Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brunila
18. sep 2013

@daja55 Ty květy máš nádherné!!!!A ta krajka dole je ze silikonové šablony nebo něco jiné?Je to moc hezké,nikde jsem ji ještě neviděla.

chichinka
18. sep 2013

@aduskatt si strasne zlata, vrela vdaka za odpoved 😵 🙂

aduskatt
18. sep 2013

@chichinka rado sa stalo🙂

chichinka
18. sep 2013

@aduskatt Adi a prosim Ta, v akom pomere ma byt maslo s cukrom? 😅 ci to je jedno? budem robit 26 trosku vyssiu (alebo rpsote aka mi vyjde 😀 joj to bue este zabavy a hysteria zajtra v noci 😀

kvietocek7
18. sep 2013

@aduskatt myslis mramorak? ten co je v tej druhej teme receptov? aj si plnila?
@dm1 noo uz maam tak si teraz musim s tym poradit ale pre mna amatera asi lepsie ako skladat ci orezavat 😖 ty si uz piekla take auticko?

lucula73
18. sep 2013

@kvietocek7 ahoj,ja neviem ako je to s pečením v takej autíčkovej forme,ale ja si neviem predstaviť,ako asi to autíčko bude "vyzerať",ak ten upečený korpus dva krát trebars prekrojíš a naplníš..........však to ti musí narásť do výšky a tým pádom zdeformovať to autíčko.....to je moj postreh.................najlepšie sa robí autíčko z plátov,to naskladáš a orežeš a dotvaruješ punčovinou...............ale som niekde na nete,skúism nájsť videla ako urobiť autíčko z tortovej okruhlejj formy,raz som to už robila....skúsim to nájsť...

muffinka8
18. sep 2013

@dm1 nerobím pre nikoho a je to len 12 dní cez ...

lucula73
18. sep 2013

@kvietocek7 ahaa,napríklad tu je také autíčko..........obyčajné jednoduché
http://tortyodmamy.sme.sk/node/60713
ale ak nechceš skúšať,tak teda vyskúšaj tú formu,možno ti to vyjde 😉

vlada111
18. sep 2013

@kvietocek7 veru nekupuj

muffinka8
18. sep 2013

@mysiatkoo ja som také hotové ešte nemala tak ani neviem ako by malo chutnať ... ako karamel tam cítiť statočne, ale po zjedení v pozadí je niečo čo neviem definovať 😕

dm1
18. sep 2013

@muffinka8 vidis ja ani neviem aky je datum :D. sak skuste a uvidite ono sa ta chut tazko opisuje mne napr. uz hotovoe karamelove salko chuti inak ako ked si ho uvarim sama

kvietocek7
18. sep 2013

@lucula73 dakujeeeem velice pekne, no musim to nejak dat do kopy. Mozem ratat s tym,ze to vybehne hore a potom splasne 😒
@vlada111 no veru uz som kupila teraz musim kuzlit

dm1
18. sep 2013

@kvietocek7 piekla som auticko ale skladala som to a ozaj to nie je nic zlozite su aj jednoduche auticka ;). Co sa tyka formy samotnej tak neporadim lebo neviem aka je velka ze z kolkych by som robila vajicok najlespie keby povedal niekto kto v nej aj piekol

muffinka8
18. sep 2013

@dm1 doma som varila raz a to si už nepamätám a toto bolo hotové ... koláč naplnený, uvidíme ... je to len pre nas na skusku ...

aduskatt
18. sep 2013

@chichinka ja davam od oka, asi dve lyzice kopcovite na 250 g a lyzicu nutelly

florentina
18. sep 2013

@pristela Žanetko, to mi hlava nebere, ale je to k vzteku. Jen si říkám, jestli to není opravdu v tom mlýnku na maso, protože v té české variantě ho nevidím napsaný. U nás ho prodávají jinde taky dráž, ale že jedna firma má v každé krajině jiné ceny, to je sprosté.

luciahromadkova
18. sep 2013

@chichinka ahoj, maslo s cukrom das podla chuti a mozes pridat pre chut aj nugetu alebo roztopenu coko po vychladnuti 😉 toto pod potah
a naplnit mozes naozaj akým kremom chces kludne uvarit puding vanilkovy /tento nie pod potah, by sa ti to topilo/ dat vychladnut- das na vrch potravinarsku foliu, aby si ti nespravila navrchu ta koza,
vymiesas 1 cele maslo s cukrom dla chuti a po lyziciach davas do masla puding... pozor maslo a puding by malo mat priblizne rovnaku teplotu inak sa ti to moze zrazit, skratka malo si vopred vyberies z chladnicky nech nie je velmi studene a tuhe a do vymiesaneho s cukrom postupne slahas po lyziciach ten puding
Ja robim tieto plnky malo. Skor idu u nas slahackove a napr. vanilkovy pribinacik. Ak robim z pudingu pouzivam vanilkovy puding dr. oetker extra vanilka a este tam davam pri vareni pudingu vanilku.
http://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&tb...

