Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
6. dec 2012

tak baby, uz aj na moju hlavu sa zniesla kritika ☹......objednavka stylu ja vlastne ani neviem, co chcem..tak som urobila mramorak......teta ma sfukla, ze preco nebolo piskotove.....potom, ze preco na torte nebol marcipan, ale MMF( bol tam smartflex) objednavka robena v piatok poobede na sobotu doobeda.no ja neviem, kde by som ten marcipan zhanala..............plnka vraj nebola cokoladova, ale trochu pudingu a tam sypane kakao, pritom som robila cokoladovy pribinak s 52% cokoladou a rumom............no som nestastna☹
jo a ze vcera mi ju niesla na ochutnanie ale nebola som doma.no tvarohovoslahackovu po 5 dnoch by som asi nechutnala

lussy23
6. dec 2012

@eliska22 krásna
@viera6 krásne .
@muffinka8 krásna

aduskatt
6. dec 2012

upozornujete kazdeho zakaznika, ze nepouzivate pravy marcipan na potahovanie?

dadka212
6. dec 2012

@aduskatt toto milujem....ludia nevedia čo chcú a potom kritizujú....šak musia vedieť čo majú radi, bože....a neupozornujem ludí iba ak sa na to opýtajú....

pipka
6. dec 2012

@aduskatt no ja si hlavne dopredu s kazdym ujasnim co chce...teda konkretne plnku, ovocie aj korpus...upozornim na cenu, co sa doplaca,..ako stuhy, ozdoby alebo krabica...a zatial klop klop, ok 😉
tak mozno len teta mala zly den 😅 😝 a ak sama nevedela dopredu, co vlastne chce, tak jej treba povedat, ze nabuduce treba dopredu konkretizovat...a hlavne ze torty sa objednavaju aspon tyzden dva vopred..a nie 12 hodin pred 😝 😖 🙄

pipka
6. dec 2012

baby...bojujem tu s Minnie 😝
to je otrasna figurka 😅 na vyrobu myslim 😝 😝 😠 😀

aduskatt
6. dec 2012

@pipka ona povedala cokoladovu plnku a dobry korpus......a biely vrch.este mi povedala, ze to chce take stavnatejsie, tak som urobila pribinak, dala jahody a korpusy poprelievala ovocnym rozvarom....nehovorila, ze chce pravy marcipan.kaslem na to......je mi jasne, ze u mna viac uz nebude objednavat, takze si s nou uz nebudem ujasnovat, ze treba objednat skor☹ ale poucila som sa, budem informovat, ze pravy marcipan to nie je.........

dadka212
6. dec 2012

@pipka ja tiež nerobím tortu, kým si neujasníme základné veci, ak povedia, že je to jedno tak im poviem že aj mne proste musia mi povedať čo chcú....alebo aspon súhlasiť s tým, čo im navrhnem 😀
a minnie je lahká ja idem na reálneho kona 😅

aduskatt
6. dec 2012

@pipka minnie som robila dva dni🙂 obidve

aduskatt
6. dec 2012

@pipka ale ze si este dala tu namahu doniest mi ochutnat..sak som chutnala ten krem, co ostal hned po naplneni🙂
som nebola doma vcera cely den, len asi hodinu........

aduskatt
6. dec 2012

@dadka212 ved teta suhlasila s tym co som navrhla, tak asi nabuduce budem specifikovat, ze biely maramorak, alebo biely piskot,
ale asi jej niekto daval rozumy, ked tvrdila, ze mala potah MMF miesto marcipanu...........aj ked teda netrafila

dadka212
6. dec 2012

@aduskatt nooo to poznám aj mne hovorila jedna, že to K2 je teraz celkom dobré a ja že no može byť lebo je to smartflex 😅

karaa
6. dec 2012

@lamps dakujem 🙂 ja tiez robim so striekackou zatial, len sa mi nepaci, ze sa ta hmota v nej musi dost nahriat, aby to islo von 😉

