Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
6. máj 2011

baby dakujem. No je to moja zatial najdrahsia pomocka dala som za nu 35 EUR 😝 . Ale dlho som po nej pokukavala a odolavala. Je to silikonova forma do ktorej sa zarobi taka specialna hmota sugarveil - nieco ako bielkova poleva len je to plasticke a tam to vyschne a potom sa to len vyberie a je to. Da sa to aj strihat ako potrebujete

@daniz ja som to ale nerobila ako svadobnu len na vyrocie svadby. Postavicky boli na podstavci tu je cela torta https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388... . Pri zabkach sa mi paci aj biely povrch a na tom len margaretky aj to je pekne

dm1
6. máj 2011

@daniz si ma predbehla 😉

lucisa
6. máj 2011

Holky, mám dotaz. Dnes jsem v Globusu objevila cukrovou potahovací hmotu fy Kovandovi, je to kelímek 230 g, stálo to jen 47,90 Kč a píšou, že je to čistá bílá a pružná cukrová hmota.
Máte s tím někdo zkušenost, většinou jen potahuju z falešného marcipánu, ale tohle mě zaujalo, koupila jsem to na zkoušku, ale nejdřív jsem se chtěla zeptat, jestli s tím už někdo dělal.

daniz
6. máj 2011

@dm1 Máš pravdu, urobím do biela a bledunko zelené a biele ozdôbky. No potrebovala som radu profíka 🙂 🙂 😉 😉 😉 To bude na svadobnú najlepšie...

jakelina
6. máj 2011

@lucisa zkušenost nemám, ale zdá se mi to hodně peněz. Kilo potahovky se dá sehnat i kolem 120 korun.

lucisa
6. máj 2011

@jakelina aha, to mi nedošlo, já chci spíš vyzkoušet, jestli tohle množství vyjde na průměrnou dortu. Ale zase kilo bych třeba nespotřebovala najednou, zase tolik dortů nepeču a když otevřu velkou pixlu, bude tam asi potom nějaká rychlejší spotřeba.
Uvdím, jestli to třeba už někdo nezkoušel.

mima595
6. máj 2011

@lucisa - ked na okruhlu tortu je to malo, tam potrebujes aspon 1/2 kg.

vinka
6. máj 2011

Baby potrebujem tip na tortu na promocie.Bude zo slečny letuška.Tak dajte nejaké super nápady.Tá torta musí byť excelentná. 😉 dakujem za vašu pomoc. 🙂

broucek2
6. máj 2011

@lucisa zrovna včera jsem na ni koukala v Tescu, ale nekoupila ji

dm1
6. máj 2011

@daniz toto mam ulozene a podla mna by to bolo velmi pekne s tymi zabkami

reruna
6. máj 2011

Ahoj, tak dneska se mi už do další šperkovnice nchtělo, i když tchýni se líbila 🙂 tak jsem pro mamkuu vymyslela klobouček a pralinky jí zabalím zvlášť do celofánu...to nahoře a na boku jsou motýlci, ale nemám tu spešl vykrajovačku, tak jsou takoví zdechlí, musím si je koupit asi

jakelina
6. máj 2011

@reruna ten je skvělý, pekla jsi v misce???

reruna
6. máj 2011

@jakelina díky, ano mám takovou malou skleněnou misku, je to jen ze 2 vajíček takový menší, ale stačí... nahoře to bylo trochu zkosené, dotvarovala jsem to punčovinou

reruna
6. máj 2011

stuha je látková, jak jsem se vás na to ptala nedávno, tak nakonec jsem ji tam prostě jen dala a zavázala a ničím jsem ji nelepila...

reruna
6. máj 2011

@lucisa nevím, ale já jsem kupovala třea RDi asi za 90,- za kilo, ale zase s poštovným se to tak samo nevyplatí - jedině objednat ještě něco...

reruna
6. máj 2011

@lencza určitě by ty pralinky šly udělat i s náplní, záleží jen na tobě, co vymyslíš

broucek2
6. máj 2011

@reruna ten je pěkný.

Mám rozdělaného chlapa na pláži. Teď budu už potahovat jen tělovkou a dodělávat detaily na postavičce. Má to být na 17:30 nachystáno. Je to na rozlučku se svobodou, tak snad to ještě nepokazím, to by mě trefilo. Vůbec se divím, že jsem souhlasila, že ho udělám, je to pro bráchovu kamarádku. Holky, kolik si za to mám aspoň symbolicky říci. V cukrárně by je to stálo, prý, 3 tis.

hejdita
6. máj 2011

zde moja dnesna pred chvilou dorobena a uz i dovezena .-D

reruna
6. máj 2011

@broucek2 tak to zvaž a spočítej si asi 200-250,-Kč za kilo a uvidíš, kolik to vyjde - tu cenu v cukrárně ti řekli oni, kolik by za to prý dali?

dadka212
6. máj 2011

kočky prosím ktorá hmota je najlepšia na figúrky? hlavne na leto aby sa to netopilo, chcem dcérke spraviť tortu, z MMF sa mi postavičky robia dobre, len sa to nedá dobre zafarbiť na sýto, potom sa mi to drobí...a rada by som spravila timmyho, minnie, krtka a ďalšie oblúbené postavičky, len všade sú treba sýte farby, hlavne čierna...ďakujem moc za odpovede

bzucinka2
6. máj 2011

@dadka212 ja potom odporucam WI hmotu 🙂

@hejdita super 🙂

dadka212
6. máj 2011

@bzucinka2 ďakujem 🙂 ale to sa predáva iba ako 7 kg balenie že? no ja pečiem iba pre rodinu, takže to je pre mňa hrozne velké balenie...škoda, ale možno kamošku nahovorím nech si to so mnou kúpi na polovicu 🙂

ada9557
6. máj 2011

@dm1 nááádhera. 😵 😵 😵

dadka212
6. máj 2011

@mima595 jéj ďakujem moc, všade som videla iba to vedierko, no idem hneď objednávať 🙂

danielita13
6. máj 2011

@ikula2 mne sa zda ako keby K2 bola taka hutnejsia a belsia a krasne vonia po mandliach a pasta taka nieje ale ani ta nieje zla🙂

bzucinka2
6. máj 2011

@dadka212 nie ja kupujem po kile 🙂
www.korunaplus.sk

pristela
6. máj 2011

tak som nejak predcasne 🙂 dokoncila tu čokoladou oblievanu torticku, už len čakať ked po nu pridu a ked ochutnaju co bude 😕

dadka212
6. máj 2011

@bzucinka2 ďakujem 🙂 už som objedala tak skúsím 😵

@pristela tak tá je aká krásna a to si robila bez čokotransferu? klobúk dolu to ako oblievaš?

pristela
6. máj 2011

@dadka212 - ked skusis tu hmotu daj vediet , bo aj ja chcem ale len tak malinko na syte farby pri modelovani, a neviem co objednat ☹ koncom mesiaca mam torticku so sýto cervenymi ruzami a to z mmf nedam ☹

Dakujeeeem,hej, hej bez cokotransferu 😠 lebo ja blb ked som objednavala, tak že naco mi to bude 😠 boky som robila cez papier, nalejes coko na papier, pockaš, prilozis na tortu, schladis a papier sundaš, a je nadherne hladka, aj vrch sa tak da, len to sa mi uz nechcelo, tak tam som coko len naliala a rozotrela, tam rovna nemusi byt, kedze je tam mašla, a maslu som tiez cez papier nastrihany na pasiky