Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
21. nov 2013

@mamina1978 ja som tak zacinala minuly rok vsetko vyrezavam pred pecenim ja tie otvory na sviecky treba vyrezar vacsiu ako mas tie sviecky lebo inak ich tam nedostanes no a ja som si tie domceky vsetko kreslila na tvrdy papier karton a vyrezavam to z cesta lebo nemam na to formicky das upiect ozdobis a potom to zlozis ja ich napichujem na sparadla 😉

mamina1978
21. nov 2013

@blcha dakujeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 A este prosim na ako hrube to musim vyvalkat pred vykrojenim ? 😕 A ako zistim ze je pernik uz dostatocne prepeceny? Prepac ale ja som strachopud na skusanie novych veci a lez sa na nieco fakt dam , tak studujem vsetky podrobnosti a detaily ako trubka 😅 😅 😅 😅 😅

jakelina
21. nov 2013

@mamina1978 otvory se vyřežou před pečení, já když dávám ten plechový kalíšek se svíčkou, tak to s ním i peču, teda jasně že bez toho vosku. A všechny tvary musíš vyřezat hned, po upečení už to nejde. 😉

lucula73
21. nov 2013

@blcha
@dm1 tak tak baby,ja som vlani tiež robila tie svietniky,koopec som porozdávala ,alebo za jednu kávu darovala a už ma pýtali aspoň 5 tu v robote,či budem robiť........reku eeeee 😝 ,fakt je to piplačka a potom idem na jarmok a tam domček perníkový za 6 eur vidím..........no koniec....... 😒

pristela
21. nov 2013

@rapunzel1 ja som robila r.2011 chalupky, prvy krat v zivote 😅 , prosto som chcela 😅 aale makacka na .... vtedy ma dvaja uprosiliiiiiii aby som urobila aj im , tak som urobila a cenu som im dala 15€ za jeden , nefrflali ani nic, este doniesla jedna holka k tomu domaci nealko vaječny likér 😀 r.2012 som robila male svietnicky , ale tak ako @dm1 píše len pre rodinku a známych na darovanie, bo za tu pracu aj ked ma to bavilo mi to nestoji ☹ tiez ma dvaja , zas iný uprosili a tiez som im hodila cenu 15€ že ked chcu nech beru , ked nechcu su i tak vyrabane pre mojich 😅 no a vzali aj za 15€ kus/ono dala som vyssiu sumu bo som ich mala rezervovane pre mojich a nechcela predat ..../, takže kludne si daj cenu aj vyssiu , ak si sa s tým narobila a stojíš si za svojou pracou, že mas krasne rovne linky polevou, rovne spojene hrany medovnickov , hladucko upecene medovniky a hlavne kraaasnu vôňu,jemné čipkovanie...., prosto ved vies 😅 ludia zaplatia ak vidia robotu , ktoru si mozu doma vystaviť na stolíku abo pod stromom na ukazovanie zas iným a aj si to odlozia pre buduci rok 😉 a dostanes pak novych zakaznikov aj buduci rok 😵
ja tento rok totalkovo nemam cas , aaale tiež musim nieco 😅 bo mi to nedááá, uz ma napadlo co iné, kedze kostolikov so svieckou je tento rok plno 😀 a moja rodinka si to odlozila /u nas sa to sežralo 😠 / tak by bola blbost obdaruvat ich tym istym motívom 😝
toto su stare fotosky r.2011 a2012 tych veci co som spominala vyssie ...

mamina1978
21. nov 2013

@jakelina dakujeeeem, si zlataaaa 😵 😵 😵 😵 juuuuj ja si idem to cesto teraz zarobit a zajtra idem na to 🙂 Normalne sa tesim ale aj bojim ako to dopadne 😝 😝 😝 A to sa ti tie alumin. kalisky nepripecu na cesto, vies, ked by sme potom chceli vymenit novy tak mi to cesto okolo nepopuka ? a este si pisala , ze ta glazura sa robi nad parou , a surove to vajicko nebude, tak by som to teda skusila. 😉 Ako to prosim robis ? A potieras po upeceni celym vajickom, ci len bielkom? Viem ze som otravna, no strasne rada by som to chcela skusit a som perfektionista , co potrebuje vsetko do detailu vediet ..... 😅 prosim o trpezlivost 😅 😅 😅 😅
@pristela no a ty mi tu teraz podstrc tie tvoje nadherneeeee skvosty....... keby sa mi aspon na 10 % z tvojich 1000% podarili, by som tu lietala vo vzduchu od radosti..... Zanet su perfektne, ty coho sa chytis to sa premeni na dokonalost. Mas nekonecnyyyyy talent...... 😵 😵 😵

