Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
20. aug 2010

@daniz dakujem 🙂 , voda piping gel, potah je pasta dama top a ozdoby WI. farby gelove. a stromceky tak, ze som si urobila kuzel a manikurovymi noznickami nastrihavala, cim nizsie som sla, tym hlbsie som zastirhla 🙂

sisa.b
20. aug 2010

@alionuska nadhera 😵

maca77
20. aug 2010

@alionuska nádhera, tie ruže sú snáď krajšie ako živé 😵
... ešte sa chcem opýtať, ak máš na poťahovke povytláčané vzory, to ich otláčaš na torte alebo keď si rozvalkáš poťahovku? 😕

@sofi07 perfektné , aj postava sa ti vydarila, vôbec by som nepovedala že si ju modelovala prvýkrát 😉

nikanika28
20. aug 2010

@sisa.b no ked nechces orechovy..neviem, niekde som citala, ze orechy nahradit mukou...ale nemam to odskusane, tak neviem 😅
@sofi07 @alionuska krasne 😵 😵
Baby, neskusali ste farbit MMF tym tekutym grankom?

alionuska
20. aug 2010

@sofi07 dakujem ti..a ten tvoj kajakar nema chybu!!! Supeeeeeeeer!!! 😉 😉
@sisa.b tiez dakujem...
@maca77 vzory vzdy olacam ,ked mam vyvalane..na stole a potom prenasam na tortu..
@nikanika28 grankom nie,ale cucoriedkova stava farbi jak drak! 😀 😀 len na fialovo.... 😅 😅

sofi07
20. aug 2010

@maca77
@nikanika28
@alionuska dakujeeem 🙂

dm1
20. aug 2010

len narychlo pripajam moj vytvor. potom docitam

sisa.b
20. aug 2010

@dm1 😵 😵 😵

maca77
20. aug 2010

@dm1 krása

@alionuska dík za radu 😉

nelika666
20. aug 2010

@dm1 nadhera 😉

sofi07
20. aug 2010

@dm1 to je kraaasne !!!!!!!perfektne vypracovane!

domika9
20. aug 2010

bože baby ja vždy ked mam kusok čas tak sem nakukam čo ste zase popiekli a jedna torta krajšia ako druha ja sa chystam na moj tretí pokus v septembri naš drobček bude mať meniny tak niečo musím vymyslieť tak potm sa budem hlasiť o rady na nejaky dobry krem ak mate tak mi aj možete napísať ako robite ten parížsky 😉

bzucinka2
20. aug 2010

@alionuska ta cisto biela je nadherna 🙂
@sofi07 krasne a vobec nevidno, ze si robila postavu prvykrat 😉

bzucinka2
20. aug 2010

@alionuska a ked to prenesies na tortu a uhladzas, tak nepokazis vzor? 😨
@dm1 super vlacik motoracik 🙂

alionuska
20. aug 2010

@bzucinka2 nie nepokrivim..neuhladzam...len jemne..aby sa len nalepilo na ten krem... 🙂

nelika666
20. aug 2010

moja dnesna 🙂

a este jednu mam v chladnicke neozdobenu 😅

benjik
20. aug 2010

krásné všechny dorty

lucula73
20. aug 2010

@alionuska prosím ťa a ten okraj dolu na torte to sa čím robí?aj minule som to videla na tých detských tortičkách,vyzerá to ako otlačené mušličky.....kde to dostanem?

inak prekrásne torty ste napiekli,všetky,nemajú chybu.... 🙂

vinka
20. aug 2010

@lucula73 to je robené kosticou jednou.To si musíš asi celú sadu kostíc kúpiť.
Baby nemáte dobrý kokosový krém?Potrebujem na týžden kokosový krém dakujem.

