Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
4. jún 2013

dievcata viete mi poradit ?- mam robit tortu dom a ze vraj vaha 2-3 kg 😕 chcem jej napisat nejaku realnu min.vahu ale sama neviem, viem ze @pristela ty si robila dom, kolko prosim ta vazil ?

dm1
4. jún 2013

@bzucinka2 ta s vlcimi makmi dostala aj mna velmi sa mi paci ako rozkvitnuta luka 😵

artepf
4. jún 2013

@maya30 já jsem dělala dům dvakrát, ten žlutý měl rozměry 28x24x14 cm a vážil 7,5 kg a druhý s červenou střechou měl rozměry 25x21x14 plus k tomu veranda a na váhu měl 6,2 kg 😅 . Osobně si teda neumím představit 2-3 kg, to by musela být nějaká chatička, já jsem navíc dělala i s postavičkama, tak jsem chtěla, aby to vypadalo aspoň trochu reálně k těm postavám 🙂

evicaka
4. jún 2013

kočky, prosím ak máte uložené nejaké zaujímavé tortičky- KNIHY- ,dajte inšpiráciu... prosím, mňa nič nenapadá a google má všetky na jedno kopyto

wera.g
4. jún 2013

super, je to tak, ďakujem, pošli mi prosím kam ti mám poslať peniažky a koľko 😉 @mia1111

maya30
4. jún 2013

@artepf dakujem pekne, toto mi velmi pomohlo, ukladam aj s rozmermi, napisala som jej ze 3kilovy by mal rozmer 10x15 😝

katarina51
4. jún 2013

@mia1111 Ja viem že je už asi o funuse. No ak by sa ešte dalo, tak by som si zobrala jednu kvietkovanú. Daj vedieť, či to ešte ide. Dík.

wera.g
4. jún 2013

Pomoooooc, suseda z Kuchyne, kde sii? Ja som trdlo zabudla tvoj nick 😅 nechcela by si za mňa vziať na sobotu, alebo nedeľu jednu tortu na PSP u vás? 😅

aduskatt
4. jún 2013

@lucula73 je nou malovany tanierik a tie gulicky na salke
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/aduskatt/alb...

mariann2
4. jún 2013

kočky, mám robiť tortičku pre chlapčeka, ktorý má 6 rokov, nemá žiadne špeciálne záujmy, nemáte nejaký nápad, akú tortu mu urobiť? 😒

petkaa28
4. jún 2013

Baby prosim vas, nevytapetujete mi to tu troska?? Zhanam nieco pre dievca k 18 - nieco kde ma byt k torte oprete koleso bycikla :D resp. Niekde zakomponovane... Dakujem za kazdy napad 🙂 a pripadne ak by ste mali aj nejaku krasnu vílovú 🙂)

mamina1978
4. jún 2013

@lokalistin Dakujem moja, no len to mam pekne privitanie, ked tu stale len prsi a prsi, vsade len voda - povodne ...... 😝 😝 😝 😝 este ze byvame na kopci 😉 😀

wera.g
4. jún 2013

@petkaa28 nič nebude mladá pani 😀 😀 😀

mamina1978
4. jún 2013

@jaja555 no super, ze si tu torticku sem dala 😵 😵 😵 😵 mne sa pacila 😵 😵 😵 😵 ten cokotransfer sa perfektne cely komplet odtlacil na coko 🙂 ...... co ale skoda, ze na fotke to moc nevidno. 😔
Na prvu torticku s cokotransferom je nadherna 😵 😵 😵
Alebo ze by @aduskatt mala super kvalitne Folie ?? ...... 😀 😀 😀 😀
Ja som sa na taku coko este neodvazila , lebo tu niektore dievcata pisali, ako sa im to nie dobre odtlacilo, no ked to u teba islo tak pekne odtlacit, tak by som to rada niekedy v blizkejj buducnosti skusila aj ja..... 😉 🙂

petkaa28
4. jún 2013

@wera.g ale jaka husta hned z rana..... :DD

stankapk
4. jún 2013

@mamina1978 nechcela som, ale pridam aj ja moju nepodarenu prvu s cokotransferom 😀 ked sa o tom bavite.
mne sa ten čokotransfer trosku zmazal uz pred tym, ako som s nim isla robit. no chcela som si ho prezriet, a neopatrne som ho zatocila spat...
otlacil sa pekne, ale niekde sa mi spravili bubliny. robilo sa s tym celkom dobre, len to chce ovela viac trpezlivosti ako som tomu venovala ja 😀

wera.g
4. jún 2013

@petkaa28 to vieš, keˇd musíš o pol 3 v noci vysávať a upratovať... čoby nie 😀 😀 😀

mojmacik
4. jún 2013

@anibas nie nie jeeee...dakujeeeeem, krasni su krtinkovia.To su tvoje vytvory?