pristela
21. nov 2013

@mamina1978 aj ja som davala piect s tymi kovovymi plieškami tiež a slo to pak dole v pohode , a keby aj nie, nevadi bo tam mozes len vlozit z ineho len tu výpln 😉

blcha
21. nov 2013

@jakelina super tak to ma nenapadlo uz to tak budem robit aj ja s tymi pliesikmi 😉

dm1
21. nov 2013

@lucula73 ved to ja nechapem ceny na tom jarmoku ja by som to za tu cenu nerobila :o

dm1
21. nov 2013

@mamina1978 ja vykrajujem zasadne az po hned po vytiahnuti trosku vacsim kovovym koleckom ako je sviecka a to hlavne preto aby bol otvor trosku vacsi lebo ked som davala zdobenie uplne okolo sviecky tak ked som ju menila som to casto pokazila :p

dm1
21. nov 2013

@blcha jasne ked mas hlavne cas tak nie je o com preco to nevyuzit a vrati sa ti aspon za material na vsetko co si napiekla 🙂. Len ja kazdy rok toho taaak strasne vela rozdavam ze nemam cas robit aj pre inych aj keby som chcela :D. min. rok som robila tusim 20 svietnikov a vsetucko sa rozdalo az na tusim 1-2. Keby mal den takych 30 hodin tak by to mozno slo :D. Ja milujem pernicky a zdboenie ale nie ked som tlacena casom ze musim to uz ma potom prestava bavit :p. Takto ked stihnem a mam naviac ok moze byt ale to sa stane ozaj malokedy :D

dm1
21. nov 2013

@mamina1978 stromceky, domceky a vsetko taketo samozrjeme treba pred pecenim ak nemas vykrajovacku tak si urobit sablonu a pracne vyriezat z cesta :p

pristela
21. nov 2013

@nika1985 aa, som ti zabudla odpovedat , nemam tu etu ale kenwood major premium, no myslim , že oni su dobre vsetky tie velke, zalezi co nutne chces aby mal v sebe, tento je celokovovy, ma sklennu nadobu na mixovanie, vysoky výkon a hlavne velku nadobu , uz mam odskusane ze don zmestin mramorak zo 14tich vajec s tym ale ze mi v tej nadobe stroj na konci pomaly vmiesa aj sneh, cize to cesto je pak az uplne skoro po vrch 😅 no a utiahne ho uplne v pohode./ja zvacsa stale robim z 12abo 14vajec, by som robila aj z viac ale to uz nezmestim :D / A spokojna som velmi , uzasne ulahci robotu , usetri koooopec casu a hlavne vymiesa lepsie nez tie do ruky, plnky uplne neskutocne hladuckeee

lucula73
21. nov 2013

@pristela a ako to robíš,sneh si vymiešaš v inej nádobe zvlášť ručným a potom ho primiešaš do mixera?

@nika 1985 ja som nestihla v utorok objednať tú Etu,už som bola pre ňu 100% rozhodnutá,lebo ju mali v jednom eshope za 312 eur,dnes ráno som pozrela,reku idem na to a už stojí 399 😠
Kenwood je možno lepšia značka,ale mňa na ňom odrádza tá hlboká 6,7l nádoba..Eta má 5,5 l a to by mi stačilo a výkon rovnaký a tiež celokovová .......teraz ale neviem,počkám ešte,možno dáka akcia bude 😉

pristela
21. nov 2013

@lucula73 niee, nic rucne 😝 sneh si vyslaham v nom ako prvy , potom ho z nadoby len prelozim do druhej , a do tej istej misy /bez umyvania po bielkoch/ dam žltka s cukrom atd....a na konci ked mi zamiesa muku , tak dam na pomalý chod a pridavam ten vyslahany sneh, krasne jemne ho zamiesa dnu , no a to uz pak len vylievam a rozdelujem do tortovníc. Podstatne je že ked miesa nemusis pri nom stat ,mozes robit nieco ine 😵

luciahromadkova
21. nov 2013

dievcata vidim, ze stale aktualna tema roboty... 😀 😀 😀 /este ze sa blizia tie Vianoce.../, ja uz tiez asi rok pokukujem... ale stale ficim na rucnom slahaci... mne ide neskutocne na nervy drzat ten slahac a nerobit 2 veci naraz 😀 😀 , a mne by stacilo len velka nadoba kov najlepsie, slahacie metly a bol kov.... takze zas tam nepotrebujem kopec doplnkov /no pacilo by sa mi mat delo na vsetko... ale ved naco, ked nepouzivam...ani mixer/ ale uz som skoncila rodicovsku a mam este dovolenku a v januari ficim do prace, tak s pecenim asi len prilezitostne... radsej asi umyvacku riadu 😉

tak hadzem link, mozno sa niekomu hodi...
http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/kuchyn...