lussy23
6. dec 2012

Baby, ja som sa rozhodla , že sa nevzdám, pečenie je moja láska. Ono keď som bola malá, som nebola k pečeniu vedená, mamina ma odháńala, keď som jej chcela pomôcť, chcela to robiť sama. Budem bojovať tak ako som bojovala tie tri roky a ešte viac! Aj keď mi nikto neveril. neviem prečo mi ľudia neverili, mne tona azčiatku vôbec nešlo, a prave veterníky som úplne dokazila. Bol oto peklo tie dva roky totálne peklo, kde ma pri živote držali kamarátky. Moje dve kamarátky, z ktorých jedna už nie je kaamrátkou, lebo ma klamala... ja som bola vtedy tiež dosť zlá, všetko to vplývalo na moju psychiku... postavili ma do rolu nešikovníka. nenávidela som prax! Teraz je to už iné, snormalizovala som sa, ale chýba mi to, čo som zameškala, aj keď som necchela. nebola som podporovaná ,ani vedomá k tomuto remeslu.
Neviem, prečo mi to nejde, moje vysnívané povolanie, miluejm h oa budem bojovať, pokiaľ sa to nenaučím. Aj keď to nikdy nebude dokonalé, budem robiť , čo je v mojich silách.... Myslíte, ž emoja nešikovnosťou spočíva aj v tom ,že akoby nemám dobre vyvynutú jemnú motoriku? neviem či prídem niekedy na stretko, ôebo ja nedokážem robiť pdoľa druhých, ja to až neskoršie všetko pochopím, ale vyskúšam to, keď bude blízko môjho mesta.
Dnes budem medovníky robiť, tak s abudem snažiť, nestratiť pri tom trpezlivosť, a robiť v pokoji, lebo ja som tak ahrozná osoba, čo sa nevie ovládať, čo má grambľavé ruky a problémy s jemnou motorikou,
Budem s amusieť snažiť.
ale zavidím tým šikovným žienkam, ktoré na prvýšup spravia dokonalú tortu.

muffinka8
6. dec 2012

@aduskatt ja nemám rada aj keď ľudia čo torty robia a poťahujú s MMF alebo inými hmotami a hovoria im marcipán 🙄 ja každého "opravujem" a našim čo jedia moje torty tiež hovorím, že to nie je marcipán, ale iba poťahová hmota. Lebo napríklad aj tu sa niekto opýta na nejaký problém s poťahovkou a povie jej "marcipán" tak to sa potom ťažko radí.

aduskatt
6. dec 2012

@muffinka8 ja tomu hovorim potahova hmota, ale ta pani ani slovkom neposmenula, ze chce marcipan, to by som jej hned povedala, ze tam bude nieco ine a ked nechce, tak jej neurobim tortu.

zsuzsu
6. dec 2012

Baby dakujem vam 🙂 zajtra idem na nakup tak budem mat oci otvorene, a snad niaco podobne najdem. 🙂

pristela
6. dec 2012

@aduskatt mala si jej povedat ze ti mala ten kusok hodit do schranky 😀 😀

eliska22
6. dec 2012

@aduskatt také kravy sa vždy nájdu, nič si z toho nerob....ja mám zatiaľ šťastie všetci zatiaľ spokojný a ak niekto nebol, tak o tom neviem 😀 ja nehovorím, že nepoužívam pravý marcipán, iba tomu kto sa spýta 😉

aduskatt
6. dec 2012

@eliska22 toto je prva nespokojnost s tortou.pani nechcela suchu, tak ako som pisala, jahody, este polomrazene, aby korpus vytiahol vlhkost, krem slahackovo tvrohovy, korpusy preliate ovocnym rozvarom s rumom...........a ze korpus bol tazky, lebo bol nastavovany olejom a vodou a vsetko to, co som pisala vyssie...........
no, je to poucenie aj pre mna.............odteraz kazdu objednavku necham potvrdit mailom alebo SMS alebo nejak inak, proste, aby som mala aj inak ako ustne od niekoho potvrdene, co vlastne chce

