Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
10. dec 2013

@macickarebeka podla mna on vyzera velmi dobre, na nej by sa urcite dalo nieco zmenit,ale ja by som asi ani takych nespravila,preto neviem poradit

h2
10. dec 2013

Milé dámy, chcela by som Vás, ja, úbohá amatérka, poprosiť o radu, či nemáte nejaký overený recept na mentolový krém do torty, hľadala som aj na nete, ale tam je toho strašne málo, vlastne len dva som našla,do jedného ide mätový sirup, ani ten neviem, kde by som zohnala. Do druhého rozpustené After Eight, to sa mi nejak nepozdáva, lebo ja by som chcela len mentolový, bez tej čokolády. Vedeli by ste mi poradiť, prosím?

lokalistin
10. dec 2013

@lamps no to je des, ja som minule povedala mojej teraz uz 6-rocnej,vtedy mala 5 neterke,ze aka si krasna a hodila na mna vrazedny pohlad a sklonila hlavu dole. Nechapala som kukla som na mamu a ta mi potom vysvetlila,ze v skolke jej nadavaju,ze je spata a sprosta. A ona je pritom totalna diktatorka, ale takto si necha ublizovat od deti, len sklopi hlavu a ani nemukne. A to doma ani nic nepovedala,len mama to od kamosky zo skolky vyzistila. Bolo mi jej tak luto-podla mna je strasne peknucka
no u vas to uz podla mna zaslo pridaleko,ale mozno by pomohlo zacat pravidelne navstevovat psychologa-neviem,aby mu trosku zdvihol sebavedomie,alebo udat spoluziakov za mobing-podla mna za to ich mozu aj vylucit zo skoly

lokalistin
10. dec 2013

@mamina1978 mlady je sikovny, moze ti pomahat 😀
no vidim,ze vy mate tento 2013 tiez totalne nechutny,ja tiez uz len cakam kedy skonci,tak drzim palcoky nech vsetko dobre dopadne <3

katkak23
10. dec 2013

baby pomozte mi mam robit tortu ze otvorena truhlica....robili ste niektora? ako mam vystuzit tu hornu cast alebo ju spravit z polystyrenu? nejako mi dochadzaju napady 😖

tajomna21
10. dec 2013

@h2 toto som nasla 30. jún 2012 - 17:31 poslal PoppyCupcake.
Hoď si do vyhľadávača "LorAnn pepermint" a vybehne ti niekoľko obchodov, kt. ho ponúkajú...je to 100% mätový olej, silný a neskutočne dobre sa s ním robí...ja som robila krém na cupcakes (http://mspoppycupcake.blogspot.sk/2012/04/hrnce...) a krém bol vynikajúci 🙂

ajka82
10. dec 2013

uz som sa zbavila vsetkeho cesta v chladnicke 😵 sice sa mi nechcelo, ale baby ma dnes dokopali 😅 a som aj ja vyskusala tie trubicky na zdobenie(take 2 rychlovky pre deti)

woman04
10. dec 2013

@lamps ..och ..Andrejka..dúfam,že sa to skoro vyrieši...som veľmi citlivá na šikanu,nielen u detí...ale samozrejme tam duplom...poradiť veľmi neviem..dcéra ,našťastie,už zo školy von,Tomáška to len čaká...ja som ako dieťa mala nadváhu,okuliare,krátke vlasy,ale vyslovene šikanu som nezažila ... držím vám palce ,aby ste to ustáli ... 😉

njonja
10. dec 2013

@lamps som si az teraz precitala tvoj prispevok o F. Strasne mi je to luto a ako jeho mama by som asi mala mnozstvo neprespanych noci kvoli tomu. Ale ja by som to riesila uplne radikalne a dala ho bud do inej triedy alebo skoly. Spravila som to s mojim malym s dvoma skolkami, kym som nenasla tu, kde je spokojny. Mohol mi hocikto rozpravat, ze sa to utrasie, poznam najlepsie moje dieta a viem ako reaguje a nebolo to v poriadku. Myslim, ze aj filipko nie je v oriadku a ty to vidis. Urcite by som ho prelozila, kym to narobi este vacsie skody na jeho psychike. A tiez detsky psycholog stoji za zamyslenie…drzim palce!!

lenuliatko
10. dec 2013

@pristela pozerala som tvoje torty na FB, no padla mi sánka, to nie sú torty, ale umelecké diela. Klobúk dole, zlaté ručička máš, prekrásne niečo 🙂

mamina1978
11. dec 2013

@mrka2 @jakelina @lamps ach jo, bojujem 😔 , ale je mi dost tazko, ☹ uz ani nemam chut tortickovat, ani na Vianoce nemam este vobec nic upecene ☹ ................................ za Lukasa dakujem a vyriadim, urcite sa potesi. V skole mal uspech....... 🙂 Tak aspon on mohol byt trosku stastny 🙂

