Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
16. feb 2013

@nika222 ale nech nechajú tie ceny,ono to vychádza v prepočte 20 eur na kg,nie?ak som dobre rátala..........nech poopravia tú mienku,čo p.Janka skoro zadarmo chcela piecť 🙂
Len tiež nechápem,načo sa opičia po amerikáncoch a robia takéto megatorty 😝

dadka212
16. feb 2013

och a je vidno, že im to platí jojka....že čím väčšia tým lepšia 😅 keby si to mali platiť sami by im aj 3kg stačila 😅 😀

lokalistin
16. feb 2013

@nika222 no asi slo viac o to,ze chceli ukazat,ze aj slovaci dokazu robit take torty ako amici,preto take velke

eliska22
16. feb 2013

ja mám z toho také zmiešané pocity z tých tôrt na jojke ani neviem sa k tomu poriadne vyjadriť, niečo mi na tom vadilo a neviem čo 😀 😀 😀 také rozpačité to bolo 😝

lokalistin
16. feb 2013

@dadka212 este to ide,lebo mne uz nic neukazuje na pc mam tam len tmu,ale pisali,ze 22:00

eliska22
16. feb 2013

@dadka212 ale ide aj o to, že to prepracovanie týchto obrovských tôrt nie je také dokonalé a potom to stráca na tom celkovom koncovom vzhľade alebo to moja deformácia už ???? 😀 😀 😀 😀

dajulik
16. feb 2013

@vierka0 tak ako pisu baby, marshmallow nezafarbis na syte farby, ja som preto presla na mliecny marcipan, tam je aj cervena cervena a nie ako pri marshmallow, kedy mi vysla skor ruzova...

nika222
16. feb 2013

@dadka212 tiež si myslím ze vela bab odtialto by dalo aj krajšie 🙂 A určite aj chutnejšie... Ja len fakt nechapem a nepochopim naco také velke torty, však to musi isť viac ako polovica do koša... to nemôzu pojesť...?? stacili by aj 50 kilové a viac prepracovanejšie a viac detailov a hlavne ukazat ako všetko robia a nie že tajomstvooooo... Ale tak snad asoib poopravia mienku ze sme "drahé" ... 😒

dajulik
16. feb 2013

mne na tych tortach vadi, ze to je len cisty krem, nic viac... a tie okna na tom panelaku mi prisli dost odflaknute, akoze ja mam co hovorit, na vas sa nechytam, ale tak ked uz za to pytaju take prachy, tak by to malo dajak vyzerat...

luciahromadkova
16. feb 2013

@nika222 torty fajn program lepsie ako nejaka hovadina..., aspon sa prezentuju mladí....,
panelak- mega torta, asi ani nemusela byt taka obrovska a mohli sa mozno na ukor velkosti vyhrat s postavickami..., krb Ok a ta baba co robila tie ozdoby ta bola šikula 😉 , skoda ze neukazali ten karamel ako robili..., torta sa mi celkom pacila, aj ked nechapem naco taka torta a to nosenie na tých schodoch a ta zadavatelka, mam vidiet ci by bola taka orazena pri objednavke, keby mala tu tortu platit... a hlavne vyniest hore po tych super schodoch.., a justin wow, ale to co ma teda zaujimalo ta hlava to nebolo ukazane, tak aj trocha tipujem ze ako ju robili... neodliali to z nejakej sochy a neprisposobili? a tiez nechapem naco je niekomu taka tortisko, ked ich bolo tak malo....
a teda pacilo sa mi, ze ukazali ako sa robi burizonka, ako sa odtlaca do hmoty a teda, ze na slovensku sa hmota valka rucne a nie lisom 😀 aj ked asi sa statocne narobili....a hlavne teda u nas asi nie su vyrobne- cukrarne prisposobene na mega torty ved len ako to vyniest, vylozit do auta a tak...no je jasne, ze slovaci bezne mega torty neobjednavaju 😀
ale tesim sa aj o tyzden na torty 😉

nika222
16. feb 2013

@lokalistin viem ze to chceli ukazat ale mali si vybrat inu prilezitost, svadbu alebo inu velku mega udalost.. mne na tom vadilo ze je to uplna zbytocnost pre tie obycko domace oslavy a plitvanie ... no ale to ja uz som inym smerom megnuta asi ze mi toto vadi 🙂 A tiež by som taku nejedla, vsak ziadne ovocie bleeeeee a same "moznomaslo"

