Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
15. apr 2011

@dadka212 @paja.o @eliska22 @zdenallicka krasne vsetky torticky
@mizulienka kosik teda paradny krasne sa ti podaril a ty si robila jedno usko ja som nevedela,ze robis jedno tak tam potrebujes hrube draty aby to drzalo ja som robila dve uska z boku na kosik
@annika11 ze prva tak to si sikula len tak dalej

annika11
15. apr 2011

@mrka2 no prvá, poťahovaná....teda druhá, lebo najprv som si to odskúšala na takej jednoduchej 🙂
@yamahafazer dakujem pekne 🙂

ellise
15. apr 2011

@mizulienka a tolik si se toho košíku bála, a jak je perfektní 😉
@zdenalicka,@paja, @elishka22 @dadka212 krásné dortíky,
já taky zápasím, akorát jsem dala krém na chvíli do lednice, zdál se mi moc měkký, zítra potáhnu a dozdobím, už jsem i malovala gelovkami, na potahovku, jen mám prsty špinavé, holky jak to sundáváte dolů, vypadám jak kdyby se ukazováčkem vrtala v ... hlíně, kde jinde 😀

katka1981
15. apr 2011

Ahojte dievcata, poradte mi prosim dobru stranku, kde predavaju pekne marcipanove postavicky, hladam Minnie. A tiez sviecku bud s Minnie alebo s cislom 2 ale peknu, dakujem.

dadka212
15. apr 2011

@katka1981 a nechceš sa aspoň pokúsiť sama si urobiť tú minnie? http://www.tortyodmamy.sk/fotopostup-myska-minnie
http://www.babyparty.sk/planovane-oslavy-na-obj... dolu je taká číslica pekná ružová 🙂
alebo môžeš skúsiť tú jedlú oplátku 🙂

dadka212
15. apr 2011
evinkaaa
15. apr 2011

@mizulienka - wow, nadherny kosik a ten vyplet uzas. Novidis, ako sa ti krasne podaril a ty si sa tak bala. Kolko ti to trvalo? 😉

@annika11 - to je tvoja prva torticka? Klobuk dolu......je skvela 😵

annika11
15. apr 2011

@evinkaaa prvá veľká poťahovaná, už som si to na jednej malej odskúšala, dakujem za kompliment 🙂

benjik
15. apr 2011

Ahojda,už jste viděly toto Transfer forma http://www.monacoint.com/eshop/node/23104
a chtěla jsem se zeptat,nemáte zkušenost s Pasta Bianca - bílá modelovací a potahovací hmota http://www.ceske-formicky.cz/?1543,enLANGUAGE_S...

mizulienka
15. apr 2011

@mrka2 dakujem, vypletala som podla postupu na TOMe

http://www.tortyodmamy.sk/content/kosikovy-vzor-2

@jakelina @ellise dakujem 🙂

@yamahafazer dakujem, ano jedno usko, som ti to asi vysvetlovala ako tatar, som bola pod stresom 🙂))

@evinkaaa dakujem 🙂 trvalo mi to asi 1,5 cisteho casu, akurat ze mi dosla hmota, tak som este musela dorabat, pre mna najhorsie farbit hmotu a zafarbit na hnedo to je pre mna fuska.

dm1
15. apr 2011

@mizulienka vidis ze sa podaril je krasny a aj upleteny super! tak si sa toho bala 😉

evinkaaa
15. apr 2011

@mizulienka - uf, urcite to dalo zabrat....kolko hmoty si asi spotrebovala?

mizulienka
15. apr 2011

@dm1 dakujem 🙂 ja kazdu jednu tortu velmi prezivam 😀 nevieme, ci to aj vy tak 🙂
ked uz idem nejaku novu robit, ja sa uz nedokazem skoro na nic ine sustredit, je to zavislost 😀

mizulienka
15. apr 2011

@evinkaaa hmm nieco cez 1kg...
ti poviem, ze makacka, chrbat mi ide odpadnut, ale musim povedat, ze islo to celkom fajn, vobec to nie je komplikovane.

