Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
19. apr 2011

@jajuuus piping gel

zlatat
19. apr 2011

@katulkaaaaaa ja ich mám - vedia spraviť nenormálne krásne a živé odtiene, krajšie ako Wiltonky, ale treba ich dať viac a sú redšie. Ale ja som s nimi spokojná. Mám jednu žltú - je nenormálna, taká žiarivá - no skrátka super.

katulkaaaaaa
19. apr 2011

@zlatat dakujem uz aj idem objednat 😉

jajuuus
19. apr 2011

@zlatat ďakujem 😉

alicc
19. apr 2011

ahojte, pekny den vsetkym 🙂
@martinex @yamahafazer krasne torty 🙂
@broucek2 krasne postavicky, ja som tiez skusala kitty a je ako sumo zapasnik, chudera trochu obezna je 😀

mrka2
19. apr 2011

@katulkaaaaaa no ked kurierom,tak na druhy den to mas doma a ked postou,tak neviem neviem...

dm1
19. apr 2011

@zlatat dakujem 😵 . Ono treba mat na to 2 druhy polevy spravene - jedna na ciary a drobne zdobenie - taka hustejsia pridavat cukor a skusat dokedy ked spravis bodku sa ti neroztecie. A druhu polevu potom zriedis tu hustu a ta je na vyplnanie tych ploch velkych. Take mi idu to len stetcom zaplnim a je to ale tie drobne detaily a ciary musim trenovat veru

zlatat
19. apr 2011

@dm1 aha ... dík, to som ani netušila. Zas som o čosi múdrejšia 😀

dm1
19. apr 2011

@zlatat a este ono si vlasne urobis okolo toho co chces vyplnat tou tuhsou ciary - obrubu a ked trosku zaschne tak uz len vyplnis tie ciary ta nepustia ide to fakt super

zlatat
19. apr 2011

@dm1 paráda - že ma to nenapadlo 😠

mizulienka
19. apr 2011

dievcence potrebujem poradit...idem robit gastanovo smotanovu totu a chcem to oblozit trubickami, to vsetko mam, ale teraz som zistila, ze nemam ziadnu stuzku 😨 nemate tip, ako by som to mohla nahradit? dakujem 😉

jakelina
19. apr 2011

@mizulienka jedině zajít do obchodu, když doma nic nemáš. ☹ Jinak tam budeš muset dát gumu do tepláků 😀 😀 😀

mrka2
19. apr 2011

@mizulienka no tak urob stuzku z marcipanu a capni tam marcipanovu maslicku 🙂

miruska76
19. apr 2011

dievcata kde kupujete na internete farbiva na marcipan? dakujem

miruska76
19. apr 2011

@amahafazer super, hned by som si dala :- @)martinex krasne torticky

kristina15
19. apr 2011

dobry den, uplnou nahodou som nasla tuto temu tak sa chcem spytat ci mi niekto nevie poradit kto by nam vedel na zaciatok juna spravit torticku aka je na prilozenej linke ale len Buraka to spodne auticko staci male. Sme z BA. Moc dakujem

https://www.youtube.com/watch?v=ijx5LbMHy_g
martinex
19. apr 2011

@miruska76 dakujem
a ja kupujem na korunaplus.sk

jajuuus
19. apr 2011

holky moje, napíšete mi prosím recept na tú maslovo-pudingovo-nutelovú plnku?
a čítala som, že do tej salkovej plnky dávajú salko+maslo+karamelový puding... robili ste to niekedy aj s tým pudingom? 😅 ďakujeeeem 😵

jakelina
19. apr 2011

@jajuuus já dělám i s pudinkem, není to tak sladké a je toho víc. 😉 Nebo uvařím kaši z mouky a přidám k tomu máslu a salku

jajuuus
19. apr 2011

@jakelina a pekne sa ti to spojí? nevodnatie ti to?

alicc
19. apr 2011

baby u nas v obchode veru karamelove salko nemaju tak musim kupit normalne a varit, ale neva ved s tym nie je ziadna praca. ja by som tak piekla aj na velku noc a u nas to nema kto jest, dcera ta len medovy rez, muz ze on by si dal oblizprst a hotovo. torty su u nas na druhej kolaji ☹ vobec nie su voci mne empaticki 😠 😀

mrka2
19. apr 2011

@jajuuus ja tiez tak robim ako @jakelina a aj zlatka tak robi a dava tam ten karamelovy puding. oba sposoby su vyborne! urcite odporucam 🙂

anibas
19. apr 2011

@jajuuus ja si skaramelizujem cukor - tak 3 PL, zalejem 150 ml mliekom, dlhšie miešam až sa rozpustí karamnel, pridám zvyšných 150 ml mieka s karamelovým pudingom, keď vychladne zmiešam z cca 125 g masla 😉

lussy23
19. apr 2011

@yamahafazer - krásnučká tortička, mňam,mňam 🙂 @mima595 - krásne autíčko @dm1 - prekrásne medovníky
@tortelinka - rum, krém, čokoláda 🙂
@broucek2 - nádhera
@martinex jej, pekné, najviac sa mi páči bábo 🙂

jakelina
19. apr 2011

@jajuuus spojí se to hezky, vůbec to není poznat, ale nesmí toho být zase nějak moc.

lencza
19. apr 2011

tak jsem se dneska byla podívat u nás v Penny, jestli mají to karamelové salko a u nás totálně vyprodáno, tak jsem si ho koupila v Bille...........v pátek se chystám na dort, tak doufám, že se povede

bzucinka2
19. apr 2011

baby a to karamelove salco je take huste alebo riedke ako klasicke salco ? 😅

lencza
19. apr 2011

@bzucinka2 to karamelové salko je husté, už ho nemusíš vařit, jenom ho vyšleháš s máslem

jajuuus
19. apr 2011

@anibas ďakujem, vyskúšam aj takto 😉

jajuuus
19. apr 2011

@mrka2 skúsim, ďakujem 😉