dadka212
16. feb 2013

@lokalistin nejde 😉 už ide american pie 😀

lifinka
16. feb 2013

holky, vím, že to sem nepatří, ale ještě 6 dníííííííííííííííí a mám doma manžílka z mise (po 1/2 roce) 😵 😵 😵 já si tak oddychnu byl to velký boj s dětmi a všemi starostmi a už vím, že na to zase budeme "2" 😎

vlada111
16. feb 2013

@vierka0 ja potrebujem na potiahnutie 600g, cca. 100g potom orežem 😉

lucula73
16. feb 2013

a neviem či ste si v tých tortách všimli,ale ten poťah mali neskutočne hrubý....chápem,že kvoli prenosu aby sa im netrhal,ale to sa fakt nedá zjjesť..........aspoň podľa mňa 🙂

lokalistin
16. feb 2013

@nika222 no urcite same maslo,ved to bolo to trapne,ze ti ludia si nezavovali na tu oslavu ziadnych ludi,ved ked vedeli,ze bude taka torta mali prenajat kulturak a zavolat tam celu dedinu,ale sak aspom na nieco to je dobre :

BABY OD ZAJTRA DVIHAJTE CENY

luciahromadkova
16. feb 2013

tak tomu verim, ze vyskladat tím odtialto, tak by mnohým aj zuby vypadli 😀 😀 😀 a torty by vobec nemusela mat ani 100 kg

dm1
16. feb 2013

kocky pridavam svoje tohtotyzdnove. tu z orchidejkami sme niesli v piatok na oslavu a ta s ciernym stencilom bola pre svokru ale povodne tam bola oranzova orchidejka ale 10 min. pred odchodom som ju chcela este zatlacit nizsie a som zlomila jeden lupen 😝 . tak som bola nutena pouzit aj ten nepodareny "ibistek"

vlada111
16. feb 2013

@aduskatt čo od nej chceli? Som zvedavá 😝

lokalistin
16. feb 2013

@dadka212 dikes ja do toho cierneho cumela acakla co pojde dalej 😀

lokalistin
16. feb 2013

@lucula73 no ja som tiez kukala,ze ake hrube to maju

dadka212
16. feb 2013

@dm1 jéééémine tie sú nádhernéééé všetky 😵

luciahromadkova
16. feb 2013

@dm1 krasne, nadherne torty...

vlada111
16. feb 2013

@lifinka uf klobúk dolu pred tebou. Ja by som bez môjho manželíka neprežila.

lucula73
16. feb 2013

@lifinka mojej známej sa vrátil mm z misie pred Vianocami,po 7 mesiacoch......a takmer sa nevrátil.....aj v správach to vtedy bolo,že zostrelili lietadlo,všetci mrtvi......on mal šťastie,že sa do toho lietadielka nezmestil a šiel iným......obdivujem všetky maminy,čo majú chlapov takto preč a s takýmto rizikom 🤐

aduskatt
16. feb 2013

@vlada111 ze ma hrat akoze stres, ze sa jej nedari, nestiha, ze jej padol kus, nema farbu, nevie to zafarbit ako treba, proste uplnu nesiku zo seba kvoli show, tak niekolko hodin pred natacanim im volala, ze z toho nic nebude, ze ma vela zakaznikov a robit zo seba nesiku nebude......... zla reklama pre nu by to bola, a podla mna ma baba pravdu🙂

lokalistin
16. feb 2013

@dm1 nadherne a ibistek je super,preco nepodareny?stencil nadherny mlujem stencil

vlada111
16. feb 2013

@dm1 Dani úžasné. A ja som práveže z toho ibišteku paf 😵 Ako si ho robila?

vlada111
16. feb 2013

@aduskatt aha, no hráme sa na Ameriku 😀

lifinka
16. feb 2013

@vlada111 musela bys to zvládnout, nic iné by ti nezbylo 😔
@lucula73 vím, že ještě 6dní 2 přelety, ale věřím, že dorazí, slíbil nám to...............