Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rybca
9. sep 2010

@bianca aha, takze mam spravit modru a potom pridavat cervenu? nespravi sa mi fialova?

bianca
9. sep 2010

@rybca ja som rak robila ale nebolo to umyselne.Chcela som fialovu a ono nie a nie a tak som sa musela spokojit s bordo.Len neviem ci to nebola len nahoda.Asi by to chcelo skusit na kusocku a potom na ostro

zdenallicka
9. sep 2010

CO jsou pirkoviny???

Anibas, krásné letadlo... 😵

zdenallicka
9. sep 2010

Nejlepší fialová není modrá a červená, ale růžová a k tomu přidávat po trošinkách modrou... 😉

rybca
9. sep 2010

@zdenallicka skusim, dakujem..🙂

rybca
9. sep 2010

@zdenallicka jaj, teraz som si vsimla, ze pises o fialovej a ja chcem bordovu..🙂))))))))))))))))))))))))))

vinka
9. sep 2010

@rybca ale ved kakao pridávaj 😉

bianca
9. sep 2010

@zdenallicka hm jak to vysvetlit 😀 vo stvrtok (aspon u nas) pred svadbou sa stretnu druzicky s nevestou a robia pierka pre druzbov.Oni potom pride so zenichom vykupit pierka a pije sa au do rana

sisa.b
9. sep 2010

ahojte,

@anibas krasna torticka 😵 ako si namalovala take krasne rovne ciary?

ten program na vyopcet ceny mam uz dlho a pocitala som na nom az jednu 😀 kdesi na dortomanii alebo na TOM som citala, ze si dievcata do toho pripocitavaju energie 5€. ja som tak urobila, ale do toho som ratala fakt vsetko - hektolitre vody, elektrinu, plyn, saponaty, papier na pecenie, alobal, farbicky, cukriky, drotiky, opotrebovanie spotrebicov a pomocok a ked si pripocitate k tomu este pranie handier (tych ja miniem!!!), upratovanie celej kuchyne .... tak som si neni ista, ci je ta cena dost... samozrejme, ked beriem cenu za kilo, tak si to nenapocitavam naviac. preto som program prestala pouzivat 😀

sisa.b
9. sep 2010

@bianca nech sa ti dobre pecie v novej kuchyni!!! 🙂

dm1
9. sep 2010

@anibas ta je nadherna 😵

zdenallicka
9. sep 2010

@rybca TO jsem psala tak obecně a spíš Biance, když chtěla fialovou..🙂

A děkuji za vysvětlení..🙂 U nás se ve čtvrtek dělává svíca - rozloučení se svobodou... dřív se zapalovala svíca a když dohořela, byl konec zábavy... a taky konec svobody..🙂

bianca
9. sep 2010

@sisa.b dakujem 🙂

vinka
9. sep 2010

@zdenallicka tak ja by som si zapálila tú čo je v kostole.Tá kým by dohorela by bolo aj po svadbe 😀 😀 😀

bianca
9. sep 2010

@zdenallicka na Slovensku su svadby neuveritelne ine ako v CR.Okrem zenicha,nevesty a toho ANO je vsetko inak 😀

bertica.h
9. sep 2010

Baby sorry že otravujem zas.. 😅
ako vidím ste tu zbehnuté a šikovné kočky,možete mi prosím poradiť presne ako spraviť fakt dobru tortu?Myslím od korpusu cez plnku až po vhodné ovocie.

Ja mám takýto plán.

