Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
7. apr 2013

@jenie123 Prosím ťa, keď budeš mať čas, nechcelo by sa ti napísať mi od veľkosti formy, po cesto aké si robila? Ja som si zrovna včera dala v Lidl kúpiť k narodkám formu obdĺžnikovú. Tak by som to možno skúsila. už čo by vzniklo, neva, hlavne aby to jedlé bolo 😀 Akurát neviem rozmer tej formy, ani na stránke som ju nenašla.

mrka2
7. apr 2013

@zuzana92101 juj, milunkaa 😵

jenie123
7. apr 2013

@sticker ja som si spravila 2 platy na plechu a dala na polovicu.. jedna polka mi ostala.. co sa cesta tyka, robila som piskotu co sem davala jedna kocka, teraz neviem ktora..
8 vajec
400g cukru
400g muky
9pl oleja
9pl vody
1pdp
Recept je urcite aj v druhej teme s receptami.. ja som robila z 9 vajec.. plnku som robila pribinacikovu s lesnym ovocim..

sticker
7. apr 2013

@jenie123 Recept pozriem v dvojke, ja zatiaľ iba mramorák a to neviem ako by som robila, neviem či sa dá aj do takejto formy.... Lebo chcela by som to naraz. Je to normálne forma ako na okrúhle, len je obdĺžniková. Pekne sa dá dať preč tá obruč okolo. Ďakujem 🙂

jenie123
7. apr 2013

@sticker aj ja robievam mramorak.. urcite sa da.. len ti neviem poradit z kolkych vajec by sa ti tam voslo..

bambulka81
7. apr 2013

Baby mate urcite uz skusenosti s vytvaranim ruziciek pomocou vykrajovaca. chcela by som sa opytat ze cca kolko hmoty by som potrebovala na 4ks cca. 7,5 cm velke ruzicky. Staci mi 250g? vykrajovat som si kupila este pred pol rokom, ale som sa k tomu nedostala aby som si ju vyskusala. Teraz bude mat babka 80ku a tak jej idem piect torktu s ruzickami, aspon podla planu... este dotaz mozem pouzit K2 hmotu 5 dni po zaruke? nebude praskat? Dakujem.

pristela
7. apr 2013

@pipka po prdeli dostanes, vsak ja taky isty smrtelník a ukladám všetko pekne 😀 !!!!! Ktorá bola tvoja nech ju možem vyradiť a zvýšiť si tak miesto v noťase 😝 😝 😝

levandulka3
7. apr 2013

konečne som vás dočítala a opáčitkovala, krásne tortičky ste popiekli 😵 😵 😵 a ďakujem za všetky páčitká idem sa trápiť s tou vílou Zvonilkou

elfka.elfka
7. apr 2013

dievčata, idem robit parizsku coko plnku a chcem pridat maliny, to davate cerstve? ked nezozeniem mozem mrazene? rozmrazim pocukrujem a dam na vrch plnky pod korpus? vdaka za odpoved... veeelke pripravy na prve narodeninky 😵

mrka2
7. apr 2013

@elfka.elfka ja davam normalne mrazene, podla mna netreba nic cukrit, dobre,ze su take prirodne. je to fajne,neboj sa toho. do parizskej som sice este nedavala,ale baby davali a ze vraj OK. 🙂

elfka.elfka
7. apr 2013

@mrka2 dik 😵 😵 a najprv rozmrazis? lebo asi pustia stavu..

aduskatt
7. apr 2013

@elfka.elfka mrazene, stavu ti vypije korpus, aspon ho nebudes mat suchy....... 🙂

elfka.elfka
7. apr 2013

@aduskatt super, uz som mudra, hor sa na to 😀

zsuzsu
7. apr 2013

@dajna11 ano?????? a kde???? na ktorej linke??? Mozno ho aj poznam 🙂 daj meno mozes aj do IP

bambula1307
7. apr 2013

@levandulka3 dakujem kusok som pokrocila, uz je komplet ..ruky su na spajdlach ako nohy...len som ich skoro dala na telo, tak sa mi zle davali..ale tak prvy x..nabuduce budem vediet 😉

yukki
7. apr 2013

Baby burizónka je čo? V´daka!

