Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
2. dec 2012

@pristela moja, o takom case co si to tu pisala, ja uz daaavno sladko snivala 😝 😀 😀 😀 o tebe ale dnes ne 😅 😀

@njonja naaaaaaadherneeeeeeeee normalne ze do vitriny na veky 😎

mimcak
2. dec 2012

@njonja nádhera ako klobúk dole to určite.

zunajda
2. dec 2012

Ahojte! Neviete mi niektorá poradiť postup na Doru objaviteľku s opičkou? 😉

mizulienka
2. dec 2012

Ahojte, tak idem konecne pridat aj ja svoje ani neviem za ake dlhe obdobie 😉 zbytok sm uz nestihla odfotit, co uz 😉

1zaza
2. dec 2012

Ahojte, pridávam moje posledné tortičky a idem vás rýchlo dočítať. Tá "akože zvonilka" to bola hrôza, som sa hanbila tortu normálne odovzdať, moje detičky iba chodili okukávať a doslova sa rehotali, že čo som to stvorila :( a ešte som zabudla aj na uši :D

mizulienka
2. dec 2012

@1zaza ved je dobra ta zvonilka, uplne v pohode a ostatne torty krasne.

luciahromadkova
2. dec 2012

@njonja torty a muffiny perfektne, a tie postavicky na muffinoch 😵 😵 😵 😵 😀

lussy23
2. dec 2012

@mizulienka krásne tortičky aj dcérka
@1zaza nádhera. to kao dokážete soraviť človeka? waw

lussy23
2. dec 2012

@lienka_1 krásna
@janula.h ndáherné
@glee je nádherná inak aj ja strašne dlho trávim ča spri modelovaní. a nikdy moje postavičky nie sú pekné. tá vašA JE NáDHERNá, MáTE TALENT.
@denisak77 krásna
@reruna nádherná

lussy23
2. dec 2012

@njonja kks, chcela by som mať váš talent. Nádherné tortičky a tie muffiny, ja síce nemá mrada takúto tému, ale sú dokonalé. To ako dokážete vyrobiť postavičku z jedneho kusu? A tú tvár? ja keď som skúšala robiť tvár s nosom s ami to stále deformovalo. čo mám robiť, aby sa mi to nedoformovalo?? je to nádherné waw
@anda1980 krásna
@levandulka3 nádherné
@hankyt krásna aj dcérky
@jper nádherné

lussy23
2. dec 2012

@lamps krásna
@stankapk krásna tortička aj Miška
@mimcak krásnučká

lussy23
2. dec 2012

@yamahafazer krásne
@mamina1978 krásne psotavičky waw a aj tortičky

daducha
2. dec 2012

Ahojte, tak mam dobojovane,doslova.So zapalenymi dutinami uplne labuzo, no zvladlo sa to ,este tyzden a dovolenkujeeeeeeeeem 😀 .na tej ruzovej poschodovej, bol ten muffin, uplne iny,no do rana sa mi ta kral. glazura rozliala.Som myslela ze ma trafi, 😠 no uz nebol cas robit novy ☹ .

daducha
2. dec 2012

@njonja cista nechapacka, su absolutne uzasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .Ja ked si predstavim, ze ma caka na nedelu snehulienka a popoluska a cele modelovat, tak mi je zle 😝 ,ksichtiky vôbec neviem 😖 ,to zas bude dilo 😀

daducha
2. dec 2012

@levandulka3 najkrajsia farmu aku som kedy videla 😵 😵 😵

daducha
2. dec 2012

@mamina1978 nádherné postavicky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dm1
2. dec 2012

@daducha to nemyslis vazne ako rozlaila? nemala si ju moc riedku? ja to nechapem ved na pernicku to drzi ako prikovane aj hlavu by si s tym niekomu rozbila 😲

imita
2. dec 2012

Maminy, prosím o radu. Máte niektorá skúsenosť s poťahovanou hmotou na tortičku Smartlex? Doteraz som robila cukríkovú hmotu a rozmýšľam nad touto. Vystačí jedno 1,4 kg balenie na klasickú okrúhlu tortičku? Aká príchuť je najlepšia? Ďakujeeem

sisix
2. dec 2012

@imita mam rada mandlovou. A me vyjde na dve dorty a jeste kousek zbyde.

lussy23
2. dec 2012

ahojte. baby heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp ja som už načisto zúfalá. ja súrne potrebujem na zajtra marcipán, tak so msi ho urobila z tých marsmelov. Ale v recepte vôbec neni napísané koľko tých cukríkov. Dala som jedno celé balenie 300g a toho cukru sa mi zdá strašne veľa. A nedá sa s tým robniť, veď sa tam vytvárajú tie otrasné ryhy. čo mám robiť? a tá forba mi nechce ísť dole, je stále len ružová a žltá☹
No nevadí. zase budem amť raz otrasné postavičky a kuchár bude mať ružové veci miesto bielych☹

lussy23
2. dec 2012

@daducha nádherné

hankyt
2. dec 2012

@hankyt dakujem su to moje vnučatka.

eliska22
2. dec 2012

@lussy23 na tých 300g cukríkov ide aj 3-4 až 1 kilo cukru. Farebné ich máš preto, lebo si si kúpila cukríky, ktoré nejdú umyť na bielo 😝

aduskatt
2. dec 2012

@imita na 22 cm tortu miniem cca 550 g smartflexu

lussy23
2. dec 2012

@eliska22 až kilo? fúha. to je akosi veľa. To prečo toľko cukru? Iné cukríky nemali, len tieto. no nevadí. Ja bielu potrebujem len na kuchárku, ale ve´d to nevadí, že bude ružová. je to pre spolužiačku postavička, tak mi i to iste odpustí🙂

imita
2. dec 2012

@sisix môžem sa ešte opýtať, akú to má trvanlivosť, keď z nej vyjde aj na 2 tortičky, môžem to odložiť a za polroka použiť? Čím podsypujete, ak vypracovávate hmotu? Netrhá sa to? Robíte z nej aj postavičky a pod.? Farbíte gélovými farbami? Ďakujem za odpovede 🙂

imita
2. dec 2012

@aduskatt ďakujem 🙂 a to Vám z tých 550 g vyjde len na poťah alebo aj na ozdobenie?

aduskatt
2. dec 2012

@imita iba potah

eliska22
2. dec 2012

@njonja na tú nádheru čo si pridala neviem násjť slová, že waw 😵 😵 😵 😵 😵