Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
20. máj 2013

@dm1 vidim, ze premyslame rovnako🙂

sticker
20. máj 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 Si rýchlejšia než ja 😀 Pozerám práve na youtube nejaký postup na bazén... A tá ženská tam liala asi želatinu!!!! nechápem 😅 😝

dm1
20. máj 2013

@sticker uz som videla aj ja ale davali pod to cokoladu bielu ja davam na male jazeirka roztopenych gumennych medvedikov len toto mas dost velku plochu a to rychlo tuhne by si to nestihla pekne vyliat

sticker
20. máj 2013

@dm1 @aduskatt Moc vám ďakujem... Mám nad čím premýšľať.... Ale najprv musím aj tak pre svoju dcéru vymyslieť tortu 😀 Bazén by bol na konci júna a pre moju musím k 1.6 spraviť 🙂

mamina1978
20. máj 2013

Moja torticka pre troch oslavencov - susedovcov ......... Tak konecne som to dobojovala aj s popalenymi prstami 😝 Ale oslavencom sa pacila , tak som spokojna. 🙂
Spodok bledy korpus , plnka marhulovy pribinacik s broskynami ..................... vrch coko - korpus , plnka coko - pribinacik........ Potah mandlovy MFF , kvety a ozdoby vanilkovy MMF ............................. 😉

A idem vas konecne docitat a potom hura do Bratislavy 😉 🙂 😀 😀

lokalistin
20. máj 2013

@mamina1978 pekna je , prajem stastnu cestu

ajka82
20. máj 2013

@ludkas31 za horuca fotene, este su v nutri vypchate, ak mozu byt aj taketo, tak daj vediet a dorobim im este tu stuzku na viazanie zajtra ked trosku stuhnu 😉 dlzka 12cm

aduskatt
20. máj 2013

@ajka82 paradne🙂

pipka
20. máj 2013

@ajka82 krasne ..aj bez stuzky 😵
ja som sa doteraz serinkala s tymi plutvovcami a mickeykami...no mam dost 😝 😅
kks tolko figurok na jeden termin uz nevezmem 😝 😝 😀

ajka82
20. máj 2013

diky baby... no @pipka Janinka keby vies co mam ja 😅 tucniaci -madagaskar, tucniaci -pingu, rodinka uzasnych, spiderman, nejake kvety na PSP a mozno kalich k tomu alebo co ma napadne-jedine co chceli isto ze kremove kvety a nechavaju ostatne na mna 😝 si tento tyzden vlasy asi vytrham 🙄 😀 toto bola taka zahrievacka predtym, lahodka malinka ;)

aduskatt
20. máj 2013

aj ja sa pridavam k vlasotrhacom...5 modlitebnych kniziek, 3-5 kalichov, 5 ruzencov, kopec kvetov..a preto dnes prd robim a cumim do bedne miesto robenia kvetov🙂)))

pristela
20. máj 2013

holky prosim vas co ma obsahovat torta na birmovku ?
a este ked už 😅 , nejake inspiracie na Mašu a medveda/ google som uz prezrela tak to nie/ nemate ? vopred dakujeeem 😵

aduskatt
20. máj 2013

@pristela na birmovku holubica

aduskatt
20. máj 2013

@pristela aby som bola presnejsia, tak holubica, sedem plamienkov, moze byt cervena farba a ruky s ruzencom.....ale ta holubica s plamienkami na tortach byva tak najcastejsie

ludkas31
21. máj 2013

@ajka82 krasne su, jasne ze mozu byt

maya30
21. máj 2013

@mamcas som si ista ze som to videla na stranke 1000 tutorials and more, aj som tam teraz zbezne nakukla, len je to tam take neprehladne ze jasne ze som nenasla...ak mas cas sa v tom vrtat tak to pozri, je tam kopec super navodov 😉

jachin
21. máj 2013

Dávate niektorá pod poťah namiesto masla s cukrom ganache polevu?

aduskatt
21. máj 2013

@jachin nedavam a nie som si ista, kedze do ganache ide smotana, ci by to netopilo potah. Máš nejaké info o tom, ze by to slo?

jachin
21. máj 2013

@aduskatt áno, známa mi hovorila že sa to v zahraničí tak robí, že to pekne stvrdne a šup nato fondán...zato sa pýtam.

ajka82
21. máj 2013

@jachin nedavam pod potah, ale ked som mala len ganache na torte ako polevu, tak figurky som na nu ukladala v pohode ...tiez som o tom takto pocula, ze to robia

mysiatkoo
21. máj 2013

@jachin ano, ja to tak robim

aduskatt
21. máj 2013

@jachin zaujimava info-)......dobre vediet o dalsej moznosti.....
baby, ked davate ganache, a teda vraj stuhne, tak o co sa tam ten potah prilepi, resp drzi tam v pohode? a ked je torta dlhsie vonku, netopi sa?

mysiatkoo
21. máj 2013

@aduskatt drzi v poho... a zatial sa mi topil iba white icing, ale ten sa mi celkovo nepozdaval ako potahovka.... este mam 6kg, s ktorymi neviem co idem robit...

mizulienka
21. máj 2013

@mysiatkoo prosim ta a ako robis to ganache?

mysiatkoo
21. máj 2013

@mizulienka roztopim coko v smotane (33%) v pomere 2(coko):1(slah).... akurat je to casovo narocnejsie, vyrazne nakladnejsie a horsie sa s tym robi ako s maslom 😀 😀

mizulienka
21. máj 2013

@mysiatkoo ved to je ako parizak nie? to pouzivas ako krem do torty? alebo iba ako polevu?
ta smotana, to je asi slahackova smotana, ze?

mysiatkoo
21. máj 2013

@mizulienka ale toto sa neslaha... do torty by mi toto prislo strasne tuhe... ale davaju to ... ja to pouzivam iba ako podpotahovku

aduskatt
21. máj 2013

@mizulienka no, len do parizaka ide pomer v opacnom garde, tu je dva diely coky na jeden diel smotany, smotana by mala byt aspon 35% a cokolada s vysokym podielom kakaa

mizulienka
21. máj 2013

@aduskatt
@mysiatkoo aha dakujem baby za info 😉

tinamk
21. máj 2013

dievcata nemate nejaky chutny recept na tortu bez bielkov a mlieka? dakujem za kazdu pomoc..