Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. apr 2013

@pristela traktor ti poslala lokalistin, tak ať se podaří 😉 Já dělám podle toho postupu od aldosky 😉

jakelina
21. apr 2013

@florentina je i v receptech, už je tam daný asi měsíc.

jakelina
21. apr 2013

@sticker extra černou gelovku 😉

halienka
21. apr 2013

Ahojte babky, tak moje 2 tohtotýždňové 🙂 s pipingelom som robila prvýkrát a je to super, žiadny problém nebol 🙂

ajka82
21. apr 2013

moje vikendove aj s tym nestastnym autom a este zajtra poobede bude jedna
telefon mi nezadali aky chcu, len ze telafon, tak som robila podla mojej tehly co mam doma 😅 no a pingu chceli len takto bieleho, lebo viac ludi oslavuje a chcu malej urobit radost 😉

maya30
21. apr 2013

ahojte, pridavam torticku pre mojho drobca k dnesnym 3. narodeninkam 😵 a idem riadit kym pridu hostia...spodok je slahacka s milka cokoladou a vrch orechovy nad parou, ale mam obavu ze ten sa nevydaril 🤐 🙂

florentina
21. apr 2013

@jakelina aj, jsem nějak přehlídla, promiň....jsi zlato 😉

ajka82
21. apr 2013

baby ja neviem kde sa mi stracaju veci...vcera som si vytiahla abecedu patchworkovu a nemala som vsetky pismenka a uz som dnes prehladala vsetko a nic som nenasla... baby sa mi priznali, ze vyliezli k veciam a ze mali take male cierne, takze myslim, ze to je ono, lenze medzitym som vysavala, nieco mi aj hrkotalo do vysavaca, len som myslela, ze to pod chaucom boli lentilky rozsypane, lebo aj tie sa im rozsypali po zemi...no a asi neboli, neviem... ale najhorsie je, ze sacok z vysavaca uz je vyhodeny, tak nemozem pozriet :( 😠

florentina
21. apr 2013

@maya30 ta je miloučká a synovi vše nejlepší!

florentina
21. apr 2013

@maya30 ještě jsem se chtěla zeptat to na té spodní části ...domky, mráčky atd...to je malované? Vypadá to neuvěřitelně, jak fotka...

agathokleous
21. apr 2013

Ahojte baby toto je moja prva potahovana torticka, nie je dokonala, vy ste profesionalky ale tak sa chcem pochvalit ze som to zvladla 🙂

eliska22
21. apr 2013

torta v akcii

pipka
21. apr 2013

@ajka82 no to potesi 😒 😅
ale aby som ta zas povzbudila, nie si sama...ja takto hladam denne kopy veci...najma hraciek 😝 🙄
u nas jedna spolocenska hra uz nie je kompletna, chybaju nam rozne skladacky, puzzle, pexesa...z kazdej hry co mame nejake z dreva, tak nieco chyba 🙄 😠 🙄
a teda samozrejme "nikto to nevidel, nikto to nemal" 😠 😀 😀 😅 skratka u nas sa veci vyparuju 😝

benjik
21. apr 2013

@agathokleous první? 😕 Luxusní a krásná! 😵

eliska22
21. apr 2013
zz134
21. apr 2013

Ahojte kocky, tak cez vikedn som dala 3 torty co bolo iny natresk na mna amatera bez zrucnosti. No a vyplynulo mi na Vas par otazok a prosby o radu...Na vikend idem robit dalsiu na oslavu svagrovi (tematika karate) a chcela by som sa vyhnut verejnej hambe tak pls help. Tak tu moje otazky

1. vzdy ked robim pribinacik s mrazenym ovosim prechlastam korpus-je mokry a taky brblavy nedobry. ked davate mrazene ovo kropite este korpus? Aleb ako sa tomuto vyhnut?
2. ako potahujete kockate torty tak krasne ze tie rohy mate pekne? ja to proste neviem tak nadherne potiahnut. Napadlo ma ze si vyvalam malo potahovky a nemam potom priestor na vytahovanie. Moze byt?alebo ?
Ako urobit ozdoby na drotikoch aby na tom aj drzali...boli tazke a drotik to neudrzal :( keby som ale tensie vyrobila neboli by pekne . Moznost hrubsi drotik alebo?

