Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
29. dec 2012

@maya30 krásne
@1zaza jej sú krásne
@simasa krásne
@levandulka3 krásnučké

lamps
29. dec 2012

@jakelina Majka a ty by si prišla? Aj taký veľký kus? Ozaj @pristela - Žanetka, veď to musíme pozvať aj @florentinu, ona má brata toho tvojho marťanka, aby sme ich neurazili 😀 😀 😀.
@pristela, to ja som bola za slušnú, aby som ťa neodplašila a nechala som vyniknúť teba, v snahe, aby si sa u nás necítila utláčaná 😀 😀 😀

janula.h
29. dec 2012

@pristela eštš že majú vkus 😉

lussy23
29. dec 2012

@bzucinka2 krásne výtvory
@aduskatt peknučká
@mimcak krásna
@lawli krásne

lamps
29. dec 2012

@jakelina Majka, ako sa dá zistiť, koľko ufóniek potrebuje jeden ufón, aby som vedela, koľko ich mám Žanetke @pristela vyrobiť 😀 😀 😀 ?

lussy23
29. dec 2012

@janula.h krásne lienka
@muffinka8 ďakujem.

lamps
29. dec 2012

@pristela ty počuj, ale cez leto sa rýchlo kazia zákusky a zle sa robia torty 😀 😀 😀 to by sme si riadne priťažili, nie?

pristela
29. dec 2012

@janula.h tá 40 u mna jasný víťaz aj s 50tkou v inej farbe 😉

@muffinka8 tak taketo , poschodie si odmysli / tie dve 16stky/ 😀

pristela
29. dec 2012

@lamps ja ti dám vyniknutie !!!!! 😀 😀 😀 😀 zrovna ked som toto docitala tak ufón krical z pracovne , ze 2859 mláďatok a 4 manzelky a kedze pochadza z dvojiciek / @florentina/ 😅 , tak vsetko dvojmo si poprosí !!!!!!!

muffinka8
29. dec 2012

@pristela vďaka ... sama neviem uvidím ... mám ešte 1 netortovú sladkú alternatívu tak uvidím čo sa podarí.

lamps
29. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀 no tak to aby som začala seriózne makať, mám čo robiť 😀 😀 😀

jakelina
29. dec 2012

@lamps já nic nevím, já mám doma kytičku od tebe a ufonkům vůbec nerozumím. Však oni umí jenom po slovensky, tak se jich zeptej??

lamps
29. dec 2012

@jakelina 😀 😀 😀 no len ja nemám doma ani jedného ufónka

pristela
29. dec 2012

@lamps Si myslíš, že primar na porodníckom ma doma kolko detí ????? 😝 len ťahááj , ťaháááj kolko kýblik dá 😀 😀 😀 😀

dadka212
29. dec 2012

ahojte moje posledné tohtoročné 😝

lamps
29. dec 2012

@pristela ha, to ja neviem, koľko má primár detí, ale viem, že ja mám len 2-izbový byt, kam ich všetkých uložím?

janula.h
29. dec 2012

@pristela ďakujeeeeeeeeeeeem moja len tá prvá by síce bola naj pre mňa ale oni chcú klasiku pomoooooc ružičkyyyyyyyy 😖

denisak77
29. dec 2012

ešte jednu a tento rok ukončený´,skúšala som airbrush,priniesol ježiško a ešte sa len zoznamujeme,ale ja sa to naučím

dm1
29. dec 2012

@lamps sak nech ti lietaju pri plafone to ti nebudu zavadzat ani v 2-izbaku 😀

vecernicci
29. dec 2012

@lamps já nemám marťana, ale hlásím se na svatbu jako svědek 😀 😉

lussy23
29. dec 2012

@dadka212 krásnučké
@denisak77 krásne

bzucinka2
29. dec 2012

babulky robila niektora z vas tiramisu krem do torty? ak ano mozete mi helfnut s receptom? dik 🙂

dadka212
29. dec 2012

@bzucinka2 ja som robila ten od @pristela a bol superský 😉
4 žĺtka, 80-100g prášk.cukru/ako kto lubi sladke/ , dĺĺĺho mixovať /10min/, pak pridať Amareto /4cl abo podla chuti/ ked treba nealko dávam arómu , 500g mascarpone, 1šlahačkovú smotanu -vymiešať a pridávat creme ole/pozor je tiež sladký, tak treba na to myslietm ked sa pridáva cukor na zaciatku .-)/ kolko vypýta tolko dať korpus poliat kávou, namazat plnku , poukladat piskoty namocene v káve, znova plnku, a polozit na to dalsi korpus tiez poliaty kávou... iné ma nenapadlo, aby to chutilo fakt po tiramisu a bolo dostatocne pevne na tortu, ale isto by to šlo aj miesto creme ole dat stuzovac za studena
....ja som dala stužovač za studena, nerada používam creme ole tam kde nepatrí mne to potom zmení chuť krému.....

nika1985
29. dec 2012

Ahojte uz dlhsie sa Vas chcem opytat tie co davate na torty nejake aplikacie na drotiku take ze pismenka v kruzkoch a tak netoci sa Vam to lebo mne ano ale nie v tej casti kde je pismenko ale v tom mieste kde je to zapichnute v torte pisem ako madar prepacte neviete mi poradit cim to je uz som skusala aj tak ze som namocila tu cast drotika co isiel do torty a aj tak. 😠 a este jedna otazka chcem dcerke spravit torticku na meniny rada by som vyskusala pribinak s gastanovym pyre ake ovocie alebo ci vobec sa k tomu hodi????????DAKUJEM

valentovasasa
29. dec 2012

ahoj maminky, prosím vyplňte mi dotazník do diplomky. Díky. http://26923.vyplnto.cz/

mamina1978
29. dec 2012

Ahojte dievcata, neviem od koho mam 4 darcekove balicky, ale idem ich rozdavat a moooooc dakujem .....potesili 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mimcak
29. dec 2012

@maya30 krásne tortušky a tá krabica bombová,prenádherná ukladám. 😉 🙂 😕 😨

aduskatt
29. dec 2012

@valentovasasa hotovo, len som celkom nepochopila, aka suvislost je tam s autom......

valentovasasa
29. dec 2012

@aduskatt - auto je statistický prvek, protože na tom zda máte auto závisí i to, jestli se můžete zúčastnit kurzů apod, dojíždět za prací apod. Pokud bydlíte na vesnici a jste bez auta, tak je to podstatný prvek v tom, že sice byste se ráda zúčastnila, ale bez auta těžko.

valentovasasa
29. dec 2012

ale jinak děkuju.