Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkak23
7. mar 2013

@pristela čím resp akými farbami malujes takto na torty a dá sa to na včetky hmoty? dakujeeem

timotejkabrejkova
7. mar 2013

@ pristela No tak takú tortu s vojnovou témou by som nezvládla, máš môj obdiv.

katkak23
7. mar 2013

@dadka212 ten mcqueen je krásny čím alebo ako prosím ťa robíč tu čiernu liniu - obrubu ako je napr na prednom skle. dakujeem

aduskatt
7. mar 2013

@janula.h diky🙂) ja ho pouzivam casto, tusim pojdem na nakup

aduskatt
7. mar 2013

no zienky, vcera nam doslo vyuctovanie za elektrinu...........nebolo to najhorsie, ale do smiechu mi teda nebolo... nastastie sa mm nerozculoval🙂

timotejkabrejkova
7. mar 2013

Dievčatá že torta k zásnubám???? Máte niejaké foto, mňa nič nenapadá. Čo sa hodí aká torta k zásnubám? Please foto 🙂

janula.h
7. mar 2013

@timotejkabrejkova srdce na ňom chlap čo žiada na kolenách? alebo veľký prsteň?

dadka212
7. mar 2013

@katkak23 dám do lekárskej striekačky čierny smartflex, nachvíločku do mikrovlnky a ide to lahko....nie dlho bo sa striekačka roztaví ako mne 😅 😅

dadka212
7. mar 2013

@aduskatt nooo tak my sme mali nedoplatok 587,- eur 😝 ale my aj kúrime elektrikou....no našťastie sa sťahujeme a kúrenie je vymyslené inak 😀

aduskatt
7. mar 2013

@dadka212 by ma piclo 🙂) my sme mali 45, bala som sa, ze bude nad 100

zuzana92101
7. mar 2013

caute babule...korpus v rure, ale teda dnes nemam vobec naladu na pecenie, len by som spala a spala, kebyze sa da.

@janula.h ja by som k zasnubam nieco zalubene, so srdieckami, alebo potom uz skoro taku, akoby svadobnu a na nej ich mena...

katkak23
7. mar 2013

@dadka212 aha so smartflexom a myslis ze by to slo aj s K2?

dadka212
7. mar 2013

@katkak23 ano K2 je mäkká pojde to ....

dm1
7. mar 2013

@katkak23 jednoznacne smartflex bud velvet alebo flower ten je taky tvrdsi rychlejsie tuhne ale moze byt aj velvet. Ta obdivujem ze modelujes z tej K2 to ti musi priserne sadat tie postavicky kolko ti to tuhne napr. kym das na telicko hlavu a podobne? ja som s nou robila 2x ked som pomahala kamoske s tortou a teda som nadavala riadne. Videla som v tvojom albume ze aj ruza to akoze z K2? sice aj ja som robila raz r RDI cka co je rovnako makke mozno maksie ale vsetko to trva daleko dlhsie ako z normalnej hmoty a cena K2 za kilo nie je nejaka vyrazne nizsia ako pri smarte napr. 4kg balenie stoji 25e teda nieco malo cez 6e a mas to vsetko ovela rychlejsie. A K2 na pohat v pohode dalej. Ono ak raz skusis modelovat z tychto tvrdsich hmot tak uz modelovat z K2 asi nebudes chciet 😅

dada2007
7. mar 2013

@dadka212 aj ja už som roztavila raz striekačku... 😝

dada2007
7. mar 2013

@dadka212 kokos, riadna pálka.......za tu elektrinu 😝

levandulka3
7. mar 2013

@aduskatt ty si myslím používala čierny sprej mám robiť tortu 3 pneumatiky na sebe, bude mi stačiť jeden sprej? aká značka? akou farbou potiahnuť aby mi to dobre prekrylo? ďakujem 😉 a striekať asi vonku, že?? 😝

aduskatt
7. mar 2013

@levandulka3 ja som davala na tmavosivy, aj na biely a prekrylo to fajne🙂 ten sivy bol ale lepsi, sprej by mal vystacit tak na tri torty, ak budes striekat tmavu sivu, staci ti jedna vrstva. no, ak chces mat cierne nohy, dlazku, steny este po stvrtom umyti, tak kludne aj vnutri strekni🙂)))))))
inak odporucam vonku, ja som striekala druhykrat uz poucena tak, ze vsetko okolo oblezene novinami, torta v krabici a tak som striekala, vonku🙂) este som potom tortu nechala nejaku pol hodku na balkone, aby sa tam tie ciastocky dobre ulezali a nepoletovli po celom byte🙂

ajka82
7. mar 2013

babule prosiiim, mascarpone plnka mi vydrzi v chladnicke do druheho dna, kym budem plnit dalsiu tortu?...nemozem naplnit hned, lebo sa mi do chladnicky nepomestia a vonku mi uz pise 10°C 😕

aduskatt
7. mar 2013

@ajka82 v chladnicke urcite ano

dadka212
7. mar 2013

@dada2007 no ja som rozavila 2x 😅 a s elektrikou ja som aj rátala s takým nedoplatkom...nie je tu totiž zavedený ten striedavý prúd, čiže sa celý deň kúri s tou normálnou vysokou tarifou...ale neva ideme preč, nebudem to riešiť

ajka82
7. mar 2013

@aduskatt kujem...bo som kupila 500g balenie mascar a do kazdej potrebujem z jedneho... a uz aj slahacka sa dvojmo teraz uvarila

artepf
7. mar 2013

ahoj holky, přidávám svůj dnešní, Kitty pro 16letou slečnu, nechtěla jsem, aby vypadal moc dětsky, ale zároveň se bojím, jestli se bude takhle líbit 😕 . Inspirovala jsem se u @pristela, díky 😵 😵

katkak23
7. mar 2013

@dm1 no ja zatial v pohode ale asi to bude tak ako hovoris kedze som z ineho materialu nevyskusala este robit tak mi asi preto K2 nevadí 🙂 tak skusim ja som v poho robila aj postavičky a nic nejaky problem nebol dokonca ani spajdla do hlavy nebola treba 😀 postavičke 😀 aj ked ta minie je hruza ale tu som robila za par minut ked si moja malá zmyslela pred príchodom navštevy že ona nechce kitty čo mala v den narodenin ale na oslavu chcem minnie 😠 ružu som skušala prvýkrať som robila v podstate len dva take fušerské kvietky z K2 no a mne sa hlavne nechcu tie listky zvlnit vies ked prejdes po okraji gulickovou kosticou...tak preto som sa pytala 🙂 Ďakujem za radu

katkak23
7. mar 2013

@artepf určite sa bude páčiť je kráýááásna a právaže nie detská ale taká pre staršie...fakt super..už som si uložila ako inšpi 😀

katkak23
7. mar 2013

@dadka212 super a s tým by sa možno dalo aj písať, však? no musím vyskúšať 🙂

katkak23
7. mar 2013

@artepf prosím ťa a tu hlavu kittynky máš urobenu samostatne myslim aj s podkladom cielym alebo si ju nakreslila priamo na biely poťah?

dada2007
7. mar 2013

@dadka212 jj, naši majú to ,,lacné" kurenie.....ráno poobede a v noci...... a je to fain....

lokalistin
7. mar 2013

@mates22 wow wow wow

sticker
7. mar 2013

Baby ten pribináčkový krém šľaháte elektrickým? Mne sa to asi "zhgrclo" 😒 Už som tam dala to ole a je to také divné... ☹