Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
1. jún 2013

@sissmiss ja necham maslo na linke kym zmekne s vidlickou to vymiesam raz dva. Na 125g masla davam asi 2 lyzice praskoveho cukru a 1-2 lyzice nutely a staci na vysoku tortu s priemerom 23cm.

elamaslakova
1. jún 2013

@maya30 Nádherné tortičky

elamaslakova
1. jún 2013

@evicaka Nádherné tortičky

elamaslakova
1. jún 2013

@lawli Nádherné tortičky, krásna čistá práca

dm1
1. jún 2013

kocky nevideli ste este ntakuto u cinana? http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/0/0...

aduskatt
1. jún 2013

@dm1 to aj mavaju u cinana? viem, ze tie silikonky ako baroko ano, ale toto som este nevidela

cwilinge77
1. jún 2013

@lokalistin ja mam taky ulozeny navod

Pipingel
75g cukru krupica
1 lyžica majzény (gustin)
60ml citrónovej šťavy
60ml vody

Cukor + majzénu zmiešať a prihrievať na panvici, postupne vmiešať citrónovú šťavu + vodu v ktorej zmiešame trošičku modrej práškovej farby (alebo inej farby podľa potreby) a nechať vrieť kým nestuhne. Takto pripravený gél vydrží v chladničke mesiac.

dm1
1. jún 2013

@aduskatt no ved ani ja ale ked tam maju tie co uz mam tie dva vzory co ponukaju aj e-shopy tak ma napadlo ze aj toto by mohli mat

aduskatt
1. jún 2013

@dm1 u cinana maju take krajky? teda u nasho vobec nie🙂

dm1
1. jún 2013
mia1111
1. jún 2013

že ja nakuknem akurát keď sa bavíte o krajkách 😀 😀 😀
@dm1 - moja, prosím Ťa, koľko u číňana vyjdu tie silikónky? 😅 U nás žiadne nemajú 😠

mia1111
1. jún 2013

baby, mám na zajtra vymodelovať ovečku na detskú tortu... ale vonku je furt zatiahnuté a mne sa taaaaak nechce, by som spala 😅

dm1
1. jún 2013

@mia1111 tusim 3,5 a druha kusok viac. Mne ich kupovala pristelka a tusim druhu rapunzel ak si dobre pamatam 🙂

mia1111
1. jún 2013

@dm1 to faaaaaakt iba toľko? juuuuuuuuj, som sa nemala radšej ani pýtať, už ma ruky svrbia 😅 😀 😀 😀 . Aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😅 😅 😅 😅

lucka_o
1. jún 2013

@lokalistin ja si na pozadi a foteni nepotrpim....🙂 hlavne nech chuti ,mala 14 kg ale len gulicky boli zo 4 kg marcipanu

lucka_o
1. jún 2013

@halienka ano rucne za 2 hodinky som ich mala🙂

janula.h
1. jún 2013

ahojte 🙂 moje momentálne piatkové a sobotné ešte mi treba 2 tá s 50 mala byť veľká ako 60 číslice sme sa nepochopili som ešte nezažila taký stres ale pani bola super vzala to športovo 😝 ale tá hanbaaaaa a tá Minnie sa tiež nepáčila že vraj ona chcela inú .... takže mám depky z toho asi s tým praštím .....

janula.h
1. jún 2013

tu sú moje výtvory ☹

pralinka25
1. jún 2013

@karap :D aha. no najprv som nalepila ten usmev potom na neho papier a potom zelenu bledu tu som obrezala podla usmevu aby vykukla ta cierna. potom som zas na tu bledozelenu cast dala potravinovu foliu a potiahla ho celeho aj s telom na tmavozeleno a potom zas vyrezala kruh podla toho bledeho zeleneho aby vykukla tvar. nakoniec som dolepila oci a zuby

miciatko
1. jún 2013

este posledna a idem si nohy vylozit

dm1
1. jún 2013

@janula.h no pekne to potesi... a co nepovedala aku chce? je krasna neboj 😉

pralinka25
1. jún 2013

ten rozdelovac nema chybu tiez som chvilu kukala ci je to ta predloha alebo torta 😀 super

ollako
1. jún 2013

Ahojte baby krasne torticky...toto je moja dnesna rychlovka, MMF hmota, taku pastelovu zltu som chcela,dokonca sa mi s nou dobre pracovalo, chce to fakt prax.... ale teda tie pismenka... tym som to asi pokazila, tato abeceda je strasne velka, a este aj taka farba, asi velmi to meno krici, ale je to k meninam 😉

dm1
1. jún 2013

@mia1111 😀 no veru malo aj ked ona je taka kratka mensia nie ako origos takze ked chces okolo torty robit treba ich veeela. ale zase ked sa da aj v trube susit a hlavne da sa to aj do hmoty pekne otlacit

mia1111
1. jún 2013

@janula.h - akože akú inú Minnie??? Ti nakreslila návrh? Jáááááj, tí ľudia už tak špekulujú 😠 . Tortičky máš krásne, všetky 😉 😵 😵 😵

florentina
1. jún 2013

@halienka no jasně, to mě vůbec nenapadlo🙂, to se opravdu musí až na dortu🙂...bych to potáhla a pak bych čučela jak... 😀

mia1111
1. jún 2013

Inak baby, som sa zasmiala... švagriná dala dcérke (naše krsniatko) urobiť tortu na narodky. Ja som nerobila, lebo sme jej pokúpili za veľa peňazí a vtedy som robila tú krstinovú, tak ja dve torty neurobím keď som netehu, niež teraz... No torta krásna, fakt, postavičky peknučké, také by sa možno ani mne nepodarili, ale teda chuť - otras. A to nepreháňam, nikto tú tortu nechcel, každý, kto odjedol, tak nechal na tanieriku :(. 4 vrstvy korpusu, každý bol hrubý 3cm, pomedzi to riadny margarínový krém, no koniec :(. Mala byť s banánmi, po nich ani stopy, ale zato rum tam bol, na to, že to bola detská torta, no neva. Ale čo bol zlatý klinec. Vraj za tortu dala 40€, že skoro odpadla, keď jej to cukrárka zahlásila. Tak som jej povedala, že keby som robila pre cudzích takú veľkú tortu ja, 4 zvieratká modelované, tak si zapýtam určite minimálne toľko isto. Len u mojej by bola aspoň istota, že sa zje, teda aspoň dúfam 😅 . Túto museli papať sliepky, lebo nikomu nechutila, korpus nebol ani sladký, ani nijaký, normálne bez chuti, jediné, čo bolo cítiť, bol ten rum 😀. No a švagriná v šoku, lebo ešte nikdy nemusela platiť u mňa za tortu, vždy som ju piekla vrámci toho, že sme šli gratulovať, tak nechápala, čo môže byť na tej torte také drahé. No ale potešila ma, že moje boli vždy výborné, táto bola iba pekná, že zbytočne vyhodili kopec peňazí. Súhlasím, ale tak aspoň vie, že keď pečiem, tiež ma to nestojí 5€ 😕 😅 A to nikdy, nikdy nepoužívam margarín, ale kvalitné suroviny 😉

miciatko
1. jún 2013

@mia1111 presne aj ja som povedala ze ked skoncim s pecenim vsetci sa budu cudovat kolko zaplatia .. . a to ani nebudu mat zaruku ze bude chutit ..

mia1111
1. jún 2013

@miciatko - presne. A inak, som veľmi rada, že práve švagriná to pocítila 😅 😀.

viera6
1. jún 2013

Ahojte nadmerne torty ste porobili.....pridávam aj ja moje víkendovky a idem oddychovať 🙂