Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

duplicka
13. okt 2010

@mokiri tak u nas marcipan kupim jedine v tescu ked mam stastie a maly valcek stoji 1,5 eur, to potrebujem take 4 ks, cukriky pouzijem na dvojposchodovu 5 balenia za 0,39 eur jojo a troska farby cize napr 0,10 eur a cukor no mozno 0,50 eur. cize vychadza to urcite menej ako u nas marcipan. ja som chcela skusit k2, len nemam skusenosti s inymi len s marcipanom a cukrikmi a asi mi chyba odvaha 😀 😀 😀 😀 😀

no este by som si mala cez net nakupit farby tekute,len uz som sa viackrat pytala, ktore najviac odporucite? poradi mi niekto prosim? urcite su aj kvalitnejsie aj horsie,tak nech mam ok hned na zaciatok 😉

@zdenallicka prosim ta akou hmotou mas robenu potahovku a akou postavicky? dakujem

duplicka
13. okt 2010

@vinka tuto je zopar napadov a realizacii

https://www.youtube.com/watch?v=kilxgOSUKBQ

mozno nieco najdes 😉

mokiri
13. okt 2010

@duplicka, tusim, ze @katrin21 raz pisla, ze si objednala 1 kg tusim K2, a vyslo ju to 5€ (ak som nieco nepoplietla), plus este prifarbovala. Tak to sa mi zdalo uz skoro ako cena praveho marcipanu.

nikak23
13. okt 2010

ahojte, mam otazku? peciete niektora torty aj na objednavku, alebo len tak sebe pre radost? ja som sa az teraz spamatela, ale v endelu ma nas maly oslavu a rada by som mu dala nejaku peknu tortu. Sme z BA. Dakujem.

duplicka
13. okt 2010

@mokiri ale ved jasne,ked cez net objednam , ja sa nechcem skriepit, ja som z popradu a to je diera nie len v tomto smere, to potvrdi zopar mamiciek co su z pp 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉, cize momentane len cukriky 😉 😉 😉 😉,len tie farby by som radsej tekute
@nikak23 tu je kvantum mamiciek co pecie na objednavku a z ba urcite aspon dve tri 😉 😉 😉 😉

hannah23
13. okt 2010

Holky musím se vám taky pochlubit.Dělala jsem na 25.9. pro tchána dort k 60. narozeninám

nikak23
13. okt 2010

@duplicka ved prave, ze tu je kvantum mamiciek🙂 ale ako zistim, ze ,ktora pecie na objednavku a je z BA?

vinka
13. okt 2010

Baby dakujem vám všetkým ste strááášne zlaté. aj ma napadlo také niečo ako je tu fotka od mokiri.Len budem musieť to urobiť menšie lebo chce tam napísať,že stretnutie.A jak to napíšem celé?Stretnutie po 33.Mám dať aj rokoch?Alebo ako to mám napísať aby to malo dáky čmrnc 😀

mokiri
13. okt 2010

@nikak23, klikni sem: http://www.tortyodmamy.sk/bratislavsky-kraj

@hannah23, krasny akordeón! To by sa moj svokor potesil, keby som mu take nieco vykuzlila. Co je navrchu? To nie je potahovane, ci?

bzucinka2
13. okt 2010

@vinka vykostkujem a nakrajam visne stava co ti ostala z visni, tak dolejes vodu, aby si mala 1 liter a uvaris ako puding s 2 zlatymi klasmi.polovicu pudingu nechas vychladnut a ked vychladne pridas 1 maslo a do druhej polovice primiesas tie visne nakrajane. na korpus das potom najprv tu cast s visnami a na to tu druhu pudingovu. 🙂staci tak 😉

dm1
13. okt 2010

na ja si robim potah z MMF a tam vyjde kilo tak 2-3 eur podla toho kolko cukru tam dam ale max.3 urcite. A hmotu mam rychlo zarobenu tak 15-20 min.urcite a je hotovo 😉

hannah23
13. okt 2010

@mokiri jo je to potáhnuté hmotou z marsmalow, ale je to můj druhý potahovaný tak to není nic moc, jinak děkuji

bzucinka2
13. okt 2010

@mokiri na strane 549 som slimka nenasla 🙂

mokiri
13. okt 2010

@bzucinka2, je tam, ale nie slimak, ale slimacik na okruhlej torticke...

