Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
7. jún 2013

@lokalistin myslim, ze to bude vsetko okrem vlastnej hlavy 😝 , este sem tam knihu so vzorcami

muffinka8
7. jún 2013

@tynka89 na sovičky ti stačia okrúhla vykrajovačky rôznych veľkostí a myslím, že v druhej téme je aj postup na takéto sovičky. A čo sa hmoty týka odporúčam kúpiť si hotovú napr. Smartflex velvet, najmenšie balenie je 1,4 kg a to máš cca 7€ na kilo. To ti vystačí na takú poschodovú aj s tým že nebudeš vaľkať príliš na tenko. Aby si mala tortu pekne hladkú treba nerovnosti vyrovnať tým, že ju potrieš zmesou masla a práškového cukru prípadne k tomu pridáš ešte lyžicu nutely. Tortu poriadne vychladíš a potom potiahneš. A na vyrovnanie je dobrá aj žehlička.
Ak je to torta na nejakú oslavu tak naozaj kúp smartflex, dobre sa s ním pracuje, lebo domáca hmota sa ti nemusí podariť a buď ju vôbec nepoužiješ, alebo pokazí celý efekt a tak či tak minieš rovnako veľa peňazí. A do budúcna si môžeš skúšať všelijaké domáce hmoty na tortách ktoré budú len tak ku kávičke 🙂

dadulka271
7. jún 2013

aduskatt tak ste našli čo malemu pomaha inak Listerin jasne že nepomože lebo Tantum Verde a Listerin su rozdielne 😀 no nam už konečne odpadavaju chrastičky v pondelok možeme ist von sa tešime lebo sme dva tyždne doma zavrety tak nech to mate aj vy čim skor za sebou 😉

dadulka271
7. jún 2013

Prosimvas poradite mi aku plnku dat do svadobnej torty aby vydrzala na stole dlhšie okrem karamelovej plnky budem vdačna za každu radu 🙂

cwilinge77
7. jún 2013

@pralinka25 mne prisli 🙂

lawli
7. jún 2013

bre ránečko žienky....pridávam moju dnešnu tortičku a to je na tento víkend všetko...jaaaj sa teším 🙂

blcha
7. jún 2013

@lawli krasna je 😉

mamcas
7. jún 2013

Ahojte zienky,
dokoncila som svoju torticku v tvare knihy a chcem Vas poprosit o niekolko rad - ako ju mam vycistit, je taka ucapkana akasi, to asi tou hnedou farbou vsetko na nej vidiet :( Potom som odfotila bok knihy, zda sa mi prazdny, mam tam dat este tu triedu alebo co by ste dali vy? A tiez som odfotila ruzicky, ze ci su aspon trosku ok :P Su to moje prve pokusy 🙂 Ak Vas este nieco napadne na vylepsenie, budem rada za kazdu radu, odovzdavam poobede, takze cas este mam 🙂 Dakujem moc a dakujem aj tym, ktore mi doteraz s nou pomohli 🙂

mamcas
7. jún 2013

@mamcas jaj a este tie ruze ako su odrezane tak to z boku nevyzera dobre :( ako to robite alebo co tam mozem dat???

lawli
7. jún 2013

@blcha ďakujem 😵

maca77
7. jún 2013

ahojte
baby znovu prosba o tapetky ... téma dinosaury ..... nie 3D ale ako postavičky na torte, vopred ĎAKUJEM 😉

@mamina1978 ach jaj, držím palce, nech vás voda viac neohrozí 😒 strašné niečo 😔

pipka
7. jún 2013

@mamcas skus tam na ten bok dat nejaku lištu, alebo aspon z koraliek take pasiky..ao spevnenie väzby 😉 kuk tu:
a na tie ruzicky by som zo spodu dala take tie zelenkave okvetne listky, to normalne taka 5-cípa vykrajovačka, a zospodu tu ruzicku trosku zagulatit, nech nie je taka skosena 😉

dada2007
7. jún 2013

@lokalistin uhlomer? nič viac už neviem veru 😕

marianabila
7. jún 2013

@lawli 😲 nadherna svadobka 🙂

nika222
7. jún 2013

Babenky prosim vas, idem robit puncak 30*30 vyska kazdeho platu tak 2,5 cm s kolkých vajec? bude 20 stacit?