lussy23
6. dec 2012

@dajna11 krásne @lucula73 ja chcem piecť. preto sa to chcem rýchlo doučiť. ja mám problemy s jemnou motorikou , neviem držať jemne tú hlavičku a sa mi deformuje.
@mimcak nádherné. ja sále enchápem, ako sa dá urobiť posavička z jedného kusu. wowo
@nelly75 krásne to ako robít,e čo je to rovné? kks, mam tak váš talent
@aduskatt ach marec, no mám matuity, tak s a budem musieť učiť
@muffinka8 postavičky nás neučili. majsterka ich dávala robiť vždy iným, ja som nikdy nemala takú možnosť.
@kacenika ďakujem
@pristela čítať to tu nestíham. ja si len torty pozerám @lucula73 ja chcem piecť. preto sa to cchem rýchl odoučiť. ja mám problemy s jemnou motorikou , neviem držať jemne tú hlavičku a sa mi deformuje.
@mimcak nádherné. ja sále enchápem, ako sa dá urobiť posavička z jedného kusu. wowo

dm1
6. dec 2012

@aduskatt ja ked hovorim ake cesto tak sa pytam ci chcu klasicky piskot alebo olejovy mramorak ktory je skor babovkove cesto. Lebo uz som sa stretla s tym u kamosky ze hlavne tato stara skola mramorak vobec za tortove cesto nepovazuje preto sa radsej pytam. Co sa tyka hmoty kazdeho opravim ked sa pyta ci je to z marcipanu ze je to fondatova hmota. je jedno aka ale proste fondat na baze cukru a nie mandli

adka_praha
6. dec 2012

ahojte... 🙂
strasne dlho som tu nebola, ani nestiham kukat... ☹ dlho som sa nevedela vyhrabat s problemov zdravotnych a ked uz som sa, tak zasa kratsia mi neda dychat... vlastny tien ma nestiha... 😝 idem vam tu hodit moje dva pokusy- to mio mao sme robili s mm, ked som dosla z nemocky pre dceru k tretim narodeninam, to druhe je prva zakazka od porodu... a uz pomaly odpekam vianocne- aspon to suche, nech sa potom nezblaznim z toho... 😅

pipka
6. dec 2012

@dadka212 tak ale ty uz si profíčka 😅 ja ju robim prvykrat a mam dost 😝 😀

ako nejaka bude...len ci tie proporcie budu dodrzane, aby sa to v konecnom dosledku vobec dalo odhadnut, co to vlastne je 😅 😅 😅

ale Tomi akurat vstal a hned, ze Minnieeeeee 😀 😀 😀 tak som rada 😝 😀

inak ja konkretne tiez nikomu nehovorim, ze pouzivam smatrflex...proste potahovu hmotu a ak sa konkretne pytaju, ci je to marcipan, tak hovorim, ze lacnejsia napodobenina, ze ak by chceli marcipanovu tortu, tak by platili 3x viac...a kazdemu zrazu chuti a aj vyhovuje 😉 😀

a najviac mojim detom 😅 😅 😅 😅 😅 to len "mota...mota...daj motu...ideme vykajovat" 😅 😅 😀 😀 😀

aduskatt
6. dec 2012

@dm1 nieco na tom bude, ta pani ma okolo 50, takze asi to bude ta stara skola....aspon mam poucenie

sksko
6. dec 2012

dievcata poradte prosim.... tu gulu ( piskotu na to) upiect s farbivom avykrojit a vkladat alebo upiect biele a zafarbit ( a potom to tam rozdrvene natlacit)... mam dilemu 😖
http://3.bp.blogspot.com/-2SY5nMCCmoE/ULKlpe2ix...

nelly75
6. dec 2012

@lussy23 myslíš tie ružové?? to som rozvalkala marcipán odtlačila valčekom vzor, narezala rovnaké kartičky, nechala vytvrdnúť a potom už len prilepovala na tortu. treba skúšať.

ďakujem ani som nečakala že sa dostanem tolko páčitiek 🙂

pipka
6. dec 2012

@adka_praha jeeej ja som ani nepostrehla, ze uz si porodila 😅
tak gratulujeeeeeeem k Simonke a veeela zdravicka celej rodinke 😵 😵 😵 😵 😵

kacenika
6. dec 2012

@karaa ludka diky 😉 .. Hej zarezavam ale zatial len so smartflexom a chcem vyskusat aj nieco ine 😉 A Ty este stihas a vladzes piect 🙂 ?
..

adka_praha
6. dec 2012

@pipka 😵 dakujem... no nemala si ako, ked som tu nebola pomaly aj dva mesiace... hanba mi... 😒