@lamps o boze , to mi je velmi luto, ohladne Filipka.... ☹ Musi to byt prenho hrozne ☹ Nenechala by som to tak. Bojuj za synceka , nech ho to nepoznaci na cely zivot. Drzim palceky nech sa to vyriesi a moze sa plne a s chutou dalej vzdelavat. Nechapem ako niektory ucitelia toto mozu tolerovat. Ja som nemala deti na SK na skole, takze nemam vlastnu skusenost. No pocula som od mojej Maminy , co ma zname s detmi , ze momentalne je to na velmi zlej urovni, na SK skolach......... drze , mobing atd ..... 😖 Ja mam teda aspon v tomto stastie, ze moje deti taketo problemy nemaju . Tu su na skolach dost prisny. A este existuje aspon ,, Respekt ziakov k ucitelom ... takze ucitelia maju velku moznost v takychto pripadoch priamo zasiahnut. Andrejka nenechaj to tak ,moj nazor je, ze ked to uz doslo tak daleko , inu moznost ako zmenit ,,okamzite " skolu nemas ☹, aj ked sa to skomplikuje s dochadzanim........ neverim a nespoliehala by som sa na to , ze sa to casom vyriesi. necakala, by som ani chvilku. Pre maleho to musi byt neuveritelna zataz. Pomoz mu........ drzim palceky moja ....... 😔

dada2007
11. dec 2013

@mamina1978 držím palce!!!!!! daj vedieť čo s mužom nového........

katkak23
11. dec 2013

@lamps drzim palce nech sa to dako vyriesi ale aj ja by som ho vzala prec naj do inej skoly to sa uz nezlepsi v terajsej triede
@mamina 1978 drzim palce nech sa muzikovi polepsi

katkak23
11. dec 2013

baby prosim poradte mi ako urobit tu truhlicu som z nej na prasky.....dakujeeem

vierka0
11. dec 2013

ahojte .. chcem sa opytat, nemate niektora inspiraciu na tortu, kde na boku torty su zvieratka, ale nie tie 3D, ale take tie vyrezane z vyvalkanej potahovej hmoty, neviem to nikde najst a urcite som to tu uz niekde videla, budem vam velmi vdacna 😉

njonja
11. dec 2013

@mamina1978 Zdeni, drzim palce, nech sa ti uz vsetko skonci! Boze, tento rok 2013 je hrozny! Davajte si na seba pozor a zelam vela sil, moja.. A kasli na pecenie, hlavne, ze budete vsetci spolu a zdravi a spokojni…!!

njonja
11. dec 2013

kocky, prosim - @pristela, …jakelina, @dm1 .. a ostatne - aku polevu na cake pops? A da sa coko poleva zafarbit farbami? dakujem!!!

halienka
11. dec 2013

@vierka0 našla som takéto niečo, možno pomôže, niektoré sú aj také poloplastické, ale ako inšpirácia môžu pomôcť 🙂 INŠPI Z NETU

vierka0
11. dec 2013

@halienka jeeej, dakujem, presne toto som hladala 😉

halienka
11. dec 2013

@vierka0 a ešte INSPI Z NETU

dm1
11. dec 2013

@njonja netusim este som ich nerobila :(. coko sa da zafarbit ale farbami na cokoladu resp. rozpustne v tukoch ci ako lebo tie su na inom principe ako klasicke gelovky. aspon tak som citala. Ale @pristela farbila tusim coko na stromceky tak ona bude vediet ci to slo aj klasickymi farbami

njonja
11. dec 2013

@dm1 dakujem 🙂 moja!! pockam, ci sa mi @pristela ozve🙂

mirka100911
11. dec 2013

@h2 Ja viem poradit len ohladom matoveho sirupu. Mali by mat va Carefoure v Poluse napr. Je to bezne dostupny francuzsky sirup.

jakelina
11. dec 2013

@katkak23 ještě jsem truhlu nedělala, ale holky to dávají to víko na podložku a pak položí na zapíchnuté špejle a vzadu něčím podloží, aby to drželo otevřené. A je normálně z korpusu

adrika202
11. dec 2013

@nika266 u Martina Becheru ,je na FB taka skupina formy a formičky ...

katkak23
11. dec 2013

@jakelina no ja sa bojim ze to capne 😒 uz som videla postup normalne na karton a dozedu len nakrcenu potr. foliu a ze drzi no ja neviem....to bude pruser ak sa to zlomi ale aj tak dakujem 😉

adrika202
11. dec 2013

kočky idem sa pochválť ak chcete vidieť moju veličkosť a mojich troch princov tak kuk tu :D https://www.facebook.com/media/set/?set=a.56152...

govinda
11. dec 2013

Ahojte baby. Prosím vás, pri recepte na mramorový korpus na tortu je uvedená, že horúca voda. To fakt mám dať do cesta horúcu vodu? So studenou som sa v receptoch stretla, ale s horúcou teda nie.

aduskatt
11. dec 2013

@govinda ano🙂 ja davam vriacu