Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
19. jan 2013

@dm1 ani ked ho nakrajam na mini kusky a dam do mixera ako hovori pristela, ja len ta teplota ci by bola ok.

lucula73
19. jan 2013

@muffinka8 a koľko dávaš mlieka na jeden puding?

dm1
19. jan 2013

@muffinka8 to netusim nikdy som neskusala lebo slahac by mi to nezobral a v mixery nerobim take

muffinka8
19. jan 2013

@lucula73 ako v receptoch, za na 2 pudingy 500ml mlieka.

lucula73
19. jan 2013

@muffinka8 fúhaa,no neviem,ale teda na 500ml mlieka 2 pudingy,to sa musí dať krájať 😀
ja nerobievam často,ale dávam na 1 puding 350ml mlieka......a mám to tak akurát,už som dala aj 400ml a bol krem v pohode.......ale toto máš len 250ml mleika na 1 puding,to je podľa mňa máličko........preto to máš také husté,hrčaté a neviem aké......
skus to trochu zriediť a uvidíš,bude to redšie a lepšie ti to pojde do masla zapracovať 🙂

tinamk
19. jan 2013

dievcata dakujem vam velmi za pacitka, ani som nepredpokladala, ze ich bude tolko.. dakujeeeeeeem.. tak este som dokoncila dve a padam obdivujem vas ako mozete stihat upiect viac. mne sa to podarilo lebo bol muz doma inak by som to pri mojich duracelkach nestihala vobec. ta prva torticka je nejaka manuska - ci ponozka z kofoly videla som to len cez mms a prvy krat v zivote a druha je do skolky. aj som si chcela do tej fotky vlozit moje meno viem, ze to tu bolo pisane ale ja som patrala a nenasla neporadite mi?

pristela
19. jan 2013

@muffinka8 andelka ale ten puding nemusis mat uplne vychladeny z chladnicky 😉 a rovnaku teplotu u oboch asi nedosiahnes nikdy, praveze mne sa karamelovy s maslom vzdy zrazil , tak som davala don to rozpustene maslo trosku , ale po zisteni to z mixerom, uz robim len na nom , aj tam sa mi zrazi ale necham tak nevypínam , mixuje dalej , on sa vdaka tym otackam zahreje na rovnaku teplotu a po case sa krasne spoji, ja tak hladulinky krem len slahacom nikdy nemam ako z mixeru, on je z neho este aj taky riedky/tym ako sa zahrial dnu/ tak ho pak davam na chvilku do chladnicky stuhnut aby som mohla plnit a netiekol
@alexandrakocikova jee , no ty si dnes ku mne aka dobraaa 😵 😵 😵 dakujeeeeeeeeem 😵 😵 jasne daju sa objednat-je to moja praca , staci mi tam napisat /len nezabudni napisat aj kto si 🙂 bo tam mam toho viac aby si sa mi nepoplietla 😀 /

woman04
19. jan 2013

@pristela motýliková je nádhernááá...no, ale ktorá tvoja nie je 😉 ..dokonalosť..krásne farby 😉

muffinka8
19. jan 2013

@pristela tak skusim nejaky cokoladovy nabuduce 🙂 a co je vlaste pricinou za sa to zrazi? Rozdielne teploty alebo co?

tinamk
19. jan 2013

@blcha dakujem krasne.. to bola moja prva postavicka ta snehulienka s jezibabou z mmf. zo zaciatku sa mi nepodobala ale ked som dorabala postupne oblecko tak to islo a postup na jezibabu som si tiez vyhladala to je na tortysnov aj s trpaslikom.

pristela
19. jan 2013

velmi pekne dakujem za vsetky pacitka, moc si vazim kazde jedno a velmi to pomaha , bo keby sa mam riadit "chválením" mojich doma 😀 😀 😀 už pri mojej druhej torte by som prestala piecť 😀 😀

@woman04 jooj , veeela mojich , ale i tak moooooooooc dakujem aj ostatnym holkam !!!!!!!