mamina1978
4. jún 2013

@mia1111 prosim ta nemohla by si mi hodit sem link na tie krajky, ja lez vas docitam dokonca, uz bude asi neskoro ........ ☹ Tak ste tu provokovali s krajkami, ze neodolaaaaaaaam....... 😵 😵 😵 😵 😵

kika777
4. jún 2013

@mia1111 baby, takze ja som este vcera napisala do e-shopu ohladne krajok. posielam odpoved....je potesujuca 🙂

pro upřesnění správných druhů krajek si dovoluji zaslat ještě odkaz na internetové stránky daných produktů a prosím o odsouhlasení, že se jedná skutečně o Vámi poptávané krajky:
http://www.monacoint.com/eshop/node/35270 - v tuto chvíli máme skladem 15 ks,
http://www.monacoint.com/eshop/node/35266 - v tuto chvíli máme skladem 15 ks.
Zároveň Vás prosím o zaslání kontaktních údajů, zejména název firmy (případně celé jméno fyzické osoby), kontaktní adresu a telefon. Prosím také o upřesnění poptávaného množství, abychom mohli připravit Vaši objednávku k vyřízení.
Děkuji předem za Vaši odpověď, v případě jakýchkoliv dotazů mně samozřejmě neváhejte kontaktovat.
S pozdravem
Zuzana Václavíková

kika777
4. jún 2013

dufam, ze nevadi, ze som bola moc aktivna 🙂 ostatne veci uz necham na hlavnu organizatorku, tej pani napisem, ze to uz prevezme @mia1111

denisak77
4. jún 2013

@nellynka ja už ani sama neviem,ak to bude bude ak nie tak nie

mamina1978
4. jún 2013

@stankapk krasna je 😵 , preco si ju sem nechcela dat, ???????????????????? 😕 ved vsetko je raz poprvy krat, a kazdym dalsim pokusom sa zdokonalujeme ......

Neviem preco sa niektore dievcata hanbia sem pridat svoje prve pokusy, alebo nedokonale vytvory..... 😕 😕 😕
Ved toto forum nie je o prestizi alebo vyhre,...... ale o zdokonalovani sa v peceni, ktore nam vsetkym prirastlo k srdcu 😵 . Rady , ktore mozeme na zaklade nasich nevydarenych pokusov ziskat tu od ostatnych skusenejsich dievcat, nas posuvaju dopredu a zdokonaluju kazdu nasu dalsiu torticku. 🙂
Takze pre vsetky dievcata, ktore tu aj potajomky smiruju 😎 😀 a neodvazili sa sem doteraz pridat svoje dielko, len do toho !!! 😵 😵 😵

lubi22
4. jún 2013

Ahojte 🙂 Pridam aj ja jednu moju pre synceka k narodeninkám 🙂 A musim vyjadrit obdiv k tym poctom tortiet, ktore peciete, ja vzdy potrebujem tak 3 mesiace, kym zabudnem, ako som do noci robila torticku 😅

denisak77
4. jún 2013

@denisak77 chcem tým povedať ,že ani neviem kto sa ku komu pripája ,mám z toho chaos,viem len to že ak to bude možné chcem obidve krajky.

stankapk
4. jún 2013

@mamina1978 Ďakujem 😵 A máš vo všetkom pravdu, treba pridávať aj nepodarky, veď všetky začíname a postupne sa zdokonaľujeme 🙂

mia1111
4. jún 2013

baby, ešte ste sa mi všetky neozvali, či sedia tie moje počty-výpočty, ale možno som prehliadla, tak len dúfam, že tie krajky potom nebudeme predávať na trhu, ak nám nejaké ostanú 😅
@bzucinka2 + @karmenta + @cwilinge77 - to je ďalšia MOTÝĽOVÁ krajka
@bzucinka2 + @katarina51 + @nika266 - to je ďalšia KVETINKOVÁ krajka

@mamina1978 - friško treba ešte nejaké dve kočky, ktoré by s Tebou niektorú krajku zobrali na tretinky, či chceš celú pre seba? A ktorú teda? Dnes to potrebujem už uzavrieť a objednať....
Tak suma-sumárum, zatiaľ máme 11ks KVET a 7ks MOTÝĽ.
@nika222 - áno, dá sa aj prevodom, no ak by si bola ochotná urobiť prevod, bolo by to super, prašulky by sme poposielali Tebe, tak sa musíme dohodnúť, zasa by sme ušetrili na poplatkoch a to by bolo fajn, lebo ja mám účet v TB a tam by poplatok bol 😒

@kika777 - ďakujem, si mi ušetrila robotu, to je dobrá správa, že ich majú, len dokedy, že?

Ja chcem stoj čo stoj tú kvetovú, baby, tak ak bude vypredaná, tak si ma neželajte 😀

Tak rýchlo, tie čo som Vás spomínala v zozname a ešte ste sa neozvali, OZVITE SA, či tie počty sedia, PROSÍÍÍÍM, nech dohodneme peniaze a urobíme objednávku

kika777
4. jún 2013

@mia1111 za mna pocet sedi, inac myslim, ze ak by nahodou sa objednalo o par viac, tak sa to preda veeelmi rychlo, krajky idu ako teple rozky 😀 😀 😀

mia1111
4. jún 2013

a ešte to tu vpíšem, nech ja nezabudnem @ajka82 - celá jedna krajka - čiže všetky 3 pásy. Objednávku už mám v košíku, stále ju len upravujem, tak baby friškoooooooo 😀

mamina1978
4. jún 2013

@mia1111 Ak bude volny este jeden pasik KVET, tak by som si ten zobrala 😵 😵 😵