Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
6. dec 2012

@muffinka8 ano , ja som z nich robila casto ...

janula.h
6. dec 2012

žienky asi po pol roku víkend bez torty :-O pociťujem absťák 😀 asi zahnetiem na medovníčky 😀

nelly75
6. dec 2012

pripájam naše muffinky

dm1
6. dec 2012

@janula.h ja som bez torty uz skoro mesiac a uzivam si to volno neskutocne vcera som dokoncila 18-ty maly svietnik, stiham toho daleko viac veru 😝. ale buduci tyzden uz zarezavam aj v praci aj tortovo

muffinka8
6. dec 2012

@mima1311 a ešte taká vec ... koľko cukríkov treba na takú strednú tortu? Cukru viem, že podľa potreby.

janula.h
6. dec 2012

@dm1 😀 18 ty???? kalap dolu draháááááá

nelly75
6. dec 2012

@muffinka8 ja z nich robím a úplne v pohode ako z čisto bielych, aj farba je pekná

dm1
6. dec 2012

@janula.h jjj som to pocitala a 18 malych a 2 vacsie na 4 sviecky som spravila 😝

janula.h
6. dec 2012

@dm1 Ty počuj nemáš Ty 4 ruky??????

mima1311
6. dec 2012

@muffinka8 no ja peciem poväcsine 26 cm priemer a z balika som nemala problem ...

dm1
6. dec 2012

@janula.h 😀 nemam 😀 . Vacsina bola napecena uz pred operaciou a postupne som doma zdobila vzdy v noci pri telke 🙂 . Este ma ale cakaju chalupky ale to len pre nas a este nejake na ozdobu lebo tych je len par

janula.h
6. dec 2012

@dm1 som rada že si okkkkkkkkkkkk 🙂 si proste talent od prírody 🙂

dm1
6. dec 2012

@janula.h dakujem 😵 . Medovnicky ma strasne bavia to je moja srdcovka to vtedy clovek ani nevnima ze moc robi. Len keby toho bolo moc a bola som tlacena casom ze musim odovzdat vtedy a vtedy to uz by ma asi prestalo bavit 😝

muffinka8
6. dec 2012

@mima1311 😀 😀 ale že koľko gramový balík .. lebo nie je balík ako balík 😅

aduskatt
6. dec 2012

ahaaaaaaaaaaa, tak uz som nasla: lussy o nas pise toto( to pre tie, ktorym sa nechce hladat, nie na vyvolanie hadok)
Jaj niektore tak klamú až sa hor yzelenajú. Napríklad v téme marcipánové torty. príde tam žena a napíše ,,moja prvá tortička" a priloží fotku naprosto dokonalej tort,y dokonale potiahnutej s dokonalými postavičkami... Neverí mim. Nikto predsa nedokáže na prvý šup urobiť dokonalú tortu! prečo tak klamú?☹

jakelina
6. dec 2012

@karaa omlouvám se, že píšu až teď, ale nešel nám celý den internet. Já mám kovový extrudér a vypadá jinak než ten co jsi dala odkaz. Výhoda plastového je, že to můžeš celé dát do mikrovlnky, do toho kovového dám jenom ohřátou hmotu a tlačím. 😀 😀 😀

mimcak
6. dec 2012

@lussy23 Ďakujem. Je to prvykrát z jedného kusu doteraz som vždy nadpájala 😉

yukki
6. dec 2012

@elienka jéj vďaka! no korpus je obyčajný trojvaječný piškót, a krém je vajcia cukor tuk a čokoláda. medzi tým sú banány, korpus sa neprerezáva-to je taký nízky, a krém skoro rovnako vysoký ako ten korpus, pekne to v chladničke stuhlo tak sa s tým dobre potom dalo robiť

mima1311
6. dec 2012

@muffinka8 no to ani veverka netusi 😀 😀 😀 kupujem tie v lidli , tak ako ine odtial 😀 😀 😀

mima1311
6. dec 2012

@muffinka8 jeeeeeeej som bola mrk a ja mam balik doma , je to 175 gr. 😉

jakelina
6. dec 2012

@lussy23 určitě to není tím, že bys byla nešikovná. Každý má dar na něco jiného. Já taky obdivuju všechny malíře světa a sama neumím namalovat ani kočku nebo psa, aby to někdo poznal co to je. Zkoušej si pomalu doma modelovat a za pár pokusů se to začne zlepšovat. Já jsem první postavičky dělala snad celý den a teď teda nejsou o moc lepší, ale už je mám za dvě hodiny. A jsou holky co to mají za půl hodiny a jsou dokonalé. Já myslím, že to chce spoustu tréninku a bude to lepší a lepší. 😉 😉

jakelina
6. dec 2012

@muffinka8 dělala jsem z těch modro - bílých šmoulů, modrou i rozstříhala a bílou hmotu. Byla dobrá.

mimcak
6. dec 2012

ja som skúšala krásna svetlo modrá hmota z nich bola táto

mimcak
6. dec 2012

@muffinka8 Jaj ten predošli príspevok foto bolo pre teba ta svetlo modra hmozta zo šmolkou

jakelina
6. dec 2012

Holky já lidem říkám, že potahuju buď kupovanou hmotou nebo fondánovou hmotou. Jednou jsem vysvětlovala kamarádce, co je to MMF a lidi to neznají a nechápou co to vlastně je. Tak to neprobírám do detailů, jenom jim řeknu, že potahuju fondánovou hmotou a když to nechtějí, tak jim nabídnu doma dělaný mléčný marcipán, ale když chtějí bílý dort, tak jim řeknu, že bude do žluta. Nechci jim vysvětlovat, že se to sice dá vybělit, ale je to další barva a chemie do jídla. Tak si podle toho vyberou. Většinou teď ale kupuju PDT nebo Smartflex. Už moc MMF nedělám. Když chtějí z mléčňáku barevný, tak je to v pohodě.
Někomu je to jedno, řekne ať tam dám co mám a nebo řeknou, že to nejí a stejně to vyhodí.

dm1
6. dec 2012

@jakelina presne ludia to nepoznaju preto radsej tiez nehovorim nazvy.... len opravujem a vysvetlujem ze pravym marcipanom uz dnes potahuje malokto

jakelina
6. dec 2012

@dm1 no právě, já jsem se jednou zastala na FB jedné maminky, co si dala na FB dort a nějaká paní , co jí pekla dort pro syna, se tam do ní pustila, že ten dort byl hnusný a potažený nějakou umělou hmotou. Ona to měla potaženo Smartflexem, tak se pak pustila i do mě, přitom já tu kočku vůbec neznám, že by to nežral ani pes atd........Prý její syn celé narozeniny proplakal, protože mu nechutnal marcipán. Což mi přišlo úplně uhozené, děti většinou ten marcipán sní a že by takhle reagoval na dort. 😝 😲 😲 😲 Jinak byl dort hezký, autíčko a kolem stromečky, cesta a fakt hezky udělaný, hladký, rovný.
Podle mě ta paní byla trochu divná.

muffinka8
6. dec 2012

@mimcak @jakelina @mima1311 vďaka 🙂

ajka82
6. dec 2012

velkaaa katastrofaaaa ☹ akoze popadali mi kvety co som nachystala na zajtrajsiu tortu a je z nich nic, len vela malych kuskov... kokso, na co som ich prekladala? sak by mi az tak nezavadzali 😠

jakelina
6. dec 2012

@ajka82 chudě, tak máš noční