Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bertica.h
14. sep 2010

možem ešte raz o radu poprosiť?myslíte,že je vhodná kombinácia mram.korpus+salkový krém?bez ovocia s marcipánovým potahom?
a ešte 1 otázočka.kupila so si gelovu farbu..ale asi naivne myslela,že to nejako stuhne.skušala som si s nou malovat,ale ona je stále taká riedka.. 😒

winona24
14. sep 2010

@evitkamalicka tortu malej..... 😉 😉

evitkamalicka
14. sep 2010

@winona24 a aku ides robit?

anibas
14. sep 2010

Baby ta sme dobré néééé ! Teraz začíname rozoberať korpusy ?????? Potom krémy ? A tak poťah ? Pekne dookola 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petusko
14. sep 2010

ja peciem vzdy na 180 stupnov a cas veru neviem ani ja, podobne ako evitka, nakuknem skusim sparatkom a tak viem, kedy je hotovy.
malokedy prekrajujem korpus, radsej upecem na dvakrat, bojim sa, ze sa mi dobre neprepecie, ze zvrchu zhori a vnutri bude surovy. alebo ze ho neprekrojim rovnakoa aj tak budem piect dalsi 😅
@bertica.h ja som k salkovemu kremu zatial robila iba kakaovy korpus. ale myslim, ze mramorovym to tiez nepokazis.
a farba gelova je riedka? myslis tak, ze nezaschyna?

petusko
14. sep 2010

@anibas vzdy sa je co ucit 😀 😀 😀 😀

winona24
14. sep 2010

@evitkamalicka no neviem sa rozhodnúť medzi mramor+falošný parížsky krém alebo sacherka.... 😀

evitkamalicka
14. sep 2010

@winona24 ja by brala sacherku, mnam

winona24
14. sep 2010

@evitkamalicka však??? od lenky.pav mám recept.....vyskúšam na nečisto a uvidím...a poťah chcem mliečny....

evitkamalicka
14. sep 2010

@winona24 a ako ju ozdobis? nejake postavicky? kvetinky alebo co?

dm1
14. sep 2010

@bertica.h jasne moze byt uz som tak velakrat robila aj teraz idem

winona24
14. sep 2010

@evitkamalicka mno chcela by som ,aby bola zelená akože trávička a na to by som chcela urobiť postavičku macka Uška..... 😅 😅 😀 😀 trúfam si.....

evitkamalicka
14. sep 2010

@winona24 jeeej tak drzim palceky nech sa podari

winona24
14. sep 2010

ja Vám tu tak šmírujem stále a obdivujem Vaše výtvory .... 😵 😵

winona24
14. sep 2010

@evitkamalicka ďakujem...už vidím ako budem nerváčiť 😀 😀

anibas
14. sep 2010

@bertica.h ak robíš bez ovocia daj aspoň nejaký cukrový rozvar - Zdenaldička by dala " hodně rumu "

bertica.h
14. sep 2010

@anibas cukrový rozvar? 😅 čo to jeeeeeeeee?cchela som troška dať pikantnej marmelády

@petusko ano,nezasychá.ja som myslela,že potom ztuhne..ale skúsila som nechať takú pol hodku a nič..tak neviem..tuším je to zn.Wiston,alebo tak njeako

petusko
14. sep 2010

@bertica.h asi wilton, tiez ich mam a pokial malujem priamo nimi neriedenymi, tak uplne nevyschnu. aspon mne nevyschli, ale mozno aj ja robim nieco zle 😅
skusenejsie cukrarocky nam poradia 🙂

zdenallicka
14. sep 2010

Jj, rum je prostě skvělý..🙂 Ale jenom v cukroví, jinak mi nechutná..🙂

anibas
14. sep 2010

@bertica.h sirup, kryšt. cukor, prevarená voda, čaj, ovocná šťava+ rum - alebo káva - čo máš doma a poleješ korpusy 😉

bianca
14. sep 2010

hojte tak pokusny kralik cislo 2: korpus so 4 vajec mal asi 4 cm takze pohodka aspon podla mna (ci nie) len som ho presusila.Hold musime sa skamaratir z rurou a bude to ok.Sopka klesla ale na jednej strane som ho mala nizsi