Mramorový korpus
chcela by som salkový krém nejaký,ale neviem či je vhodný pod marcipán,bojím sa aby sa mi zasa nerozpuštal.

potah bude z marcipánu,dnes som ho farbila 😉
prípadne poradíte niečo iné?s linkami to bude najlepšie.

strašne Vám dakujem 🙂

bianca
9. sep 2010

@bertica.h ja mam v poslednej dobe najradsej salovy lebo je jednoduchy a vyborny.Ale zalezi co mas rada.

somjezibaba
9. sep 2010

sofi07,hejdita ta torta bola puncova,pod potahom bolo natrete lekvarom a potah aj figurky robim z marcipanu zo suseneho mlieka,cukru,trochu oleja,trochu medu,skusala som potahovat aj s tym co sa robi z cukrikov ,netopil sa tal ale ten nam zas nechuti.

sofi07
10. sep 2010

@anibas ta je super :DDDD, ten plesaty dedko nemachybu :DDDDDDDD
pridavam aj ja svoju tohtotyzdnovu tortu, dufam, ze uz dlho nikto nebude chciet odo mna motorku....som myslela,ze ma porazi pri nej, jedna letela do kosa 😀

bertica.h
10. sep 2010

@bianca bianka a nebola by si tak dobrá a nenapísala mi svoj recept?dakujem

bianca
10. sep 2010

@sofi07 aj tu pisem ze torticka luxusna ale no piplacka riadna

@bertica.h tento je hrozne jednoduchy.Das varit salko v plechovke do vodneho kupela a varis tak 2 hodiny.Musi skaramelizovat.V papinaku sa vari kratsiu dobu ale ja som este neskusala.Po uvareni salkon nechaj poridne vychladnut.V ziadnom pripade neotvaraj skor ako bude vychladene.Nasledne si daj pozor aby malo salko a maslo malo aspon podobnu teplotu aby sa ti to nezrazilo a vsetko zmiesaj.Ja davam tolko masla ako objem salka.Pre istotu ale trochu odoberiem a do toho co mi pojde ako mantinel pod potah davam masla viac.
krem je uzasny a vela vydrzi.Ak si na fb tak klik a poziadaj o pridanie.Najdes tam vsetky rocepty a vela rad http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?g...

hejdita
10. sep 2010

@sofi07 paradna torta 😵

nikanika28
10. sep 2010

Ahojte babulky...potrebujem poradit ....robim bielu svadobnu...no a ja sikovna som ju chcela celu potriet leskom...a zostali mi tam flaky ☹ 🙄 🙄 ...poradte, co s tym???? nechce sa mi to znova na novo potahovat 😝 ....tak babo rad...trosku alkoholu a stetcom potriet celu tortu??? alebo do alkohou dat aj ten leskt??

reruna
10. sep 2010

Ahoj, taky potřebuju radu, dělala jsem salkový krém a zdrcnul se mi.... co jsem udělala špatně?, minule byl super. Te´d nevím, jestli se to dá použít nebo mám udělat nějaký jiný, salko už doma nemám a stejně bych to nestihla...nebylo třeba to salko zkažený? jak se to dá vůbec poznat, když se to vaří zavřený...?

reruna
10. sep 2010

vsalko bylo vychlazené přes noc a teď jsem měla máso i salko vytažené, aby měly pokojovou teplotu, tak nevím, kde teda jsem udělala chybu???????

reruna
10. sep 2010

napravit se to už asi nedá, že....?

gabkazabka
10. sep 2010

@reruna mne sa minule tento krem zrazil,tak som ho dala na par sekund do mikrovlnky,ale naozaj len na par-asi 10 a potom som ho premiesala a bol krasne hladky 😉

gabkazabka
10. sep 2010

@reruna salko sa ma varit minimalne 2 hodiny a otvorit ho mozes,az ked je uplne vychladnute....

reruna
10. sep 2010

@gabkazabka ano tak dlouho jsem ho vařila, včera jsem ho dělala... nechala jsem vychladnout a na noc dla do ledničky, ráno vytáhla a teď jsem to dělala... minule jsem to dělala stejně a byl krásně hladký, chu´tově na něm nic nepoznám, jako že by byl zkažený se mi nezdá.... zkusím teda tu mikrovlnku....

gabkazabka
10. sep 2010

@reruna mozno ti nestihol chytit taku teplotu ako maslo....pochybujem ze by sa ti skazil,skus tu mikrovlnku....mne to naozaj pomohlo...alebo daj misu v ktorej mas krem do vacsej misy naplnenej teplou vodou....urobis akokeby teply kupel a to zrazene sa ti krasne rozpusti 😉