Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. máj 2011

@cicimotinka já přidávám mouku po lžicích a nemělo by to udělat žmolky.

jajuuus
22. máj 2011

kočky, ktorý internetový obchod je najrýchlejší, najspoľahlivejší a nie najdrahší? viete mi poradiť, s ktorými ste spokojné? ďakujem 😉

dadka212
22. máj 2011

@jajuuus ja kupujem odtialto a posielali mi všetko vždy v ten istý deň alebo nasledujúci, ak niečo nemali hneď volali, že či objednávka ponáhla, alebo pošlú dodatočne a pod. takže spokojnosť
http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/16-1...

cicimotinka
22. máj 2011

@jakelina mne to urobilo normálne žmolky... nešlo to rozmiešať varechou, ani potom mixérom... nariedila som to bielkami... vôbec neviem, čo sa stalo... tie žĺtka s tým cukrom boli desne husté... 😒

mima595
22. máj 2011

@cicimotinka - ja najprv davam vyslahane bielka na sneh a až potom muku

mima595
22. máj 2011

@cicimotinka - zltky s cukrom byvaju huste, ale ked ich poriadne vymiesas, ale fakt poriadne, tak až take huste potom nie su.....

broucek2
22. máj 2011

@cicimotinka piškot dělám jinak - nemám prášek do pečiva a prvně vyšlehám sníh, do něj postupně vmíchám cukr, pak žloutky a nakonec po trochách mouku a nikdy se mi nestalo, že by byly žmolky

lamps
22. máj 2011

@lusil2005 krásna a milá tortička 🙂

petusko
22. máj 2011

@jakelina tie paravanky boli dlhe a jednoducho som ich zapichla do torty a odzadu boli aj podoprete takymi stlpikmi, ake su vpredu 😉 Robila som to uz v pondelok, aby boli poriadne tvrde.
A dakujem, tebe aj vsetkym ostatnym kockam za like, velmi ma tesi, ze sa vam moje torty pacia, je to obrovske povzbudenie 🙂 Dakujem vam 🙂 😵
@cicimotinka ja tiez muku prisypam postupne, alebo az po bielkoch. Nerobia sa mi hrudky.

dadka212
22. máj 2011

ahojte,
kočky mám otázku, chcem si objednať nové formy na pečenie, ale neviem či mám kúpiť klasiku s dnom alebo ráfiky? ako sa robí s ráfikmi, nikdy som to nerobila, ďakujem za postrehy a rady 🙂

jakelina
22. máj 2011

@dadka212 do ráfků dáš papír na pečení a jinak je to stejné jako forma.

dadka212
22. máj 2011

@jakelina ďakujem....to mám dať iba na spodok, či celú formu ním vystlať? asi celú nech cesto nevyteká že?

bzucinka2
22. máj 2011

tak a tu su okrem jednej, co som zabudla vyfotit vsetky z tohto tyzdna 🙂

bzucinka2
22. máj 2011

@dadka212 ja davam rafik na plech alebo do inej formy, ale podla mna su lepsie s dnom 🙂

jakelina
22. máj 2011

@dadka212 měl by stačit spodek formy, aby se ti těsto dobře zvedlo o stěny. Nebo můžeš udělat takovou jako by vaničku z alobalu, do ní dát formu a na dno papír.

lamps
22. máj 2011

@bzucinka2 všetky tortičky sú krásne, super 🙂 😉 🙂

dm1
22. máj 2011

@lusil2005 super si to zvladla 😉 . A take male radielko existuje napr. toto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/modelovac... alebo toto vacsie kde su aj vymenitelne na presivany steh a na vlnky http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/modelovac...

