Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
26. máj 2011

@jajuuus neboj bude dobre to zase tolko nezmekne. Len je lepsie ked je to vytvrdnute trochu sa s tym aj lepsie pracuje aj to drzi tvar

jajuuus
26. máj 2011

@dm1 no budem vedieť nabudúce... len mne sa vždy zdalo, že na vzduchu mi smartflex velvet nechce akosi tuhnúť... alebo to asi dlhšie trvá... preto som to vždy šľahla do chladničky... by som toľko nestresovala, ale tá torta sa zajtra bude viezť v aute cca 2 hodiny, tak nech nie sú z kal bielo-žlté placky 😀

jakelina
26. máj 2011

@jajuuus snad ti to ještě hezky vyschne, abys neměla místo kal volské oka 😒

lusil2005
26. máj 2011

popripadne prenasaj tortu neprikrytu, a bude schnut este aj cestou 😀

jajuuus
26. máj 2011

@jakelina to dúfam... no čo už... ja to odovzdám pekné (dúfam 😀 ), nemôžem predsa za to, že to oni budú v tomto teple trepať 2 hodiny autom!!! 😀

jakelina
26. máj 2011

@jajuuus 😀 😀 tak jsi to dobře vymyslela. 🙂

hermiinka
26. máj 2011

ahojte.chcem sa spytat ci niekto robi hmotu na potahovanie aj zo salka.ako to chuti?

jajuuus
26. máj 2011

@jakelina 😀

reruna
26. máj 2011

@tica já jsem dělala Bleska jako svůj 3. potahovaný dort a ještě jsem neměla gelovky, dělala jsem MMF z haribo rubino, neumyla jsem je a přidala jsem do nich hodně červené práškové barvy z drogerie, měla jsem mix malinová a třešńová červeň, dala jsem jí tam hodně a nic se mi nerozpadávalo, ale je fakt, že to byla spíš taková strašně sytá růžovo červená....

tica
26. máj 2011

@reruna ďakujem ti veľmi pekne za info a čim si riedila tu farbu vodou alebo alkoholom? ja som včera skúšala ale nie haribo rubino ale z joja a bol to taky divny poťah ale tak haribo rubino mam kupene takby som to aj skúsila

dadka212
26. máj 2011

ahojte,
kočky poradíte? zistila som, že nemám papier na pečenie...nemôžem to dať aj na alobal 😅 či radšej zbehnem kúpiť hm?

petusko
26. máj 2011

@dadka212 alobal nie, radsej plech vymasti a vysyp mukou 😉

dadka212
26. máj 2011

@petusko ďakujem 🙂

reruna
26. máj 2011

@tica já jsem ředila vodou a přidala jsem tu barvu hned do bonbonů při rozpouštění v mikrovlnce, pak jsem to promíchala a pak teprve přidávala cukr

jajuuus
26. máj 2011

@dadka212 ja tiež vymasťujem a vysypávam plechy 😉

dadka212
26. máj 2011

@jajuuus ďakujem 🙂

jajuuus
26. máj 2011

@dadka212 mne najlepšie funguje obyč maslo a hrubá múka alebo strúhanka 😀

dadka212
26. máj 2011

@jajuuus dala som obyč. maslo a hr. múku, tak som zvedavá či to odlepím potom 😀

reruna
26. máj 2011

@dadka212 já pečící papír nepoužívám, silikonové formy se vymazávat nemusí a obyčejné formy nebo plechy vždycky vymastím máslem, herou nebo olejem, co je po ruce a vysypu polohrubou moukou

jajuuus
26. máj 2011

@dadka212 mne to samo ide "dolu" 😉 aj včera sa mi krásne odlepila, len malinký kúštiček pri kraji som šparátkom oddelila 😵

jajuuus
26. máj 2011

@reruna ja som 2x robila bábovku v silikónovej forme - 1x sa mi pekne vyklopila, ale 2x úplne prilepená... neviem, čo som urobila zle... recept bol rovnaký... 😅

reruna
26. máj 2011

@jajuuus tak to taky nevím, zkus příště trochu vymastit olejem

bzucinka2
26. máj 2011

@jajuuus jaj urcite bude krasna, mne zase tuhne lalia, tak som zvedava kao dopadne 🙂

dadka212
26. máj 2011

@reruna
@jajuuus dakujem 😵 keď sa mi to osvedčí tak ani ja nebudem používať papier aspoň trocha ušetrím 🙂 hlavne naháňanie po obchodoch lebo vždy na neho zabudnem 😀

mima595
26. máj 2011

ja vysypavam hrubou mukou a mastim..co mam, olej, ale ten sa mi zda najhorsi...bud herou, palmarin alebo domaca bravcova mast

jajuuus
26. máj 2011

@reruna ďakujem, skúsim 😉

jajuuus
26. máj 2011

@bzucinka2 😀 uvidíme

jajuuus
26. máj 2011

@dadka212 ja tiež vždy niečo zabudnem 😀 napríklad včera o 21:15 som zistila, že sa mi pokazil lekvár... 😀 tak som musela dať len taký zbytok, čo som ešte mala a to mi vyšlo len na jeden plát.. tak druhý je bez lekváru 😀

lussy23
26. máj 2011

@lencza - peknunká 🙂 @matatara - nádherné zvieratká 🙂
@tica - krásne torty 🙂

lussy23
26. máj 2011

@reruna - parádne autíčko 🙂