@muffinka8 ja neviem , zvacsa moja nešikovnosť ? 😀 😀 😀 😀 neviem , ale malo byt to byt "vdaka" teplotám asi , netuším 😝

tinamk
19. jan 2013

@jakelina dakujem mooc mala som z toho obavu lebo som ich nikdy nerobila.. ale bolo to pre dobru kamaratku tak som do toho isla...

mizulienka
20. jan 2013

dobre ranko dievcata, aku velku tortu by ste prosim urobili pre 10-12ludi,myslite, ze bude stacit 24cm forma?

vecernicci
20. jan 2013

@pristela děkuji mooooc zlato, jsimoc hodná, budu ho dělat poprvé, tak ho nejdřív vyzkouším na našich doma 😀 😀 😀
a pak teprve na zakázku 😉 koukám že to je docela pracný, než se všechno napeče 😝 ale co se dá dělat

mexico_16
20. jan 2013

Baby na kolko mm mam vyvalat fondant ked ho chcem pouzit na tortu a co potierate pod fondant ? Dakujem

zdenallicka
20. jan 2013

@njonja Ať je babičce země lehká... 😢

sisix
20. jan 2013

@pristela tak jsem taky koukla, dorty super jako vzdy vsechny dokonale. Ale co ty portrety............... 😲 .......... nemam slov. FAkt sikula

lifinka
20. jan 2013

@njonja dort krásný jsi šikulka 😉 a přeji vše nejlepší k narozeninkám 🙂

člověk si nevybírá, kdy se s námi rozloučí ☹ jen škoda, že v den tvých narozenin,
je to smutnééé- upřímnou soustrast a vše zvládni ☹

sisix
20. jan 2013

@njonja to me moc mrzi, uprimnou soustrast.................. Vse nej k narozkam.............. a dorticku si zdovolenim ukladam.

nelly75
20. jan 2013

@pristela nádhernááá z tvojich rúk idú "veľké umelecké dielka" chcela by som to tak krásne vedieť urobiť časom ... 🙂 🙂 🙂
@alexandrakocikova krásna pekné cicušky 🙂
@levandulka3 peknučká 🙂
@mariann2 krásna farebne zladené super, veľmi sa páči 🙂
Kočky ste tu šikovné všetky chodím sa sem inšpirovať, vo februári ma čakajú torty teraz mám oddych kedže pečiem len pre rodinu 🙂

florentina
20. jan 2013

@mizulienka určitě, já teď dělala průměr 18cm a v pohodě se z toho udělalo 8-9 porcí ke kávičce...

rachel36a
20. jan 2013

@1katuska73 ahoj , pekná tortička, pozerám, že máš tú istú abecedu akkú som si včera kúpila, ale tam nie sú mekčene, dĺžne a tak, to si len tak vyrezávaš z hmoty... ďakujem

sisix
20. jan 2013

@mexico_16 3-4mm a pod dej maslo+cukr+hrobecky nebo nutelu+cukr+maslo

njonja
20. jan 2013

@zdenallicka , @lifinka, @sisix dakujem kocky...co uz narobime. Len dufam, ze mamina to zvladne.... ☹

jakelina
20. jan 2013

@njonja dortík nádherný
Jinak přeji vše nejlepší k narozeninám a zároveň upřímnou soustrast.
Moji rodiče zemřeli oba ještě než mi bylo 30 let a chybí mi strašně doteď. 😒

1maruska
20. jan 2013

Mozem mat otazku, je lepsia potahova hmota zo suseneho mlieka alebo marshmallow cukrikov alebo si mam radsej kupit uz hotovu? Dakujem 🙂

jakelina
20. jan 2013

@1maruska pokud jsi začátečník, tak bych si koupila hotovou.

1maruska
20. jan 2013

@jakelina Hej hej som zaciatocnik, chcela by som urobit torticku, a postavicky urobim tiez z kupovanej hmoty? Potahovej hmoty je strasne vela, clovek ked to nema vyskusane nevie co kupit...

jakelina
20. jan 2013

@1maruska Kup si smartflex velvet. Je i na postavičky i na potah.

1maruska
20. jan 2013

@jakelina Dakujem, musim pozriet kde kupim...