Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
13. feb 2013

@karaa ja mam taketo ulozene 😉 a tu poslednu som robila ja ako svadobnu 😉

dajna11
13. feb 2013

@pralinka25 dakujem,snažila som sa a ešte som sa aj zmýlila 😀 😀

karaa
13. feb 2013

@pipka jeeej, dakujem Jani, si mi pomohla 🙂

lucula73
13. feb 2013

@mizulienka nikde asi nemajú,dnes som u nás pozerala........a nakoniec som kúpila v kauflande maliny 😝 ,ale vobec neviem,čo stáli,je mi to fuk,však keď v lidli nemajú 😠

ve2
13. feb 2013

@zuzana92101 ďakujem 🙂

votrelcek
13. feb 2013

ahojte, nie som taka proficka v robeni tort , chcela by som syncekovi k roku spravit torticku vlacik /nemusi byt Tomas/, viete mi niekto poradit nej.stranku s fotopostupom? dakujem

jenie123
13. feb 2013

@mamina1978 dakujem.. ja robim nastastie len male auticko.. ale aj tak mi to pomohlo.. 🙂

jenie123
13. feb 2013

Kocky u nas v lidli tiez nemaju mrazene ovocie a ani dokonca v coop, ale zohnala som v bille a v tescu..

mizulienka
13. feb 2013

dievcence znova idem po radu, bude mi stacit parizak z 2slahacie a 2 cokolad na 24cm priemer?

nika1985
13. feb 2013

babule je dobry den nadstavitelny rafik potrebujem vacsiu formu najvaciu mam 26 a rozmyslam nad jeho kupov ?

lamps
13. feb 2013

@mizulienka áno 😅

mizulienka
13. feb 2013

@lamps dakujem dakujem 😉

dm1
13. feb 2013

@nika1985 ja mam nastavitelny okruhly z CR za 80 Kc a je super casto v nom peciem

monikapo
13. feb 2013

Ja mam Kitty obdobie v 40tke 🙂 😀

tinamk
13. feb 2013

florentina, mamina1978, dm1, dievcata dakujem vam za rady za chvilu idem na neho. snad to dobojujem uspesne. torta ma byt na piatok, ze bud len hlavu chceli al. aj telo a ma byt na luke.. no nevedela som si predstavit len hlavu na luke🙂)) tak som mu robila aj telo.. a pridavam vam foto co som robila dnes a min. tyzd. na nedelu . tu prvu som robila presne podla predlohy a druha je valentinska skusala som to s bielk. polevou ale zo zac. to bolo fajn len musela som kvoli detom pestat robit dala do ladnicky a uz to bolo take viacej vodove ked som to isla zdobit.. ja asi neviem tu biel.hmotu pripravit. no ale bola to moja prva skuska..

nika1985
13. feb 2013

@lamps ahoj ty robievas casto parizsky nemas tak odhad kolko vazi 26 2xplnena s bananmi?a este z kolkych slahaciek ho robis z 3?

nika1985
13. feb 2013

@dm1 ja som pozerala na tom tchibo dobra cena tam je len dodanie az do 6prac.dni ako tak ratam nestihne mi to asi prist ja potrebujem mat v piatok upecene. ☹

daducha
13. feb 2013

@mizulienka mne nie, ja robim z 3 😀

daducha
13. feb 2013

@pristela robila, az uz davno nerobim, zvykol sa seknut,teraz robim : na 24 cm :
3 slahacky
2 coko na varenie
1 horka coko
Kakao - od oka
cukor - od oka
1 Mascarpone.
Este sa mi nikdy nezrazila a ludia sa idu za nou zabit 😀

mima595
13. feb 2013

toto je torta, co som robila s rastlinnou slahackou + jogurt + broskyne..vyborny krem, hlavne detom velmi chutil..ale pointa je, že som ju ukazala brachovi, že akože darcek prenho k narodkam 😀 😀 ..ten nadaval ako pohan, lebo on NEZNASA FC Barcelona, on je cisty Real MAdrid... 😀 😀
cely vecer sme mali s MM z toho srandu 😉 😉

dada23
13. feb 2013

@votrelcek ahoj,daj si do googla :www.kosternovi.eu/dorty.asp?klic=128 výborný popis na vláčik Tomáš

nika1985
13. feb 2013

babulky prosim prosim mozte mi nahadzat nejake inpiracky svadobnych nie moc zlozitych aj take tie nie moc kvetove ze par ma vypulene oci a take smiesne dakujem velmi pekne

jenie123
13. feb 2013

@nika1985 ja ho mam a som maximalne spokojna.. ;))) doporucujem.. 🙂

jenie123
13. feb 2013

@nika1985 vypulene oci mam len tieto: 🙂

nika1985
13. feb 2013

@jenie123 @dm1 dakujem babule asi to risknem a hadam mi do piatka pride cena je tam celkom dobra aj ked postovne je 5e stale je to menej ako co som pozerala inde.

nika1985
13. feb 2013

@jenie123 presne tento styl som poslala pani a celkom sa pacil len som chcela viac druhov lebo sa nevie rozhodnut medzi klasika a taketo co ja by som bola radsej za toto 😉 ved to bude v aprili dik

mizulienka
13. feb 2013

@daducha mnam to znie dobre ten krem, skoda, ze som uz urobila ten moj 😒 nabuduce uricte vyskusam...

ten krem je iba pre nas, tak ked bude malo kremu, zrezem z korpusu 😉 😀

reruna
13. feb 2013

Tak jsme se dohodli s tím známým na ten košík růží, no mám z toho divný pocit, myslím si, že je to nad moje síly - chce tam teda 50 růží, ty já zrovna moc neumím dělat rychle☹ ale bylo mi blbé odmítnout známému. Vím, proč jsem nikdy nechtěla dělat pro nikoho jiného než pro rodinu, už teď z toho mám bobky, jestli se to povede.... mám na to 2 týdny.
Je vůbec reálné na kulatý dort 28 cm dostat nahoru 50 růží? Nějak si to nedovedu představit, že se to tam vejde....ale větší formu nemám a kvůli jednomu dortu ji kupovat nebudu

jenie123
13. feb 2013

@nika1985 ja som ho kupila u vas v obchode a cena bola do 5€