@lamps nádhera @denisak77 krásne
@andrejecka krásna hsuenička
@saminka krásna
@lokalistin krásna @mariann2 krásne
@janula.h krásnučká
@ajka82 krásna tortička s Pingu

lucula73
4. nov 2012

@aduskatt adka,ja sa nechcem hádať,ale tieto žlté sú určite vyrobené na sk,bola tam celá adresa výrobcu, aj mesto,ale fakt netuším,ak pojdem do mesta,kuknem na štítok,lebo už ma to zaujíma 😉

aduskatt
4. nov 2012

@lucula73 sak ja sa nehadam🙂 len som povedala, ze chcem aj ja oslovit nejakych ludi tu na SVK ohladne vyroby🙂

zklimekova
4. nov 2012

včerajšia rýchlovka ..sacherrova torta pre manželovo krstňa ...dnes sme boli blahoželať 🙂

lokalistin
4. nov 2012

@awooojky sorry,ale za 50€ si sama sebe jamu kopes je to strasne vela roboty skus si napisat co vsetko na to potrebujes kolko to stoji zarataj si elektriku vodu cistiace prostriedky a hodiny kolko si pri tom stravila a porozmyslaj ci sa ti to oplati,alebo si ten cas radsej mohla stravit s malinkym a manzelom, ja som dlho robila pod cenu,lebo ma to strasne bavi, ale potom som si uvedomila,ze to ludia zneuzivaju ☹

awooojky
4. nov 2012

@lokalistin vies co ti poviem sa im to zda vela vobec sa ani neozývaju. len som pocula ze vraj som draha. tak ja kaslem na to.. ako vravis niektorí si myslia ze clovek bude zadarmo robit.. ale co uz s nimi..

mojkokolja
4. nov 2012

Zienky prosim vas nemate nejake foto torty domu alebo nieco co suvisi so stavebnou cinnostou? Mam robit tortu pre majitela stavebnej firmy a rozmyslaju ze by chceli asi dom a logo firmy. Co by ste navrhovali?Dakujem 🙂

lokalistin
4. nov 2012

@awooojky nech ta to netrapi vaz si svoju robotu a cas co pri tom stravis, ja som napr.: neni az taka dobra, ako niektore holky tu, ale tiez si poviem cenu, doteraz som robila pod cenu,ale teraz si uz vsetko pisem kolko co stoji a vypytam si, aj ked si mozno uz nikto neobjedna,lebo sa im to zda vela,ale ja mam volneho casu malo ,tak ak chcu zoberu aj za tu cenu a ked nie mam cas pre seba 😉

1zaza
4. nov 2012

Ahojte, dlhšie vás už čítam a obdivujem, môžem sa pridať k vám? 🙂

awooojky
4. nov 2012

@lokalistin mas pravdu ked sa ozvu dobre nejak sa dohodneme a ked nie tak kaslem na to..

aduskatt
4. nov 2012

@mojkokolja nemam toho vela, ale aspon nieco.tak si skus vybrat

lokalistin
4. nov 2012

@1zaza kazdy je vitany

dadka212
4. nov 2012

@awooojky tá torta bude mať okolo 10kg keď nie viac, ja by som vypýtala 120eur a keď nechce tak budem mať volný víkend presne tak som to teraz povedala jednej nevestičke....už tento víkend bude mať svadbu a chce obrovskú tortu za pár šupov...