Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
19. jan 2013

@pristela
@dadka212

holky nehádejte se, obě jste dortové frajerky!...myšleno v dobrém 😉

@1zaza můžu se zeptat jaké jsou ty sojové tyčinky? Takový ten sojový suk, co byl už za komančů?

@njonja všechno nejlepší k narozeninám, ale to asi v tuto chvíli znamená hlavně smíření ...upřímnou soustrast. Dortík je fantastický, dokonalý, s dovolením jsem si uložila.

@pristela super postup, nebyl pro mě, ale i tak ukládám a děkuji

alenv
19. jan 2013

děvčata potřebuju radu.. budu dělat tento rok poprév svatebáky.. pro cca 50-60 lidí 3 patra.. prosím jaké děláte průměry? Děkuju

njonja
19. jan 2013

@florentina to si prenadherne povedala!! Dakujem!

pralinka25
19. jan 2013

@1zaza ja ho teda vidim ako uplne dokonale este aj to natocene koleso. nie som teda chlap ale z mojho pohladu su kolesa bohovske.
a tie sojove tycinky myslis tie sulceky? to ich spojis viac dokopy ci ako aby z toho bolo vacsie koleso?

1zaza
19. jan 2013

@florentina najviac sa mi osvedčil sojový suk duo, je najtvarovateľnejší

florentina
19. jan 2013

@1zaza super, to mě vůbec nenapadlo použít, ale určitě si "píšu" a někdy využiji 😉

alexandrakocikova
19. jan 2013

@pristela kontrola? 🙂)) ja čo som upiekla len asi 13 tortičiek?pravda, že sa idem kochať tvojimi výtvormi.velmisa mi páči tvoj štýl..sú krásne a chcem vidieť viac🙂

dm1
19. jan 2013

@florentina ja z tej sojovej tycinky robievam aj kmene stromov napriklad 😉

florentina
19. jan 2013

@dm1 prima, dobré vědět 😉 já nějak nemám fantazii, co vše se dá využít. Jsem ráda, že se tady vždy něco dozvím. Děkuji!

alexandrakocikova
19. jan 2013

@pristela krááááása juj

alexandrakocikova
19. jan 2013

@pristela som zvedavá, čisa aj ja niekedy dostanem dostanem na tvoju uroven 🙂

muffinka8
19. jan 2013

@glee nádherná je tvoja tortička 🙂 a prosím ťa, ten kvietok si robila pomocou vykrajovačiek, alebo každý lístok si vykrojila zvlášť? A to biele na koncoch je čo?

muffinka8
19. jan 2013

Mám takú otázku o chuti 😅 konkrétne o parížskej šľahačke ... keď robím len zo šľahačky a dávam tam 52% čokoládu, tak sa mi tá plnka zdá veľmi horká. Nechcem robiť z mliečnej čoko. Dá sa táto z 52% čokolády nejak osladiť? Pridaním cukru? Skúšal to niekto?
Inak som v piatok zas skúšala maslovo pudingový krém a letel do koša 😠 😀 mne to proste nie je súdené. Moja mamka je zas v tomto macher 😅 Tak sme sa dohodli, že na narodeniny moje bude poriadna orieškovo čokoládová torta 🙂

aduskatt
19. jan 2013

@muffinka8 jasne, daj tam cukor a bude fajn🙂

dm1
19. jan 2013

@muffinka8 jasne niekto sladi aj ten treba vyskusat co Vam viac chuti ja robim bez cukru

muffinka8
19. jan 2013

A ešte torta 😝 vôôbec sa mi nechcelo nijak zdobiť, a keďže to bolo len pre nás a v podstate to bolo každému šum a fuk a ani čas nebol, tak len toto som napatlala. A ani dobrú foto nemám, lebo len mobil som mala po ruke a malý mi tam čosi poťukal a čudnú malé foto s biednym rozlíšením to robí 😨

pristela
19. jan 2013

@alexandrakocikova jeej ty si miláááá 😵 moooc dakujem 😵 prosim ta jasne , že dostanes, vsak uz davno na nej si, nezalezi kolko torticiek mas za sebou , ale potahovanie mas krasne hladucke , mas peknu robotku 😵