pipka
7. jún 2013

@maca77 mam ale len taketo detske 😉 take realne nemam ..ale nedavno som tu videla aj take ako tyrranosaurus..skus kuk par stranok dozadu 😉

mirinecka
7. jún 2013

pomoooc, prečo mi nechcú vytvrdnúť nohy a ruky na mojej minnie, všetko ostatné je OK, už som ich asi 3x opravovala čo mi zakaždým odpadli keď som ju nadvihla, skúsila som dať aj do chladničky pekne stvrdli ale po vytiahnutí zasa zmäkli a ešte sa aj orosila. Zajtra už ide na tortu, už nech ju odovzdám lebo ma z nej picne ☹ . Najlepšie bude asi keď tortu vyzdobím až tesne pred zanesením, že? Čo neni problém keďže to je darček od nás. 😀
Prosím aj o radu či sa dá nejako naaranžovať minnie + ponny a dúha. Aj keď som zistila že moc placu nato nemám keď bude torta max. 25x25cm. Ďakujem za rady

mirinecka
7. jún 2013

Môj ponny

pipka
7. jún 2013

@maca77 a este jednu som nasla ..od vladky 😉

sirinka
7. jún 2013

ahojte... chcem vas poprosit, ci sa tu najde niekto, kto by mi vedel upiect na 23.6. poschodovu torticku s motivom mora a delfinov v lokalite senec, dakujem!!!

zz134
7. jún 2013

@pralinka25 jej ano prislimi vcera! podla mna su fajn ...chces ich?

maca77
7. jún 2013

@pipka ďakujem 😵 totiž poslali mi obrázky troch dinosaurov ktorí tam majú byť ... ale nemôže byť zelená s palmou a jazierkom, lebo toto mali minulý rok na torte s postavičkami z Knihy džunglí .... rozmýšľala som nad svetlo hnedou ako pieskom a pozerám, že dobre to vyzerá (ako na tej poslednej foto) .. takže idem modelovať 🙂

katkak23
7. jún 2013

@lamps krááásne mas ty tie kvietkovate torticky ... to ked tu vidim hned viem ze su tvoje 😀 chcem sa opytat sim kreslis tie zelene listky cistou gelovkou, gelovkou s alkoholom alebo praskovou s alkoholom? ja nejako neviem prist na chut kresleniu s praskovime nejako sa mi to zdrcava a nefarbi to rovnomenrne neviem kde robim chybu 😖 dakujem

lamps
7. jún 2013

@katkak23 ďakujem 😵 farbím práškovými na sucho obyčajným štetcom, vytieňuem ako sa mi to pozdáva a potom si rozpustím práškovú farbu v trošičke bieleho alkoholu a ešte dotieňujem kde treba. Ak sa ti robia v práškovej farbe také hrudky asi máš trochu orosenú tortu, vtedy tá farba tak zvlhne a robí to

Dievčence prosím nejakú tortu v tvare blejda náhodou nemáte? Zajtra tortu odovzdávam a netuším ako ďalej

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin nizsia matematika, alebo uz pre starsich?

aduskatt
7. jún 2013

@dadulka271 su rozdielne, ale Listerin obsahuje mentol a ten ho chladil, takze torchu sa mu ulavilo, ale nie nadlho..

lawli
7. jún 2013

@marianabila ďakujem 😵

lawli
7. jún 2013

@pipka Ďakujem za inšpirácie 😵 😀 😀 😀 😀 aj ja "naháňam dinosaurov" ...mám tiež robiť tortičku s touto témou pre dievčatko 🙂

dm1
7. jún 2013

@mirinecka z akej to mas hmoty? do chladnicky isto nie len volne na vzduchu a nohy a tak to chce viac casu na tuhnutie hlavne ked to ma udrzat cele telo