Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. apr 2011

@mizulienka aj ja som to tak robila na zaciatku ze za kazde korunky z torticky som si nieco kupila novu pomocku

mizulienka
11. apr 2011

@anibas ty si tiez vyhodnarka? 😀 ja tiez, len toho casu v BA 🙂

anibas
11. apr 2011

@jakelina neviem, ale nebudem stíhať - možno jednu rekreačne urobím, ale nie 4-6

anibas
11. apr 2011

@mizulienka 😀 😀 😀

mizulienka
11. apr 2011

dievcata, drotiky su aky uzkoprofilovy tovar, nikde ich nemaju...dnes som si ich objednala, teraz mi volala pani, ze ich nemaju...kde ich mam hladat? 😒

mizulienka
11. apr 2011

@dm1 ked ja na jednej strane by som mozno chcela aj tortu na zakazku, ale keby prislo k lamaniu chleba, asi by som sa velmi velmi obavala, ci to vobec zvladnem 😕

anibas
11. apr 2011

@mizulienka ja som noc pred odovzdaním prvej torty na zakázku vôbec nespala 😀 😀
ešte moje minulotýždňové - tento týždeň behám s diplomovkou - musím už odovzdať na fakultu

lussy23
11. apr 2011

@dm1 @anibas @mrka2 @jakelina - tak to klobúk dole. pečiete nádherne na to, že ste ,,amatérky" A nepoznáe nejakú dievčinu, čo je vyučená cukrárka?

lussy23
11. apr 2011

@anibas - nádherné, šikovná ste, veľmi. 🙂

lussy23
11. apr 2011

A ako prišli vlastne tie objednávky a tak?

jakelina
11. apr 2011

@mizulienka pak jedině u drotára 😀 😀

mizulienka
11. apr 2011

@anibas nadherne, ozaj 🙂 aku hmotu pouzivas a ako dosiahnes take krasne farby?

reruna
11. apr 2011

@lussy23 taky amatérka, pečení mě bavilo vždycky a na mateřské je na to tak nějak čas...,ale chytlo mě to, tak myslím, že se toho nevzdám ani po návratu do práce... příležitostí bude vždycky asi dost, i když jen pro rodinu
@anibas krásné dorty, držím palce s diplomkou a určitě s pečením nepřestávej, byla by to škoda!
@jakelina krásné perníčky

anibas
11. apr 2011

@mizulienka to je PDT - pasta dama top, dobre sa farbí, nedrobí sa ako MMF, ale je aj mäkšia, v lete sa bude lepiť, také topánočky by sa sušili asi 7 dní 😝 😝
MMF dobre tuhne, ale keď robím a musím strážiť Filipa, tak mi niekedy vyschla a koniec ... PDT môžem nechať aj 30 min. na linke a nebude zaschnutá a to mi vyhovuje

bershka
11. apr 2011

ahojte kocky. co viac doporucujete? ja som robila tortu s Marschmallows, ale bolo to nechutne sladkeeeee. je ta fondanova hmota lepsia?

anibas
11. apr 2011

@lussy23 veľa objednávok mám cez FB, ale už ich nezháňam, skôr niekedy odmietam, pretože nestíham, a niekedy sa mi už ani nechce a k pečeniu sa musím dokopať - treba to robiť s mierou 😀

mizulienka
11. apr 2011

@jakelina 😀 😀 😀

reruna
11. apr 2011

@alex21 nádherné jsou ty růžčičky a botičkyů a ta kabelka!!!! no a ti poníci mají krásné barvy
@dm1 krásné jako vždycky, dokonalé!
@dajna11 mňam úplně se mi sbíhají sliny na ty pralinky, moc krásné! a to je dobrý nápad s tím čokotransferem na ty řezy, mě se ale taky vždycky při krájení čokoládová poleva láme, tak já kraju na řezy ještě před úplným ztuhnutím, ale to s tím čokotransferem asi nejde, tam se musí čekat, až to ztuhne a pak sloupnout tu folii, že?

alex21
11. apr 2011

@lussy23 tiez som zacala na materskej 😎 A vyucena cukrarka je alionuska, to je jedina ktoru tu poznam
😉
@mizulienka aj tu mas rozne krajky, zilkovace a vsetko mozne uz len niekoho kto to bude sponzorovat 😀 http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...