@muffinka8 andelka hod uvareny , vychladeny puding so vsetkym /maslo,cukor atd/ do mixeru /nie šlahača, ale mixer čo ti zomelie aj orechy trebars/zapni a budes mat hladulinky kremik ako decku prdelôčku 😀
a parizsku robim casto nikdy do nej nedavam cukor , kazdemu sa zda sladka az moc 😕 teda zalezi ale asi aky pomer davas 😀 ale ak sa ti zda malo kludne pridaj cukor 😉

muffinka8
19. jan 2013

@aduskatt @dm1 mne sa zatiaľ nik nesťažoval 😅 ale mne to celkom nesedí. No a ten cukor dať ešte keď budem tú čokoládu topiť, alebo až pri šľahaní?

muffinka8
19. jan 2013

@pristela veď som sa držala tvojej rady a dala do mixéra s nožmi 😀 manžel na mňa kukal miesto na malého a ten si zatiaľ privrel palec a začal revať 😅 no aj tak sa mi to zdalo čudné, stále som tam videla oddelené molekuly masla a pudingu 😕 ale asi som ja vadná alebo čo 🤐 robila som karamelový aj s upáleným cukrom. Ešte raz skúsim čokoládový taký ako robievame doma, lebo mne to asi nedá pokoj 🙂
A dávam tak na jednu šľahačku 100g tej 52% čoko. Hmm, ako keď to len tak ochutnám tak je to fajn, ale ako celok v torte by s ami žiadalo sladšie.

dm1
19. jan 2013

kocky prosim o tapetky 😀. keby ste mali moznost urobit co chcete ale mensiu 3kg torticku pre dievcatko aka by to bola? neviem sa rozhodnut ktoru zo vsetkych inspiraciek vybrat 😝

pristela
19. jan 2013

@muffinka8 ked sa ti zrazi , nechaj ho v mixeri dlhsie mixovat on sa tam zahreje a pusti , alebo ked nemozes vydrzat 😀 roztop trochu masla a take teple ho do toho vlej a mixuj 😉

dm1
19. jan 2013

@muffinka8 ja by som dala pri vareni nech mas istlotu ze sa vsetok cukor rozpusti

dm1
19. jan 2013

@muffinka8 a s tym pudingacom mne vzdy pomoze mikrovlnka pripadne trosku masla ako pise pristelka nikdy sa nestalo zeby musel krem do kosa

dm1
19. jan 2013

postup na zaujmavy jednoduchy kvietok https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...

alexandrakocikova
19. jan 2013

@pristela a tie ostatné veci,čo robíš...nádhera,neskutočné..dajú sa aj kúpiť? ja nechápem ako to všetko stíhaš.si umelec s velkým U.umelecké diela.žasnem

lucula73
19. jan 2013

@muffinka8 ja dávam až 150gr tej lidlackej čokolády na jednu šľahačku a pridám 2 PL lyžice cukru........do teplého ešte ,aspoň sa to tam rozpustí.....a na druhý deň vyšľahám....mne osobne bez cukru vyhovuje tiež,ale deti by mi to nezjedli,ak teda robím taký krém pre nás 🙂

muffinka8
19. jan 2013

@pristela
@dm1 a ako dlho nechavate vonku maslo aby sa ohrialo na teplotu pudingu? A moze sa robit aj tak, ze vsetko budem mat v chladnicke a take studene zmixujem?

muffinka8
19. jan 2013

@lucula73 dakujem, skusim to nabuduce s cukrom.

dm1
19. jan 2013

@muffinka8 no studene maslo ti pojde tazko mixovat 😝. Ja nechavam maslo klasika zmeknut pri izbovej teplote vyslaham ho s cukrom /pri pudingacoch/ a pridavam vychladnuty puding

aduskatt
19. jan 2013

@muffinka8 mne len jedna povedala, ze detom to bolo trochu horke, ale ze dospelaci v pohode a ja tiez nesladim a je mi to fajn, ale ja mam rada horku cokoladu 🙂