Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
23. nov 2012

velke dakujem, ale teda ani neviem komu... ktorasik z vas sikovnicok sem hodila pred par dnami foto s veternikmi...urcite viete... taka mnam plna chladnicka 😀 😀 😀 a dala aj recept. S malou dusickou som ho skusala, toto bol moj stvrty pokus, kedze predchadzajuce tri ine recepty leteli do kosa hned po upeceni 😝 😝 😝 Urobila som z toho vanilkove venceky a len sa tak po nic zaprasilo 🙂 este raz dakujem za receptik 😉
Tento tyzden som nemala ziadnu torticku, tak som aspon nas potesila takto doma 🙂

dm1
23. nov 2012

@79zuzana mnaaam toto mi nerob a co ja teraz doma zjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😲 😎

79zuzana
23. nov 2012

@dm1 sadaj na lietadlo a sup k nam 🙂 este mam dva v chladnicke, do rana si tu, ponuknem aj kavicku 🙂

dm1
23. nov 2012

@79zuzana nemozem som na PN-ke 🤐 inak by som uz do lietadla sadala 😀

vecernicci
23. nov 2012

@dm1 hlavně si odpočni, práce počká a nestojí to za to 😉

jinak holky, nabídněte si 😀 speciálně pro @aduskatt 😀 😀

vecernicci
23. nov 2012

jo a moje práce za předešlé tři dny 😉

nika82
23. nov 2012

Ja by som vas chcela poprosit o vyborny orechovy korpus a aj krem a je dobre marcipan zafarbit praskovou farbou ci gelovou ? srdecna vdaka vopred

vecernicci
23. nov 2012

jsem to tady vytapetovala, haha 😀

lussy23
23. nov 2012

@79zuzana pekné venčeky
@vecernicci nádhera

dm1
23. nov 2012

@vecernicci dakujem a dalsia provokaterka s veternikmiiiiiiiiiiiiiiiiiii aaaaaaaaaaaaaaaach. A tie peernikove gulky mas uchvatne krasna cipka az do stran velmi pekne 😵

vecernicci
23. nov 2012

@dm1 ale jak mám doma nemocný děcka, tak kolem mě lítají a perou se, tak to nemám rovný, na tohle potřebuju kliiiiid 😉

lussy23
23. nov 2012

@monikapo krásne tortičky
@jenkka krásna
@stankapk nádherná
@mishulle krásnučká
@kacenika krásna
@yamahafazer krásnučké
@ajaku krásne
@bambula1307 krásna

vecernicci
23. nov 2012

@nika82 barvit můžeš oběma, záleží co máš doma 😉 a já dělám korpus 5 žloutků, 20 dkg cukru, asi 5 lžic horké vody a 5 lžic oleje, ušlehat do pěny a pak opatrně zamíchat 10 dkg ořechů s 10 dkg polohrubé mouky a půlkou prdopeče 😉 jo a nakonec vmíchat sníh z pěti bílků

monikapo
23. nov 2012

@dm1 zazvorovy caj, med zamiesaj s mletou skoricou,mletym susenym zazvorom a vlasskymi orechami, tak po caj. lyz. a pol pohara medu a za hrst orechov, ja to kazdy den jem po lyzicke a veru aj vybehujem von neoblecena ,aj ma striaslo par krat a zatial, klop-klop, som neprechladla.... uz aj sup-sup, lebo piect sa musi 😎 teda chce 😅 🙂 drzim palceky!!!

lussy23
23. nov 2012

@pondelnicka krásna @iwulka23 nádherná
@mimcak veľmi peknučká @artepf krááááááááááásne výtvory
@pipka krásny zajačikovia
@dajna11 krásna tortička
@eliska22 krásna @jakelina nádherná @rachel36a krásnučká
@maya30 krásna tortička
@aduskatt krásnučké

lussy23
23. nov 2012

nejaké inšpiracie na medovníkove domčeky?

anibas
23. nov 2012

@jakelina Majka ty už si v práci ??? 😅 😅

dm1
23. nov 2012

@monikapo juj moja dakujem len neviem ci by mi takyto cajik pomohol po operacii prsnika a jeho zapaleni ale keby hej bolo by to super aspon by som mala konecne pokoj 😝

sisix
23. nov 2012

@bambula1307 dekuji moc, jsou krasne, takove jine .... odlisne ... dobry napad 😉 deti i maminka sikulky 🙂

muffinka8
23. nov 2012

Prosím vás ako sa upevňuje takáto špička k sáčku a k akému? 😕 Mám doma jeden sáčok aj s takou šrubkou a nádstavce, ale majú malý priemer a ja potrebujem niečo väčšie ako je toto.

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/spicka-hl...

nika82
23. nov 2012

@vecernicci marcipan budem mat K 2 a farbu som este nekupila, necham si od Vas poradit. Z farieb by som vyberala z tych to 1, http://www.peciem.sk/peciem/eshop/1-1-Farby/1-2... ... 2, http://www.peciem.sk/peciem/eshop/1-1-Farby/2-2... ... 3, http://www.peciem.sk/peciem/eshop/1-1-Farby/2-2... ............ Kedze to bude torta pre krsniatko k 3 narodeninam na vrchu budu zvieratka a kvietky ako na luke, naj by bola farba c 2 asi ze

ajka82
23. nov 2012

babule, je moc velky rozdiel medzi zltou farbou wilton a sugarflair? wiltonka sa mi pozdavala, len teraz objednavam z tortomanie a ked uz si to necham doviezt, tak nech uz nemusim nkde behat a wiltonky gelove nemaju... 😒 ani auto nebudem mat k dispozicii tento tyzden, takze tak :/

sisix
23. nov 2012

@vecernicci ahoj, ja nestacim zirat. Nadherne peknickove koule.... ja chci taky.............. ty si tak sikovna. 🙂

muffinka8
23. nov 2012

@vecernicci ja nechápem ako dokážeš vymyslieť a vytvoriť také jemné vzory na tých medovníkoch 😕 😅 to je pre mňa, že Akty X 😅
woooow

nika82
23. nov 2012

@muffinka8 http://www.peciem.sk/peciem/eshop/13-1-Spicky-a... taketo volaco a najlepsie by bol pogumovany zvnutra a velkost si uz prisposobis odstrihnutim tak aby ti nevypadavala spicka

sisix
23. nov 2012

@vecernicci to chci taky ................ mnam 😀

muffinka8
23. nov 2012

@nika82 aha, takže ten sáčok nemá otvor hej? tak potom jasné, lebo som si nevedela predstaviť ako to potom drží 🙂 Ďakujem

nika82
23. nov 2012

ma to otvor ale nevyjde ti ta spicka, takze musis kustik strihnut, aby ti aspon trochu vysla

vecernicci
23. nov 2012

@nika82 na barvení hmoty jsou lepší gelovky a na dobarvování povrchu a stínování zase práškovky, já jsem myslela, že myslíš práškový z drogerie, ale tyhle se používají na malování na povrch 😉

nika82
23. nov 2012

@muffinka8 ma to otvor ale nevyjde ti ta spicka, takze musis kustik strihnut, aby ti aspon trochu vysla