alicc
15. apr 2011

@mizulienka ten kosik je perfektny, si sikulka 😉

vsetky pridane torticky su krasne 🙂

evinkaaa
15. apr 2011

@mizulienka - ja by som to tiez chcela vyskusat, ale sa toho bojim......mozno musim nabrat odvahu a vyskusat. 😉

mizulienka
15. apr 2011

@evinkaaa Evi, ked som to ja zvladla, ty pecies dlhsie, urcite to zvladnes...ja som si najprv vyskusala na stole a zistila, ze by som to mohla zvladnut, tak som sa do toho pustila 🙂
ale aj tu mi baby dodali odvahy 😵

evinkaaa
15. apr 2011

@mizulienka - dakujem ti velmi pekne. Tak teda vyskusam 😉

raci
15. apr 2011

Ahojte přidám vám sem moje dnešní jedna čoko-ořechová a jedna punčová (nebo jak ji mam nazvat) ;) taková nečekaná rychlovka.. 🙂 jinak samozřejmě chválím a obdivuji vše co jste sem zase popřidávali, já jsem proti vám absolutní amatér ;)

pristela
15. apr 2011

ahojte holky
jaaj pokial som ja dosla na to ako zmenit format obrazku 😠 aby sa sem dal vlozit 😠
takze tu je moja minulotyždnova torticka

pristela
15. apr 2011
anibas
15. apr 2011

@pristela jéééééj - no prenádherná 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
15. apr 2011

@raci krasne obidve 🙂

@pristela mne sa velmi pacia tvoje torty, ty mas taku peknu cistu robotu, nadherne, jemne 🙂

anibas
15. apr 2011

@raci krásne - tá motýlikova má pekný povrch 🙂 🙂

mizulienka
15. apr 2011

@pristela ako si prosim ta farbila tu lodku? kakaom? mala si ju uz predtym predfarbenu? dakujem 🙂

alicc
15. apr 2011

@raci krasne 🙂
@pristela nadhera, taky zavan nostalgie za dovolenkou 😉 , ale dalsia sa uz blizi 😉

anibas
15. apr 2011

@annika11 prvá ?? a poschodová ??? moja prvá bola na 1 plech rozrezaná do štvorca 😀 😀 😀 krásna

@mizulienka krásny košíček 😵 😵 - musím aj ja vyskúšať

@zdenallicka super tortičky - to bol detský víkend 😉 😉
@eliska22 len tak ďalej - veľmi pekné ružičky
@paja.o milučké - Amálka moja obľúbená rozprávka 😵 😵 ešte ju deti poznajú ???
@dadka212 dobrá je !!! - ja mám tiež iné veľké predstavy, ale niekedy sa nedajú uskutočniť 😀 😀 😀

evinkaaa
15. apr 2011

@raci - velmi mile torticky 🙂

@pristela - jeeej, ta je uzasna 😵

pristela
15. apr 2011

Jej holky dakujeeeem 😉

@mizulienka no mne sa pacia take hmmm no take neprecackane, ciste, ani opísat to neviem ake 😀
Lodka je z MMF zafarbeneho kakaom , vytvarovana , urobila som do nej ryhy ako dosky 🙂 ked stvrdla tak som prilepila to na sedenie🙂 a este som ju domalovala štetcom -taku tu strukturu dreva bo nemam na to origos podlozku , tak su namalovane 😉

alex21
15. apr 2011

babulky nadherne torticky, @annika11 to je fakt tvoja prvy skoro mi oci vypadli. Ty mozes rovno zacat piect na objednavky.
moje dnesne

pristela
15. apr 2011

@dadka212
@paja.o
@zdenallicka
@mizulienka
@annika11
naaaaaaadherne torticky, som tu zas dlho nebola☹ až chut som dostala 😀