Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
21. jan 2011

@katy1979 @beruska2x - krásne
@vinka - nádherný vláčik

dm1
21. jan 2011

nestiham vas ani citat tu su moje 2 torty maly zaspal az o polnoci tak som sla spat o 4 rano 😒 . Este ma dve cakaju dnes

henikav
21. jan 2011

@dm1 nadherne torticky, veru si ich ulozim a niekedy mozno v buducnosti sa nimi budem inspirovat

dm1
21. jan 2011

@henikav dakujem aj ja som pri nich kopcila 😉 . Ta Kittyna je uz moja 4. ludom sa akosi zapacila vzdy zmenim ale par detailov

nikanika28
21. jan 2011

@zdenallicka jej, dakujem, si zlata 😵 😵 ..vidis to, tam ma nenapadlo sa pozret 😅
dani, krasne torticky 😎

sse
21. jan 2011

Ahojte dievčatá,
neviete prečo mi MMF nestvrdla? robila som včera košík mal byť s dvomi uškami, čiže to ani nebolo veľké ucho. a dnes som ich tam išla namontovať a spadli mi zo spáratka, lebo sa ohýbali do bokov. Boli mäkké, resp. nie až také vysušené, pritom ružičky mám ako kameň. Tak zostal košík bez rúčok, som zvedavá čo na to povie zákazníčka. Inak tá zákazníčka je iný príbeh, to som jej robila tortu prvý a aj posledný krát. A teraz sa normálne bojím čo povie 😕

vinka
21. jan 2011

@sse máš vlhko.Kde si ich mala?Tak tu je moja sopka dnešná 😉 Ešte autíčka na nedelu a mám koniec.Na týžden pauza 😝

vinka
21. jan 2011

@sse prečo čo jej nepasovalo?Niektorý ludia sú neskutočný 😉

bmmz
21. jan 2011

tak to je moja prvotina

dm1
21. jan 2011

@sse na kosik treba ovela dlhsie schnutie ako na ruze lebo tam je viac hmoty hrubsia. A treba to dat na drotiky aby to nespadlo tie by to udrzali. Ja este nemam urobenu rucku na kosik a to ma byt velka a zajtra odovzdavam.... dam hrubsie draty aby to udrzalo. Minule ked som robila velke ucho tiez este nebolo vysusene ale draty udrzali a nebol problem

l3nka
21. jan 2011

alionuska toto je ten môj výtvor 😀 / moja prvá torta v živote/ dnes som bola u vás pre tú bezlepkovú lienku 🙂

l3nka
21. jan 2011

@bzucinka2 ďakujem za recept na korpus, podaril sa 🙂

lukika
21. jan 2011

@dm1 prosím ak si náhodou pripojená a máš čas tak mi odpíš koľko toho kakaa asi 1 pol lyžicu otáznik

dm1
21. jan 2011

@lukika no ja neviem kolko ja davam od oka chytim sacok a sypem 😝. Ale nie zase moc co ja viem 2-3 lyzice? je to aj podla chuti

meinkonka
21. jan 2011

caute zienky.............torticky prenadherne robite 🙂

mam otazocku, prosim pomozte mi, ak farbite hmotu povrchu, cim miesate gelovu farbu?? totiz potrebujem to na detsku tortu a nechcem pouzit alkohol. dakujeeeem

pristela
21. jan 2011

jaaaj holky koonecne som vas docitala 😎 bola to makacka ,a le ted som takááááto mudra 😀 😀 😀
Som rada , bo už budem konecne stihat citat v reale a teda aj chvaliť vase nove torticky 😉

bzucinka2
21. jan 2011

@lenocka23 super, nejako zacat treba 🙂
@nikanika28 krasna torticka 🙂 no ja som mala tento tyzden 6, z toho 2 poschodove a jednu 3-poschodovu a teda @alionuska, klobuk dole ako to stihas, ja som odsunula uplne domacnost a som vystavena uplne a to este aj maly asi vycitil, ze je bokom, tak bol cely den mrzuty a malo spal, 😝 ty si fakt mimozemstanka 😀