prilozim aj foto toriet a pls dajte mi rady na tu karatisticku aby som nezatraposila pred celou familiou

dakujeeeeem

dm1
21. apr 2013

@ajka82 to poznam ja som si kupovala novu abecedu tu na liste lebo som stratila jednu listu a bez A sa vacsinou pisat neda.... potom som ju samozrejme za par mesiacov nasla a tak mam abecedy rovnake 2 😝. A tiez co je ta sada stencils ornamentova tak som stratila tie najmesie 2 sablony nervy som mala vsetko prehadzala ale tie sa teraz nakoniec po viac ako roku nasli pri burani linky uplne padnute vzadu za skrinkami 😝

sticker
21. apr 2013

@maya30 Nádherná tortička 😵

zz134
21. apr 2013

a tu moje torty.... kvietkova bola rychlovka a plot nemal cas vytvrdnut predo je taky zkvecnuty ....tank aj ked necista praca amaterska ale ten ma celkom potesil...no a motylikova to bola katastrofa :( prepity korpus, vytekala stava z nej, a ten vrchny modry potah hrozostrasny

dm1
21. apr 2013

@denuschka7 dakujem myslis ten poklop? srdce je normal torticka a na vrchu je poklop kde je tortova oplatka medzi 2 hmotami zo spodu aj zvrchu trochu precnieva na bokoch hmota to som okliestikovala k sebe a drzi to

ajka82
21. apr 2013

@dm1 vyborne 😀 no ja dufam, ze sa este najdu...ja som chcela na ten mobil ze otlacim, lebo tento vikend mam taky vselijaky, aby som to volnou rukou nedobabrala, no samozrejme mi chybaju S,A,J,E a otlac bez nich "vsetko najlepsie Miska" :D 😅

agathokleous
21. apr 2013

@benjik jeeeej dakujem , no fakt prva, ma svoje nedokonalosti, ale tak snaha sa ceni a je pre moju princeznu z lasky 😵

dm1
21. apr 2013

@ajka82 inak som ti aj zabudla napisat tu mini abecedu tu maju stoji 3,60e ale podla mna je naprd tak som ti ju ani nebrala uplne drobulinke pismenka to by sa stracalo jedna radost a nieje to na otlacanie tenke a ostre hrany ale take hrubsie podla mna by sa s tym vobec nerobilo dobre 😝

zz134
21. apr 2013

@jakelina ahoj prosim ta ako si docielila ze ten korpus mas hore taky krasne rovny?Moje korpusy vzdy vypucia ako vcelie uliky:...dakujeeeem

ajka82
21. apr 2013

@dm1 vidis, aj som ti zabudla pisnut, ci si bola pozriet...v pohode, asi sa zmierim s mojim kostrbatym pismom 😅
a dakujem za ochotu 🙂 a ked sme pri pozerani, pojdem buduci vikend cez dubnicu smer tatry, a 11.5. budeme tiez u nasich na vikend, ak nahodou cosi potrebujes z BA, tak ti mozem doniest 😉

aduskatt
21. apr 2013

@sticker ak chces mat hmotu ciernu, tak Extragelovka

erika47
21. apr 2013

@aduskatt Ďakujem za odpoveď, ste zlatá.

martuli
21. apr 2013

Holky,diky za inspiraci,roladu jsem zvladla,mascarpone krem s jahodama a na dnes jsem zkousela piskotovy korpus s celych vajec,pribinacek krem a cokoladova poleva.
Chystam pect dort pro synka,poradte prosim nejaky pevny krem,dekuju moc

dm1
21. apr 2013

@maya30 jeej to je krasne 🙂. na tom spodku mas jedly papier po obvode ci co to je?

dagmarmustafa
21. apr 2013

@maya30 Prekrasna a vyzera uplne hladucka.Dokonala!