jakelina
7. apr 2013

@petka28 je hladká, ne úplně jako SMF, ale když chce někdo mléčný, tak potahuju tou Montanou a jde to super.

dm1
7. apr 2013

@yukki to je taka zmes buriznov tych klasickych s cukrikmi marschmalov a kuskom masla z ktorej sa daju tvarovat velke postavicky ci nejake veci na torte aby to odlahcilo obali sa to klasika do hmoty potom

florentina
7. apr 2013

@yukki burizonová hmota, dělají se z ní postavičky aj. věci, které jsou velké, atypického tvaru aj. Je to lehké a levnější, než dělat třeba velkou postavičku z hmoty. Já ji teď dělala poprvé na tu rybu. V misce vymaštěné máslem jsem roztopila v mikrovlnce (cca minutu) balík pěnových cukříků, přidala dva hrnky burizonů, rukama /namazanýma máslem/ zpracovala a pak vytvaruješ co chceš a necháš vychladit a je to....

yukki
7. apr 2013

@florentina díki!
@dm1 díki!

mysiatkoo
7. apr 2013
jakelina
7. apr 2013

Holky dnes mi obě kočenky, co jsem jim na víkend pekla dort napsaly a vychvalovaly až do nebes. Jak se dětem líbil a i strašně chutnal, tak mám fakt velkou radost. To mi vždycky zvedne náladu.
Jenom mě mrzí, že mám tolik zakázek na květen a červen, kdy nebudu mít kuchyň. Každý den píšu i 2-3 lidem, že nemůžu na to datum upéct. Fakt je mi to někdy hodně líto, když je to nějaké pěkné téma. Potom začne být horko a bude se špatně potahovat a modelovat a o krémování ani nemluvím. Však to známe každá, jak se dělá špatně v létě.
Navíc doma všechny děti, to bude masakr. 😀 😝 😝 😝

mariann2
7. apr 2013

@mysiatkoo dakujem

mysiatkoo
7. apr 2013

@mariann2 nie je zac ;) ono - moc krasne nie su, ale to skor bude tym samotnym barney-om 😖

pristela
7. apr 2013

Holky ooohromna pomocka napísať si papier so vsetkymi plnkami , korpusmi ake robite , pri kazdu plnku napisat cenu kolko vyjde za 1kg torty , toto iste mat nachystane v pc a vzdy to len posunut ludom ked chcu torticku - nik potom neriesi cenu, rozmyslia si doma v sukromí za kolko a co chcu a vy nemáte strach opisovat cenu 😀 a ani nehladate v pamati ake plnky su a hlavne nerobíte stale tu istu , ktoru vidia pri vasich foto 😀
Tymto dakujem vsetkym holkam od ktorych som vyzvedala názvy plniek 😀 kedze ja som si nie na vsetky vedela spomenut 😅

vecernicci
7. apr 2013

@mariann2 já jsem taky jednoho dělala, ale nic moc se mi nepovedl 😝 taky jsem ho viděla poprvé až když jsem ho měla dělat 😉

3janka
7. apr 2013

ahoj dievčata.som taky sviatočny začiatočnik.Lakaju ma tortičky a tak pomaly skušam.Co by ste mi poradili synovy k 20-tke??Nejake extra zaluby nema ziadne,ze by som sa inšpirovala ☹
kto mi poradi?

florentina
7. apr 2013

@3janka to je těžké, dortík může být sportovní, nějaká počítačová hra, oblíbená kniha, oblíbené jídlo, téma kino, párty, s těch neutrálnějších láhev alkoholu, silueta ženy, dárková krabice, košile s kravatou atd....nejlépe sama odhadneš, co ho nejlépe vystihuje.

jakelina
7. apr 2013

@3janka nějaký telefon?? Počítač?? Kšiltovka??

3janka
7. apr 2013

@florentina dakujem za radu.určite porozmyslam nad nejakym typom ,niečo z tých lahšich 😀 darkova krabica,alebo košela...no uvidime.