Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danielita13
3. máj 2011

@anibas no myslim ze tak sa to vola, ja som mala uz pastu dama top, K2, aj ice whiting, a robim aj z cukrikov mmf, ale fakt neviem co je RDI 😅 a ozaj 🙂 dik za odpoved

vinka
3. máj 2011

@sofi07 tak super v smokovci budete 😉

dm1
3. máj 2011

@anibas jj je to len jeden. a maju ich len ich nemaju este asi na stranke lebo som tam vcera bola. Ja tam vzdy pridem nic poriadne nekupim a 15-20 eur v keli 😝

gumkacka1
3. máj 2011

tak tu je moj pokus o tortu 🙂

ikula2
3. máj 2011

@sofi07 @daniz dakujem 😵
@danielita13 super ta prva torticka veeelmi sa mi paci hned si ju ukladam ale netusim aka je to postavicka alebo nieco ine 🙂 ale nadhehre su vsetky take velmi do drobnosti urobene chvalim 😉 Ja som uz robila s WI a je velmi plasticka dobre sa s nou robi, mozem odporucat , prosim ta a kde si nasla cenu 23eur za 6kg?
@broucek2 kraaasne torticky 🙂

ikula2
3. máj 2011

@gumkacka1 pokus???? krasna sa ti vydarila a pekne potiahnuta 😉

pristela
3. máj 2011

uuuzasne torty holky, vecer sem vleziem a prestudujem aj pismenka 😀
nebudem menovat , aby som na niekoho nezabudla, vsetky vypadaju mnamkovoooooo
ja som robila to tiramisu, teda ziadna slava so zdobenim , aspon som zistila, že ten cokotransfer je potrebna vec 😀 ktoru ale nemam a tak bezim kupit, bo som dostala zase objednavku na torticku nie marcipanovu tak dam obliatu coko-to bude tazkeeeeeee ☹ a ani zdobenie tam vraj nemusi byt, no a dnu si vyskusam ten vas karamelovy kremik 😉

broucek2
3. máj 2011

@danielita13 taky se učím, první potahovanou jsem dělala někdy v lednu.

děkuji všem za pochvalu

jakelina
3. máj 2011

@gumkacka1 je hezká 🙂

vinka
3. máj 2011

@gumkacka1 bože,že pokus.Ved je krásna 😀 😀 😀

lussy23
4. máj 2011

@gumkacka1 - krásna tortička

bertica.h
4. máj 2011

ahojte,možem Vás poprosit o radu?na marcipánový potah nemám nervy už...tak by som si to chcela zjednodušit.
myslíte,že bude chutné a bude to držat,ak spravím klasický piškot,na to krém z Olé+mandariniek a potom by som skúsila ovocie+ želatinu z pomarančového džúsu a pudingu?
Bojím sa hlavne,aby to držalo pokope..myslíte,že to je dobrý nápad?či radšej moc nevymýšľat?
ďakujem

a ešte jedna otázka...chcela by som skusiet niekedy čoko ozdoby ..také tie mriežky...to sa dá iba na pečiaci papier a tekutou čokoládou sa leje?
Moc vám dakujem.

vladka1
4. máj 2011

jen bych vás chtěla poprosit o potvrzení....pod mmf můžu dát pudingovo-máslový krém, že jo?...potírám vždy nutelou s máslem a kamarádka chce s pudingem....tak abych to nepokazila...DÍKY

ada9557
4. máj 2011

@vladka1 ja som to dávala pod potah a nebol s tým prblém 🙂

vladka1
4. máj 2011

@ada9557 děkuji....

daniz
4. máj 2011

Ja mám tento týždeň slaný pivový pohár, chcela som papuče, ale oni nie... Tak to bude môj 3. v poradí.. 🙂 🙂 🙂
A kočky, ako by ste urobili listy na strome? Kmeň bude strapec z hrozna obalený v čokoláde, len neviem ako urobiť korunu. Či dať takú tú umelú "trávu", alebo hmotu natrhať na malinké kúsky-listy, alebo fakt netuším. 😝 😝 . Zelený kokos nechcem dať, lebo to vyzerá ako ihličie a torta má byť záhradka zo stromami. Ak niektorá máte tip... sim, sim, sim....ďakujem

zuzkaprofant
4. máj 2011

ahojte , neviete alebo nemate niekde link na to ako sa miesaju farbu aku s akou farbou musim zmiesat aby bol napr fialova , cervena a pod dakujem

dupinka
4. máj 2011

baby, kde objednavate sablony na pismenka, cislice a pod.? Potrebujem pismenka, surne do bud. tyzdna.

ferinka
4. máj 2011

@daniz já dělal atrávu přes lys na česnek,tak když jich uděláš víc a nalepíš na sebe,tak ti to tu korunu i udělá a mohlo by to vypadat hezky

jakelina
4. máj 2011

@zuzkaprofant
na internetu to najdeš, stačí zadat míchání barev

adul67
4. máj 2011

pridavam svoju prvu poschodovu

mima595
4. máj 2011

@adul67 - krasna...
sa chcem spytat teba a aj ostatnych, ako to robite, že tie kvety nie su rovne, ale lupene su nadvihnute - pouzivate formovace, alebo mate ine vychytavky??? nejake domace pomocky???

adul67
4. máj 2011

@mima595 dakujem ja som ich dala do malých poharkov tak aby stred kvetinky klesol do vnutra poharka neviem či rozumieš 😉

gumkacka1
4. máj 2011

@ikula2
@jakelina
@vinka
@lussy23 dakujem dievcence 🙂 to som len tak skusa, lebo to je moja druha torta. robila som potah z cukrikov, len mne moc nechuti, je pre mna az moc sladky. nemate nejaku inu alternativu na vyrobu potahu, ale aby sa z neho robilo tak dobre, ako z tejto cukrikovej?

mima595
4. máj 2011

@adul67 - vidis, to ma nenapadlo...a ako dlho ti schnu??? a z coho robis??? a to ich malujes potom alebo este pred tym, ako ich das do poharikov???

lussy23
4. máj 2011

🙂 @adul67 - krásna torta... 🙂

bertica.h
4. máj 2011

baby,neporadíte mi?

adul67
4. máj 2011

@mima595 nechala som ich schnut cez noc ten fialoví potah je z cukríkov a kvetinky som robila s smartflex flower hmoty a tie su biele nefarbila som ale davam farbu do hmoty zamiešam ked farbím.
@lussy23 dakujem

adul67
4. máj 2011

aha myslíš do prostriedka kvetinky som dala kolečko z fialoveho a prilepila

jakelina
4. máj 2011

@bertica.h já dělám ovocný dort jinak, tak nevím jestli by to tak šlo jak chceš a možná přesně nechápu jak to myslíš. Určitě nic nepokazíš, když na piškot dáš ušlenanou šlehačku se ztužovačem a do toho přidáš zakysanou smetanu. Na to dej ovoce a nalej želatinu udělanou podle návodu z ovocné šťávy z kompotu. Musíš to nechat ztuhnout v dortové formě, ať ti to nevyteče