Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
24. jan 2013

@alexandrakocikova zo zakona ti musi dat fakturu ak jej to platis na ucet , ktoru kopiu si ona musi dat k sebe do dokladov a pak uctovnicke a pak danovy atd , pokial predava nie cez ucet ale dava na hotovosť musííííííí mat doma registracnu pokladnu a dat ti blok !!! prosto musi /aj keby ti to dava len za suroviny a na neviem aku dohodu/ , dokonca kopia pásky sa taktiez musi uskladnit tusin 5abo 6rokov od datumu vystavenia alebo od roku ted uz neviem ako to je , obchadza sa to prijmovymi blockami co sa vypisuju rucne , ktore niesu az tak zkontroatelne , a s blokmi z pokladnice sa tiez da vseliako... a to že vsak by jej prisla kontrola , ano pokial ju niekto uda tak pride , aj to ju musi udat nie anonym , ten niekto musi udat svoje prave meno atd . a ta cukrarka ma pravo vediet pak to meno kto ju udal 😝 a chudak pak ten udávatel 😕 😅 si myslím
Prosto ako @dm1 pise je to pravda neexist podnikat s potravinami doma ☹ ☹ ☹

florentina
24. jan 2013

@alexandrakocikova tak jak píšou holky, dělat to doma /myšleno ve vlastní kuchyni/ ze zákona nejde ani u nás, ani u vás. Na cukrářskou výrobu musíš mít oddělené prostory, zkoulaudované, co splňují přísné hyg. normy. Ty můžeš mít samozřejmě i v rodinném domě, ale musí to projít stavebním řízením - změna účelu stavby. A napsat, že 90% holek co peče doma to dělá legálně je podle mě fikce, myslím, že pokud to někdo dělá doma a má to legálně je to velká výjimka z výše uvedených důvodů. Většina to dělá jako koníček a já naprosto nechápu, jak si pak mohou někde oficiálně vyvěsit reklamu, že se právě nebojí té kontroly. Ale jsou takové, taky je znám. Tady u nás jedna vyvěsila letáky po celé obci, na všech hřištích a vesele inzeruje a povolení nemá....

dm1
24. jan 2013

@alexandrakocikova doma nie - len v oddelenych pirestoroch napr. v pristavbe - nemozes to piect v trube kde pecies pre seba, v ladnicke kde mas svoje veci a podobne. na to su neskutocne prisne predpisy od hygieny. miestnost na pripravu a podobne. Doma ako vo svojej kuchyni to proste nemozes robit. Co sa tyka blocku - jasne dohodnut sa mozes ci ti blocek da alebo nie ale ked ti ho neda tak ta konkretna zakazka - prijem je nelegalny aj keby mal milion zivnosti na to pretoze to neprejde uctovnictvom. Keby to tak nedajboze odovzdala danovakovi tak ma riadny problem. Legalne su len prijmy ktore si priznas a das na zdanenie inak je to nelegalne

florentina
24. jan 2013

@pristela jen pro zajímavost, jsou u vás registrační pokladny povinné? U nás to prošlo zákonem, někdo si je i koupil /teda vyšlo, že musí být v každém maloobchodu/, ale pak se změnila vláda a už to zase neplatí. A to co píšeš s tím udáním je taky zajímavé. U nás je to tak, že udání mohou / ale nemusí prověřovat i anonymní a i pokud je od konkrétní osoby, tak ti její jméno neřeknou. Vím to z několika kontrol z finančáku, které byly na udání.

pristela
24. jan 2013

@florentina ale minuly rok holky pisali na TOM tusin ze chodili kontroly normal domov , si objednali tortu asi danovaci abo kto a dosli si po nu ....

florentina
24. jan 2013

@pristela jo to je klidně možné, takhle se běžně na finančáku kontroly dělají. Já to zažila v obchodě, že třeba přišli, udělali kontrolní nákup a pak tě chytali na tom, zda dostali doklad atd..... Já s tebou souhlasím, jen mě to zajímalo profesně, jestli je to u vás jinak než u nás...