bzucinka2
21. jan 2011

@dm1 krasne, musim aj ja kupit tie drotiky 🙂
@vinka aka zaujimava 🙂
@bmmz super na prvu 🙂
@l3nka super, to sa tesim 🙂
@l3nka peknunka 🙂

monkula
21. jan 2011

@adul67 neviem ,či nie je neskoro, no v albume mám fotku, ja som robila ihrisko, len úplne jednoducho, kúpila som zelené potravinárske farbivo, do dózy som nasypala kokos, pokvapkala som ho troškou vody a nasypala som naň to farbivo, zatvorila som dótu a triasla a triasla... a tak som to pokovala až kým nebol kokos zelený, vyzeralo to ako tráva a keď máš už käpených futbalistov, bude to hračka..
ja idem zajtra robiť Spongeboba, chudák, ten bude ale vyzerať..

ellise
22. jan 2011

@dm1 zaujal mně ten šlehačkovo čokoládový a chci se zeptat, když to máslo má pokojovou teplotu a čokoládová směs je z ledničky studená nasrazí se to? nebo tu čokosměs necháš chvíli venku?

alionuska
22. jan 2011

@bzucinka2 ..dnes po tomto tyzdni si tak uz pripadam aj ja..ako mimozenstanka😀

teuska
22. jan 2011

babenky, neviete mi poradit, aku tortu by som mohla urobit drobcovi k prvemu rocku, aby ju mohol aj okusit? Myslela som, ze mozno klasicku piskotu, nejaky milacik a ovocie? Nerobili ste niektora nieco take?

bianca
22. jan 2011

ahojte kocky.Idem vas zas kuk.Neako sa rozmnozili ziadosti do skupiny na FB tak neviem ci su opodstatnene

@teuska ja som robila varenu jablkovu s piskotamy a bola super

teuska
22. jan 2011

@bianca jeeeeee, mohla by si mi poslat recept?

bianca
22. jan 2011

@teuska to ti je hrozne jednoduche.Rozvaris jablka s cukrom podla toho kolko malej davas (ja som dala asi iba jednu čl) na kasu, do toho zlaty klas alebo van.puding povarit a nasledne do nadobky prekladas s piskotam.Klasika,Piskoty,jablka,piskoty,jablka........nechas zatuhnut a jake je to dobre.Robim to aj pre nas dospelakov ale to polievam cokoladou a je to nenormalne dobre

teuska
22. jan 2011

jeeeeee, diky 😅 a da sa takato torta potiahnut aj marcipanom?

lukika
22. jan 2011

@zdenallicka prosím ked si robila ten stromček z tých hviezdičiek tak si tie vykrojené hviezdičky nechala najskôr stuhnúť uschnúť a poto uschnuté dávala na seba otáznik torta je vychladená dnes budem poťahovať dúfam že to nezvrzám

sofi07
22. jan 2011

@bianca mnam, Jani, tuto jablkovu uplne zboznujem, dnes si ju urobim, uz som ju davno nemala 🙂
@sse tu rucku musis dat rozhodne na drotiky, ja si rucku nerobievam dopredu, ale tym, ze je na drotikoch, tak drzi v pohode. a daj si dlhsie drotiky, aby si ich mohla co najhlbsie zapichnut do torty, az to nepada
pridam aj ja svoju torticku, bola pre 3-rocne dvojicky, kitty museli byt rovnake, aby hadka nevznikla 🙂)

sofi07
22. jan 2011

@dm1 nadherne, mile torticky
@l3nka @bmmz krasne prvotiny. aka bude dalsia 😉
@vinka perfektna, vinka, na teba sa ti ludia obracaju zo samymi takymi specialitkami, nezabudenm na ten tvoj kontajner 🙂

lukika
22. jan 2011

@dm1 diky moc za recept i za rady plnka je super