alex21
20. aug 2010

juj tu pribudlo zopar nadhernych tort. 🙂

@alionuska alebo ostatne ake mate formy. Rafiky alebo s dnom. Chcem si kupit stvorcove formy lebo ma to uz nebavi vyrezavat z obldznika a neviem ktore mam kupit. Pri rafiku sa bojim, ze sa casom pokryvy a cesto pretecie, ja mam gulatu formu, ktora ma uz cez 15 rokov a trochu sa pokrutila. A tiez si neviem vybrat velkost, chcem mat tri poschodia. Aky by bol najlepsi rozmer. 😅

alex21
20. aug 2010

@lucula73 mozes si bud sadu alebo len jednu kosticu kuk
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
ja som to robila s normalnou malou muslickou ale s kostickou je to urcite jednoduchsie 😉

zuzanka.j
20. aug 2010

ahojte. chystam sa na svoj prvy tortovy vytvor a chcela by som sa spytat na par zasadnych veci 😀 - ten potah sa vyraba z marsmelow, praskoveho cukru a kvapky kys.citronovej ?a kolko gramov tych cukrikov pouzit a na urcite mnozstvo cukru? a este dotaz - ako dlho mam tie cukriky zohrievat v mikrovlnke? vraj len chvilku, ale ako zistim ze su uz pouzitelne...? dakujem velmi pekne za radu 🙂

alionuska
20. aug 2010

@alex21 to je jedno aka je forma..ak nema dno tak ju obal do papiera...aby cesto nevyieklo a ak ma dno,tak len papier na spodok,presne vystrihni a nic nevymastuj...nevysypuj..lebo sa ti neupecie rovnomerne... ja mam aj take aj take.... 😀 😀 a najlepsie sa mi pecie v hrncoch🙂))Ale nesmu mat plastove usi! 😝 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
20. aug 2010

@alex21
@vinka a to si najprv treba urobiť pásik,donho otlačiť tú kosticu a potom dať okolo torty?asi sa blbo pýtam,ale nejak mi to nesedí,lebo ten vzor je užší pri torte a širší od torty a pomocou tej kostice mi to vychádza opačne.....

alionuska
20. aug 2010

@lucula73 ja to robim jednoduchsie..najskor si ušulam hada,dam okolo torty a potom pritlacam kosticu..alebo hocico..cajovu lyzicku-(ten koniec ktory sa drzi v ruke),alebo hranatu ceruzku....alebo ine kostice....da sa tam natlacit cokolvek🙂

hejdita
20. aug 2010

@lucula73 to je jakoby delane druhym koncem priboru treba lzicky....a je to usulany kusok okolo torty a potom to otlacas....ta muslicka by robila vlnky a toto je take hladke alebo je to robene nejakou inou kosticou s takym trojuholnikovym koncom ci jako ale poslup je stejny u vsetkeho usulat hmotu prilozit mackat a hotovo popripade skratit 🙂 dufam ze je to zozumitelne nooo a az teraz som si vsimla ze som plynulo presla z cestiny do slovenciny nooo u mna normalne 😀

alionuska
20. aug 2010

@zuzanka.j ten recept je na prvej strane tejto diskusie...ja som ho pisala...je tam presne mnozstvo vsetkeho..a to budes vidiet,ze uz su..nesmies to prehriat! 😔

zdenallicka
20. aug 2010

Holky, přišla jsem z práce a vidím tady ty krsné dorty..🙂 Fakt moc pěkné..🙂 Já mám taky jeden hotový, ale fotit bude Martin až odpoledne - teď už je tma a ráno jdem oba do práce... Hezký večer..🙂

vinka
20. aug 2010

@lucula73 tak ako to robí Ali to robím aj ja
Tak baby moje torty na zajtrajšiu oslavu mám hotové.Kabela sestre a ciciny mužovi a švagrovi.Máme takú mega oslavu 😀 😀 Ciciny majú valček čo niekedy používal ujo maliar tak sa musím trošku pochváliť 😀 😀 Lebo ma strááášne teší ten valček.

hejdita
21. aug 2010

vinka paradne 🙂 nema to chybu tie valceky vsak??? 🙂 aj ja si idem v nedelu povyberat tak sa tesim a mozno nejaky nasledne pouzijem uvidime ake to bude mat vzorky 🙂 a ide to s tym dobre? alebo sa musi viac pritlacit ?