mizulienka
24. jan 2013

@dm1 Dani, dnes tu praveze padol od @aduskatt taky podnet, ze je mozne otvorit si volnu zivnost, ktora zahrna aj pomoc v domacnosti a to pecenie tort akoze zahrnut tam, vyzera to realne, mozno sa to ozaj takto da

florentina
24. jan 2013

@pristela a konkrétně s těmi doklady je to u nás tak, že v maloobchodě nemusí zákazník doklad dostat, jen na vyžádání /myslím daňový doklad, což je něco jiného než účtenka/, ale prodávající, samozřejmě bez ohledu na to zda ji vydal či ne, ji u sebe musí zaevidovat do příjmů.

pristela
24. jan 2013

@florentina no ja ti neviem , ja som stale v tom ze musi byt pokladna ale tiez stale pouzivaju prijmove a aj ich stale predavaju tak sa asi mozu pouzivat 😕 neviem , ja idem vsetko cez faktury na ucet , hodne by som chcela chodit na remeselne trhy /s babulkami/ ale brzdí ma tá pokladna , bo aj ked ju potrebujem len raz do roka tak uzavierky na nej musim robit kazdy den abo raz do tyzdna /uz neviem presne / a lepit tie ustrizky do pokladnicnej knihy, prosto aj ked cez nu nepredavas , nemas hotovostny predaj tak ju musis obsluhovat a davat do papierov 😝 no prosto aby bolo toho na podnikatelov menej 😅 asi

florentina
24. jan 2013

@pristela no je možné, že je to u vás tak. Pokud je máte schválené, tak je musíte používat a to je určitě pěkný opruz, jak popisuješ. Tak si to někde ověř, zda to opravdu platí, třeba to u vás zrušili jako u nás? Já to jako nevím, jen kdyby to tak bylo, tak je škoda, že by tě to omezovalo v těch prodejích na trzích.

alexandrakocikova
24. jan 2013

o tej pani, čo som ja spomínala, viem na 100%, že to robí legálne.asi sa to dá nejako obísť....ale radšej sa tu nebudem už k danej téme vyjadrovať, lebo ma tu titulujete ako klamárku. nevadí.v podstate je mi to jedno.len som chcela podporiť holku, ktorá to chcela a chce vyskúšať.prajem pekný večer

pristela
24. jan 2013

@alexandrakocikova čo si šišina ? 😀 😀 😀 😀 ne , normal bez urazky to piseme , teda ja určite ano 😵 😵 😵 vsak to je dobre ze to pises , číta nas to tu viacej a tiez su isto zvedavé ako co funguje a hlavne ako by sa to dalo , kludne pis ako myslis isto si tu nik nemyslí že klames 😉 ja isto nie!!! som rada ked je tu takato tema aspon sa podozvedam novinky a vidis Aduška nasla medzierku a to by sme nevedeli keby to tu dnes nebolo 😉 takze ja ti este aj pusinku posielam za tvoje príspevky 😵 ak chces aj jazýčkovú ,a le to sa najskor musím opýtať drahého 😀 😀 😀 😀

florentina
24. jan 2013

@alexandrakocikova já nevím, že by tě tak někdo označoval, to by mě mrzelo, že ti z toho plyne. Jen nejedna z nás si to již zjišťovala, protože to chtěla legálně dělat. Což neznamená, že to pani nemůže ve svém domě legálně dělat, ale určitě ne ve své kuchyni, jako cukrářskou výrobu. Jedině, že by to obešla nějak jinak, jako něco jiného a pak naopak by většina z nás uvítala, kdyby jsi se jí na to zeptala a poradila nám to. A nebo prostě doma tu vyrobnu má zkolaudovanou, vždyť jsi psala, že má nějakou přístavbu...

lussy23
24. jan 2013

Baby ahoj, kvôli hľadaniu jednej fotky som zablúdila na pokec, kedysi dávno ako každá puboška som tam chodila, už tam nechodím, používam len meil a zhodou okolností som tam našla toto. Keď si tak spätne spomínam, toto bola moja prvá marcipánová torta v živote, nie to slniečko. Len sestra to rozkrojila skôr ako som stihla odfotiť. Tu je.