lenocka23
22. máj 2011

baby, chcem sa vas opytat, rada by som si objednala tento set.... http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farba-gel... poradite mi, ake farby vyskladat? chcela by som urcite ciernu(extra cierna), cervenu, zelenu, zltu a dalej neviem... vdaka... 🙂
no a moj dnesny vytvor.. pecenie, plnenie a zdobenie za cca 3 hodky, mat viac casu, tak ju trosku viac "vysperkujem"... 🙂

dadka212
22. máj 2011

@bzucinka2
@jakelina ďakujem kočky 🙂

cicimotinka
22. máj 2011
dm1
22. máj 2011

@lenocka23 ak mozem poradit tak si ber vzdy sytejsie odtiene lebo z nich urobis aj blede:

cierna - pozor ale do tohto setu mozes len obyc.ciernu nie extra tu vyraba ina firma a je drahsia ale zase aj vacsie balenie
cervena - red red
zlta - golden yellow
zelena - leaf green /tam bohuzial uz tu tmavu nevyrabaju/
modra - royal blue
ostatne zalezi od teba co budes asi piect. Este je pekna ruzova ale ta rose - namiesas s nou aj bledu aj krasnu sytu tmavu. Fialova je dost na figu treba to mixnut s inou farbou aby bola pekna. Oranzovu si lahko namiesas - cervena a zlta. Mozno tak telovu a hnedu este

mizulienka
23. máj 2011

dakujem vam za vsetky "lajky" 😉
@jania023 tie motyle to je silikonova formicka Laca Butterfly sa to tusim vola

bzucinka2
23. máj 2011

@lamps dakujem 🙂

anibas
23. máj 2011

@bzucinka2 to si mala perný týždeň 😨

veronkaj
23. máj 2011

ahojte kto mi poradí??
idem robiť tortičku potiahnutú a ked ju upečiem a naplním tak potriem maslo+cukor len trochu aby bola potiahnutá krémom, dám na noc zachladiť a ráno budem poťahovať smartflex velvet .

flower mám odksúšaný lupienky spájam vodou a v poriadku ale na akú hrubku treba vyvalkať ten velvet a čím prilepiť ozdoby lebo vraj velvet a voda nemôžu byť pri sebe tak neviem čím na to kvety a lístky prilepiť.

ďakujem

lamps
23. máj 2011

viete mi niektorá poradiť? Keď robím tento mramarovaný korpus http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215, tak sa mi na ňom pri pečení spraví hore kopec. Vrch nie je pekný rovný. chuťovo aj vizuálne je super, len ten kopec ma hnevá. ďakujem

jakelina
23. máj 2011

@lamps většinou je to vysokou teplotou. Peč na 150 stupňů a mělo by to být hezky rovné.

mizulienka
23. máj 2011

mne sa to stava tiez...ten vrch sa mi ani nie vyduje, ale mne ostane taky okruhly korpus, teraz na tej poslednej krstinovej to je vidno tiez, ja so to ani nezrezavala, lebo to celkom pekne ukazalo, ale niekedy potrebujem mat rovny korpus, tak vtedy by som to asi odrezala.
Niekto robi aj tak, ze ked vytiahne korpus z rury, polozi ho na tu vypuklinu a on sa pekne vyrovna.

@jakelina ja peciem na 150 stupnov, takze mozno to nie je iba tym...ja som rozmyslala, ci to nemoze byt tym, ze pri mramorovom vrstvim cesto od stredu a tam je ako keby najvacsia koncentracia toho cesta..a hlavne toho kakaoveho, to je tazsie...niekde som citala, ze ked uz mas cesto naliate vo forme, ze ho treba ako keby rozotriet od stredu ku krajom....musim to vyskusat

lencza
23. máj 2011

@lamps já peču taky na 150, ale stejně tam občas vypuklinu mám, tak po vytažení z trouby korpus na chvíli zatížím prkýnkem a on se srovná

jakelina
23. máj 2011

@mizulienka já to od toho středu ke krajům nahrnuju a když mám trochu vypouklinu, tak ten vrchní plát dám nahoru otočený, tím řezem nahoru a je to krásně rovné.