@bershka pridala si aj kyselinu citronovu, pretoze vtedy to neni tak sladke ale ma prijemnu citronovu prichut 🙂

bershka
11. apr 2011

@alex21 praveze nepridala, ale pride mi to straaasne presladene. co davame robit torty jednej pani, tak to je take ine, take lepsie formovatelne, henten MM bol nejaky natvrdly

alex21
11. apr 2011

@bershka to chce len prax. Musis vediet odahdnut pomer a ked pridas tu kyselinu tak to tak to ma uplne inu chut. A vela cukru obsahuju aj ostatne potahovky len su sprichutami takze to az tak necitis. Ja robievam vsetky torty s MMF sem tam si pomozem z WI ale len ked modelujem a hlavne vtedy ked potrebujem na tmavo zafarbit.
Ale zas niekomu MMF nevyhovuje, skus si kupit nejaku hmotu a vyskusas 😉

dajna11
11. apr 2011

@reruna presne tak......ešte som premýšlala žeby sa tá čoko na tom čokotransfere pred uplným stuhnutím narezal podla rezov....a potom to dalo na ten koláčik a nechalo stuhnuť...neviem či by to tak šlo

yamahafazer
11. apr 2011

@anibas nadherne torticky
@lussy23 ja som vyucena cukrarka
na objednavku peciem uz od svojich 16 rokov ja som sa uz toriet napiekla mam plny album doma nafotenych len predtym som robila z mliecneho marcipanu a zdobene kremom ako sme sa v skole ucili taketo marcipany ani vseliake formicky este neboli a potom som mala skoro 3 roky pauzu lebo sme prerabali byt a bola som tehotna byvalo mi strasne zle a teraz som znova zacala od jesene piect,ale to uz je ina robota stakymito marcipanmi a formickami 🙂 a predtym som aj zakusky piekla to navianoce a na savdby toho bolo strasne vela,ale teraz sa uz iba tortam venujem

pridavam par foto ake som piekla torty,ale vyse 3 rokov do zadu len nemam ich vela v pc a teraz uz taketo kremom zdobene vobec nerobim iba marcipanove

jakelina
11. apr 2011

@yamahafazer ale byly moc hezké, prostě se i v dortách mění móda, teď zase hodně letí takové ty hladké potahované. To ještě před pár lety nikdo neznal.

ikula2
11. apr 2011

@yamahafazer krasne su aj tie starsie 😉
@anibas opat super pracicka, u mna veeelky obdiv ze to dokazes naraz viac tort ja robim jednu a mam cely viken prec

dm1
11. apr 2011

@anibas krasne vsetky!

ikula2
11. apr 2011

@anibas mozem sa spytat to srdieco potiahnes a potom vyrezes otvor? Uz som to tu videla ale stale mi to nejde do hlavy ten postup
pocuj pozeram ze mas 3 deticky, pecies torty a robis diplomovku no ja odpadavam to ako stihas???? Ty si teda akcna vauuu 🙂))))))

ada9557
11. apr 2011

@anibas krááásne tortičky. 🙂
@yamahafazer aj vtedy boli veľmi pekné tortičky.ja som vždy obdivovala ako to tak s tým krémom dokážete nadobit a hlavne tak precízne. 🙂 🙂 🙂

mima595
11. apr 2011

ja by som chcela poradit, aku hmotu pouzivate na potahovanie??
ja som doteraz robila zo suseneho mlieka, ale ta sa mi nie vzdy podari,alebo MMf,
ale teraz by som chcela skusit kupovanu..zatial sa rozhodujem medzi Pasta Dama alebo RDI, aj WI mi vrta hlavou, ale ta je už drahsia...alebo KI??? 😉
co mi poradite??

mizulienka
11. apr 2011

dievcata, myslite, ze kosik moze byt aj okruhly? z klasika okruhlej formy primer 23 alebo by mal byt oval? dik