lussy23
24. jan 2013

@lifinka tie ruže sú prenádherné

lussy23
24. jan 2013

@dada2007 nádhera

lussy23
24. jan 2013

@stankapk nádhera

mizulienka
24. jan 2013

@alexandrakocikova jasne pis vsetko co vies 😉 ja to urcite uvitam a som si ista, ze nikto by si nedovolil obvinit ta z klamania....ja som praveze zvedava, ako by sa to dalo obist, lebo moj mm ma stale uzemni tym, ze nemame pociatocny kapital na podnikanie, ale keby sa to dalo urobit tak ako @aduskatt navrhla, bola by som jej velmi velmi zaviazana za takyto napad, aj by som jej tortu upiekla zadarmo 😉 😀 😀
a mozno ty vies aj o nejakej inej ceste, ako by sa dalo a dakujem ze si mi chcela pomoct, vazim si to 😉

alexandrakocikova
24. jan 2013

@pristela ty si čúza 🙂)))) na teba sa nehnevám 🙂)) len ma nebaví stále bojovať za nejaký názor...aj tak neviem ako to presne funguje...ty pristel,prosím ťa, ked robíš pribináčikový krém,tak ten krém olé,tam dávaš urobený? ja viem ,že toto je otázka ako od debila...ale neviem

alexandrakocikova
24. jan 2013

@mizulienka myslím, že sa to dá obísť, le bo tá pani to robí legálne na 100%..viem to....držím ti palce, chod do toho...

pristela
24. jan 2013

@alexandrakocikova pokial nechces tu jazýčkovu más dnes dovolene pýtat sa na cokolvek 😀 😀 😀 ja vsetko dam do jednej misky zmiesam dokopy /slahacom/ a nakoniec nasypem /len ten prasok / Creme Ole , nie nezaraba sa to podla navodu na obale 😉

alexandrakocikova
24. jan 2013

@pristela nom, ja by som to asi zarobila A šuplatam hotové 🙂a tak tú jazýčkovú by som si dala...ale zatial mi to vynáhrádza moj uslintaný drobec🙂

alexandrakocikova
24. jan 2013

@pristela ja som teraz urobila taký mňamkový krém.... uvarila som dva karamelové pudingy, ale tie drahšie s pravým karamelom v 0,5 l. mlieka, do toho salko a maslo...mňamka...inak stačili uplne tie pudingy, salko, by ani nebolo treba
a taký aj čokoládový som robila...tiež z toho pudingu s 30 %kakaom dr. Oetker a nakoniec som pridala maslo a roztopenu milka čokol....do každého pudingu dávam dve žltka
strášne dobré krémy

florentina
24. jan 2013

@alexandrakocikova a prosím tě v jaké fázi, podobě tam dáváš ty žloutky?

alexandrakocikova
24. jan 2013

@florentina dám si variť mlieko s vanilkovým cukrom a cukrom...troškamlieka si dám mimo a tam si rozmiešam puding so žĺtkami , potom vlejem do vriaceho mlieka...ono sa to akoby zgrcne, treba to rozhabarkovať...potom ešte teplé dať do nádoby, prešlahať mixérom..a potom už pridávaš ostatne prísady

smisek24
24. jan 2013

děvčata, z jaké hmoty jdou tvořit nejlépe složité květinové dekorace?

dm1
24. jan 2013

@alexandrakocikova ako tiez som nezaregistrovala zeby ta tu oznacil niekto za klamarku ale ak narazas na mna tak teda radsej sa k teme uz nebudem viac vyjadrovat 😕 . Len posledne ze @mizulienka chcela radu ako robit cukrarcinu tak sme pisali k tej cukrarcine a to je realita ako to funguje podla toho co sme si nasli co pisali skusenosti kocky co sa o to snazili a podobne. To co pisala @aduskatt cez tu volnu zivnost by bolo super keby to tak slo aj ked to vlastne nebude oficialne cukrarska prevadzka 😝. Bolo by super skusit zistit aj od tej znamej ako to ide obist pomohlo by to vela kockam ktore odradzaju tvrde podmienky pri oficos cukrarcine

florentina
24. jan 2013

@alexandrakocikova super děkuji. Já se právě bála, že se to zcukne, ale když vím, že to nevadí, že se té dá rozmixovat, tak to někdy určitě vyzkouším, věřím, že to bude dobré. Děkuji 😉

sisix
24. jan 2013

@vecernicci jen si poradne odpocni a nech se opecovavat. At je brzy dobre.

pristela
24. jan 2013

jeminenku , ženy, mam modelovat maly bicykel na tortu jasne ze presne podla znacky , ja asi dnes zdiviem ☹ si asi pustim Vondráčkovu a dlouha noc 😀 😀 😝