zuul
21. nov 2013

dievcata aku velkost torty pre 34ludi? 5kg bude asi malo vsak? dakujem

mimcak
21. nov 2013

@mamina1978 Ďakujem,ako som písala bol to zámer s tou hadicou,ved sa aj na tom zasmiali ked pre ňu boli. Tak asi účel splnila 😝

lokalistin
21. nov 2013

ja som tento rok tiez skusala medovniky,ked som robila laptop tak mi zostalo trochu cesta, tak som vykrojila a chcela zdobit tou kupenou polevou dr.oetker-no katastrofa,ale doma robenou by to bola tiez katastrofa,ja na to jednoducho niesom ☹

jakelina
21. nov 2013

@mamina1978
když budeš měnit svíčku, tak jenom vyndej ten vosk z jiné a dej do ní. Potírám celým vajíčkem. 😉

nika1985
21. nov 2013

@lucula73
@pristela dakujem baby aj ja som nasla Etu za nejakych 320e ale na ktorej stranke uz neviem laka ma na nej zaruka 10rokov a hlavne vacsia nadoba lebo co som pozerala Bosch a ostatne tak maju okolo 4l. Teraz ako som robila tuto trojitu tortu tak som tu mala 3mixery ako uplny debil lebo do jednej som robila z 12 mramorak a ani jeden to samostatne nevyslaha skoro ma porazilo k tomu mi moj este aj zhorel 😠 , Kriteria mam velku misu nech vsetko zmestim naraz kritku na misu aby nevrkalo vsetko vsade a hlavne nech dobre slaha aby som to nemusela potom rukama dorabat nemusi mat ziadne tie struhadla a prkotiny ja ho chcem hlavne k peceniu. Tak pozriem aj co stoji ten kenwood a uvidim s takou nadobou som ho veru nenasla.

kacen84
21. nov 2013

@zuzana92101 děkuju moc za radu 😉 prosím tě ještě, když to ten korpus pomažu tím krémem, musím to dát do lednice ztuhnout, nebo můžu rovnou potahovat?? díky za odpověď 😅

zuul
21. nov 2013

@kacen84 vzdy ti musi omaslovanie na torte poriadne stuhnut, vzdy nech tuhne viac ako menej. potom sa ti potah bude dat super uhladit 🙂 nech sa dari.

nika1985
21. nov 2013

@luciahromadkova ved to ze sa blizia vianoce za prvy porod som si vyzobrala umyvacku a teraz este lamem je mi to aj luto dat tolko penazi ale na druhej strane nemam na to uz nervy k tomu mi moj zhorel bol celkom fajn obyc.zelmer s miskou robil sam ale max. tak z 8vajec aj to nevladal ale teraz mam od mamy taky nijaky a ked ho mam drzat v ruke radsej nebudem robit nic baby mi to vlastne ani nedovolia 😒

zuul
21. nov 2013

DIEVCATA ba a okolie. nechcete niektore na koncert Dalibora Jandu? v stredu, mam 2 listky no moja mamina nastupuje zajtra do nemocky :(

timuss
21. nov 2013

@rapunzel1 ja si myslím, že si sa podhodnotila...za tú kazetu a chalupu určite aspoň 15 eur, a aj zvyšok by som zdvihla aspoň o euro... 🙂

kacen84
21. nov 2013

no tak děkuju moc za rady, doufám, že se dílo podaří 😉

pristela
21. nov 2013

@nika1985 ja ked som chcela tu Etu tak najlacnejsia bola za 440€ ☹ a 10rokov zaruku davala len jedna firma v čechach na sk nie , a aj ta firma mi odpisala ze tych 10rokov davaju zaruku len na motor, nie vsetko okolo , netusim ako to je vcul, tak som vzala tento : http://kuchynske-roboty.heureka.sk/kenwood-kmm-... ale brala som ho vtedy za mensiu sumu z čiech, no a pre mna naj rozhodlo ze ma vacsiu misu nez tá Eta a pak cena . Velka misa je pre mna naj , mam dve rury a do kazdej vzdy rvem tortovnic na jedno pecenie viac teda kolko sa mi tam dokaze zmestiť 😅 , bezne mam v jednej rure dve abo tri tortovnice s cestom, usetrim tym hoooodne casu

aduskatt
21. nov 2013

@zuul cca 7 kg

lucula73
21. nov 2013

@nika1985 no presne,4l misa je veľmi malá a tá 6,7l sa mi zdá moc......tak reku táto bude akurát.....daj si heureka.sk a tam ti nájde všetky ceny na čo chceš.....ale veru akcie už skončiliiii 😠