bianca
14. sep 2010

@bertica.h ja tuto kombinaciu mramor a salkokrem robim casto a v pohode.Skusala som +banany ale tie totalne prebili chut kremu a i mandarinka a to myi nechutilo vobec.Pod krem ale stavam dzem domaci

sofi07
14. sep 2010

@zdenallicka zdeni, jic si z toho nerob, tiez som raz skusala korpus z celych vajec a dopadla som rovnako ako ty 😠 . ja robim v poslednej dobe len ten svoj orechovy, ten sa mi krasne rovno upecie. peciem vacsinou dva korpusy a tie prekrajujem, takze ich mam nakoniec 4. 🙂 .
@nadulici krasna, ta menovka je super!si sa pobavkala s tym 🙂
@bianca obcas robievam mramorovy korpsu, ale vacsinou je rovny, preipadne sa mi len jemna bublina urobi, to zrezem. mozno ju davas do velmi vyhriatej rury. ja peceim cca na 130.musis tu novu ruru riadne poskusat, urcite si njades ten spravny sposob 🙂
@petuskokrasne torticky, ten vlacik je taky jemnucky, krasne farby si pozila, velmi sa mi paci 🙂
@daniz a fotku nedas? alebo som ju prehliadla?potahovanie 5 bola pre man maturita z pohovania, ak nie rovna statnica 😀. tiez som ju potiahla na 2x, zacala som potahovat o , nastavila budik na stvrtu a uz to islo, uz som vedela ako na to :D, ale o tej polnoci mi veru nebolovsetko jedno :D. super, aj s tymi peniazmi a este lepsie s toe reakciou, to vzdy velmi potesi a najma povzbudi do dalsej prace 🙂
ja sa budem koncom tyzdna mordovat s bazenom a plavcom, zajrtra sa tak trosku stahujeme na par mesiacov do BA, tak dufam, ze porpi vybalovani kufrov stihnem tortu urobit 🙂

🙂

bianca
14. sep 2010

@sofi07 ja som teraz 1x skusala v nej piect ten ad Alenky a aj ked sa sopka zo zaciatku nenormalne vydula tak sa to potom zrovnalo.Piekla som na 150

llumka
14. sep 2010

Ahojte, uz dlho som sem nepisala, ale citam vas.
prave som skusila korpus od alionusky ale bohuzial som dopadla presne ako zdenallicka 😢 😢 😢
idem vlozit moje torty, ani neviem co som tu naposledy ukazala 😝 😀

zdenallicka
14. sep 2010

Tak vidíte, že v tom nejsem sama...

Myslíte, že když dám hodně marmelády a prokapu to, že to zvláční a natáhne to vlhkost? A že to bude jedlé? Je to jako šutr, je to hnusné... ☹ A já už další vejce investovat fakt nechci... dnes jsem jich vybuchala 28+4 do krému...☹

zdenallicka
14. sep 2010

@llumka Krásné dorty..🙂

A mimochodem - ženské jedny, všechny jste moc hezky napekly, ale reagovat osobně nezvládám, páč si prdlajs pamatuju... no jo, vychovatelka, co byste po mně chtěly...😀

bzucinka2
15. sep 2010

ahojte chcem sa opytat, ten cukrovy rozvar je naco dobry a kedy ho pouzit, lebo na videach som videla, ze niecim polievaju, ale neviem kedy sa ma pouzivat 🙂

zdenallicka
15. sep 2010

@bzucinka2 Na provlhčení korpusu... 🙂

Já už mám naplněno, zítra ráno budu potahovat... nakonec jsem ty nepovedené korpusy použila a proložila mramorovým, tak uvidím, co na to strávníci řeknou..🙂 Akorát mám teď mega vysoké dorty..😀

bianca
15. sep 2010

tak skusenost z rana.Korpus des,Tvrdy ako papuca a to je na nom kilo dzemu,smotana a zele.No neviem kde sa stala chyba