@hannah23, kvoli tomu lesku a farbe som tipovala nieco ovocne - z cerveneho ovocia, urobene je to krasne. Hned mam chut urobit to svokrovi na 70-tku, tvarovo to nevyzera byt zlozite (ja som totalny zaciatocnik). Svokor by si zasluzil, zlaty clovek (horsie je to so svokrou, to by som musela najst predlohu na nejaku peknu francuzsku bosorku 🙂 ).

vinka
13. okt 2010

@bzucinka2 no a to ja som potrebovala postup od uvarenia pudingu.Ja som na korpus dala ten maglaiz ale tá maslova mi nešla nato.My šmýkala tak som dala tú s višňami korpus a tú maslovu.Aj z vonkajšej strany som chcela dať maslo aby sa netopila a aj to mi odpadávalo z torty.Nešlo to. ☹

rybca
13. okt 2010

pomoooooooooooooooooooooc, robim ten citronovy krem a dala som zelatinu don a sa mi porobili take pasiky, ta zelatina hned stuhla ako som ju vliala do masy, co s tym mozem robit?

vinka
13. okt 2010

@rybca akú želatinu si dala?práškovu alebo plátkovu

vinka
13. okt 2010

A ako si to robila s tou želatínou.

rybca
13. okt 2010

@vinka platkovu, normalne som ju dala na 5 minut namocit, potom som ju vyzmykala, zohriala, roztopila a vliala do hmoty,

hannah23
13. okt 2010

@mokiri no já totiž ještě neumím moc barvit potah, tak jsem to zatím vždy řešila tak, že jsem si trochu barvy rozdělala ve vodě a natřela

jinak není to těžké, dělala jsem to nakonec ze tří plechů(moc mi to nevyskočilo) a krém jsem dělala vařený čokokrém a vlastně velikostně je velký jak plech
a dělala jsem to podle obrázků, co jsem našla na netu, kdyby jsi chtěla tak mi do IP napiš mail a pošlu ti je

sofi07
13. okt 2010

@hannah23 je paraaaadny!

lussy23
13. okt 2010

@mokiri - to sú nádherné bábatká.

monkula
13. okt 2010

ako dlho vydrží poťahovka v chladničke? Konkrétne falošný marcipán zo sušeného mlieka..
A keď sme pri mlieku, čo používate? Normálne detské sušené mlieko, čisušené mlieko do kávy 😅 😅

hannah23
13. okt 2010

@sofi07 děkuji

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula v obchode dostat aj normalne susene mlieko kravske Laktino sa to tusim vola

monkula
13. okt 2010

@evitkamalicka to som už videla, ale to je dosť drahé.... Neviem, keď to dodžubem, tak by ma to dosť štvalo 😅 😅

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula drahe? podla mna o dost lacnejsie ako detske mlieko

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula toji okolo 4€, kdezto napr. Sunar 8 - 9€

monkula
13. okt 2010

@evitkamalicka lacnejšie ako detské mlieko, jasné... ale aj tak, tu u nás to stojí okolo 5€
Na MMB som u niekoho čítala ,že to robí zo sušeného mlieka do kávy, tak či s tým máte skúsenosti... 😉 lebo výsledok tohto pokusu som sa nedozvedela...
A bude mi stačiť jedna krabička?

evitkamalicka
13. okt 2010

@monkula treba pozerat polotucne z toho sa robi najlepsie.....so smotanou ani detskym nemam skusenosti.....aku tortu a ozdoby budes z toho robit?