Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
5. dec 2012

Tak karamelová "torta" čo som dala manželovi do práce sa zjedla, ale že len jednu chybu mala 😕 že málo bolo 😀 😀 he he ... poteší 🙂

jakelina
5. dec 2012

@ferinka já si vyválím placku a pak pod ni dám obě ruce a tak nadzvednu a honem šup na dort.

jakelina
5. dec 2012

@muffinka8 no vidíš, jak chutnalo. 😉

zsuzsu
5. dec 2012

lokalistin - dakujem. U nas idu nemaslove kremy, takze vacsinou robim parizsky bielej aj tmavej cokolady, alebo karamelovy ale ta bodkovana je orehovo kavova. 🙂

dm1
5. dec 2012

@ferinka ja ked rozvalujem tak si to stale posuvam to rozgulane a otacam aby sa to neprilepilo ked je to stale na jednom mieste ak treba este malinko podsypem. potom podoberiem prehodim cez jednu ruku a sup na tortu

luciahromadkova
5. dec 2012

prosim vie niekto poradit do formy 30x30 bude stacit mramorovy korpus z 10 vajec, chcem aby bol vyssi, dakujem za odpoved

nika222
5. dec 2012

Baby pridavam moje minulotyždnové... ale, že ja vobec nič nestiham 🙂 Uz mam 7 toriet na december a asi 40 kg vianocneho pečiva.. Baby, ktoré pečiete myslíte, že sa da tolko kíl zvládnuť? Či si mam otvoriť okno a zakričať kozi kuzi kuzuka??? :D

79zuzana
5. dec 2012

@patrikmisko ano, v tych kosickoch je karamelovy krem... klasika len maslo a karamel z plechovky vyslahane 🙂

zabka88
5. dec 2012

@muffinka8 supéééér, gratulujem 🙂 niet nad pochvalu spokojných brušiek 🙂

79zuzana
5. dec 2012

@mizulienka tak to mas pravdu, tu v Irsku su take iste kolaciky ako v Anglicku, cize suche nic 😀 😀 😀 Ale nase kolaciky im zato velmi velmi chutia. Minule roky som ich len tak rozdavala vsetkym naokolo a teraz som si napisala, ze beriem objednavky 😕 😕 😕 Ale zrejme im chutili velmi, lebo uz zacali aj objednavat 🙂 Ja tie ich kolaciky velmi nemusim a hlavne cupcakes, kde navrchu je len ciste maslo s cukrom vyslahane a oni si to tak vedia pochvalovat 🙂 ked ochutnali moje, tak nevedeli najst spravne slovo, ze ako to chuti 😉 😉

kacenika
5. dec 2012

Ahojte dievcata, kraasne torticky ste opat napiekli - radost sem prist pokochat sa 🙂 .. Ja tento tyzden chcem zas nieco vyskusat a potrebovala by som poradit. Budem robit zeleny potah a chcem to dole nechat aj na podlozke kusok.. Prosim Vas aj to prichytavate niecim (napr. tenkou vrstvou masla) alebo to tak vyschne ze sa to nebude hybat.. kuk inspiracny obr.. Dakujem radu 😵

nika222
5. dec 2012

@luciahromadkova ja robievam do stvorca 30*30 mramorak s 8 vajec a je toho dosť, Na 2 x plneny uplne v pohode, Ale ak chces vyšší tak z 10 vajec bude akurat 🙂

luciahromadkova
5. dec 2012

@nika222 dakujem, aj som robila podla tvojej rady na mc queena, ale to som skladala, ale teraz potrebujem vyssi korpus, robim motorku 😨 , dakujem za radu, dam potom foto

nika222
5. dec 2012

@luciahromadkova juj same fajne objednavky 🙂 Som zvedavá na tú motorečku 🙂

aduskatt
5. dec 2012

@luciahromadkova myslim, ze tych 10 na mramorak bude akurat🙂

luciahromadkova
5. dec 2012

@nika222 aj ja..., ale ked som sa na to dala, zadanie ze skialpinista, alebo pocitac alebo motorka, lenze tortu budu prenasat- cestovat s nou, a otvoreny pocitac...bala som sa, a pre istotu som si dala spravit aj na oblatku motorku, ak by mi to nevyslo, lebo skladam to uz od soboty, tak idem pokracovat..., vyfuk sa mi uz 3x rozpadol 🙄 , a uz by som rada nieco pekne dievcenske, resp. uz len vianocne... 😉

nika222
5. dec 2012

@luciahromadkova no ludia vymýšlajú strašne, ja mam agry birdsov 2x z toho jeden že hlava a potom mam ešte rybu 🙂 No tak každemu sa páči niečo iné 🙂 Ale nám urobim decentoš vianočnú 🙂
Určite to dáš, ja ked niečo takto modelujem tak všade dávam modecorgel ako lepidlo a drôtiky. A zatiaľ držalo všetko 🙂

marci2305
5. dec 2012

@dm1 Ďakujem veľmi pekne za inšprirácie..Domček už mám, robila som ho z burizonovej hmoty a poťahovala, aj šmoulou som si už stihla ušuľať..🙂 Budem piecť na sobotu, tak nech sa pekne sušia 😉 Ešte to zakonponovať na tortičku a bude. Preto som potrebovala nejaké inšpirácie. Inač tie tvoje sú krásne 😉
@ferinka Pekná tortička... 😉 Hmotu si robíš sama? Lebo ja kupujem smartflex a s tou nemám problém pri prenášaní. Podsypujem solamylom a používam valček z tupeeware - ten je taký hladučký.
@mamina1978 Ďakujem - nejako som domček už upatlala - hodím neskôr foto 😉 Bude pre chlapčeka, tak som zvolila bielo-modrú strechu. Ale každopádne ukladám 😉

kacenika
5. dec 2012

Dievcata ste zlate ze ste mi obrazok olajkovali ale to som nerobila ja 😅 .. Len som na zaklade neho chcela poradit 🙂 ..co s tou travou na bokoch 😕 ?

luciahromadkova
5. dec 2012

@nika222 no je to pre kamosku- teda jej manzela k narodkam na oslavu 🙂 a chce spravit manzelovi radost, tak to chapem

lussy23
5. dec 2012

@nika222 mádherné

nika222
5. dec 2012

@kacenika ja ked som robila klobuk kde hmota dost prečnievala tak som ničím nelepila, len to tam bolo polozene, ono to bude drzať o tu omaslovanu tortu a zbytok zaschne.. Ničím by som nelepila. Ved uvidis, a ked sa to bude moc hybat tak len nadvihnes a capneš trochu masla 🙂

lussy23
5. dec 2012

@kacenika nádherné

jakelina
5. dec 2012

@kacenika nic tam nedávej, to drží samo neboj. 😉

lamps
5. dec 2012

@lumarque joj, ja robím len MMF na poťahovanie a s mliečnym marcipánom nemám skúsenosť. Ale skús si kúpiť hotovú hmotu a vyskúšaj tú 😉

lamps
5. dec 2012

@pipka ach chúďatko moje, ešteže si mi v tej fujavici nezamrzla 😀 😀 😀

lamps
5. dec 2012

@lawli ďakujem aj za pochvalu aj za prianie 😅 😅 😅

lussy23
5. dec 2012

@ferinka krásnučká
@zsuzsu krásne

jakelina
5. dec 2012

@lamps Verunce taky přeju krásné narozeniny. 😉

lamps
5. dec 2012

@jakelina Majka, ďakujem a pozdrav Veronke odovzdám 😅