lucula73
18. sep 2013

@pristela a odkiaľ ho teda ideš brať a za koľko?som nepochopila 😀 ,ale mňa tiež anpadlo,že z čiech objednať.........inak ak je poštovné na sk trebars aj 20 eur,tak by sa to oplatilo ajj tak,nie???

pristela
18. sep 2013

@florentina jo jo presne 😖
@lucula73 no od nich z čiech nie, bo na otazku ci posielaju aj na sk napisali ze si mam objednat z ich e-shopu na sk , kde je ale o hodne drahsi 😠 tak neviem ☹ asi na to kaslem a kupim tu nizsiu triedu , bo uz ho fakt potrebujem 😝 alebo vyhlasim zbierku 😀 😀 😀

vladiella
18. sep 2013

@marianabila 🙂 dakujem za podporu 🙂

lucula73
18. sep 2013

@pristela to sú svinuchy potom.............nechápem prečo može byť v ČR lacnejší..no majú to zrátané,aby zarobili 😝
daj prosím ťa potom vedieť,aký si vzala a odkiaľ a za koľko 😀

dm1
18. sep 2013

@pristela sak si objednaj k niekomu z ciech a ten nech ti to posle ;)

pralinka25
18. sep 2013

@pristela @lucula73 no este by ste mohli poprosit nejaku milu ochotnu zienku odtialto z ciech ci by ich nekupila a neposlala vam. to by sa vam tiez oplatilo a bolo by to skor mozne

chichinka
18. sep 2013

@luciahromadkova
@aduskatt dievcata ste uzasne, velmi si cenim ze ste mi takto rychlo a dobre odpisali a poradili 🙂 😵 zachranili ste ma 🙂 Luci moc dakujem aj za upozornenia a finty - s tou foliou to nepoznam 🙂 este raz vdaka, dobru nocku

emilkaaa
19. sep 2013

@anibas a kde kupuješ tu šlahačku... 🙂

sticker
19. sep 2013

@meo Ja neviem či to bude tým 😒 ☹ Šla som podľa návodu, rozkrajovala to naležato, normálne plnila ako okrúhlu tortu a posledný plát pripojila po stojačky. Lenže v tom postupe dávala iba banány a ja som dávala aj mrazené ovocie a tak neviem či to preto.... Je veľmi ťažká a naozaj si neviem predstaviť, že bude stáť. Tak nejako logicky mi to ani nevychádza. 😢 😔 Tak neviem čo teraz spraviť.... Či letieť do mesta rýchlo nakúpiť nové suroviny (to bude brutálne stratová torta, keďže ju robím iba za suroviny) a spraviť novú, alebo ju skúsiť obmaslovať a postaviť a keď nepôjde nechať ju ležať a dozdobiť ako ležiacu kabelku - začo sa budem riadne hanbiť 😔

dadulka271
19. sep 2013

Prosim prosim nemate niektora navyše na predaj alebo neviete kde zohnat štrasovu stuhu žltu surne ju potrebujem dakujeeeem ☹

marcelatje
19. sep 2013

Baby potrebujem pomoc! Súrne dve tortičky na nedeľu ráno 😅 najlepšie okres Pezinok.

jakelina
19. sep 2013

@emilkaaa ta rostlinná se kupuje v zdravé výživě, někdy ji mají i v Tesco a nebo v prodejně s cukrářskými potřebami.

milada2
19. sep 2013

Ahoj holky sikulky! Jsem v tehle diskusi poprve, marcipanem jeste netknuta 😉 Maly ma za tyden 2. narozeniny a premyslim o tom, ze bych zkusila upect dort sama. Loni jsme objednali a byl krasny a vyborny. Letos bych v ramci setreni i rozsireni svych schopnosti 😉 rada zkusila samovyrobu. Libil by se mi marcipanovy dortik, nejaky jednoduchy, samozrejme, ale i tak... neni to prilis velke sousto? Zadna extra sikulina nejsem... Neporadily byste mi neco jednoducheho pro uplne zacatecnice, prosim?