Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
23. aug 2010

a dievcatka moje neviete ako na masinku Tomas??? budem robit niekedy v oktobri pre dvoch jednoho velkeho Tomasa a maleho rocneho chlapca tortu a toto ma napadlo ze by to mohlo byt pekne lebo mam to nakombinovat pre oboch budu mat narodeniny....dakujem vam za typ na cistenie valcekov 🙂

sisa.b
23. aug 2010

ahojte,

chvalim vsetky torticky, ste velke sikovnice 😵 😵 😵

@alionuska kacicka sa aj mne velmi paci 🙂 moja mala ma kacicku najoblubenejsie zvieratko, aj to bol jej prvy znak, co sa naucila..

k autu - farbila som gelovkou s alkoholom a slo to velmi dobre, ked bol potah tmavoruzovy 🙂
este ma ohromne potesila sprava od holky, pre ktoru som ju robila 😵 :
Dakujem,bola naozaj skvela.Moj svokor povedal,ze to bola najlepsia torta aku kedy jedol.A to teda klobuk dole.Bola fantastika.Moj manzel to okomentoval to som neveril ze taka pekna moze byz aj taka dobra.Dakujem
😵 😵 😵

zdenallicka
23. aug 2010

@hejdita Hejdi a já bych upekla každému z nich vlastní dort... mně by bylo líto, kdybych dostala dort s někým dohromady..☹

hejdita
23. aug 2010

@zdenallicka no ja bych to asi tak volila ale kdy si preje to skombinovat tak mne napadlo ze to udelam jakoze pro maleho k rokum ale bude tam masinka tom jakoze jako tatka tosou znami a ji se to jako napad libilo....tak ji nebudu premlouvat a dekuju ty si proste super mi vzdy poradis a to vetsinou obratem az se divim 😀

hejdita
23. aug 2010

si to po sobe ctu a vidim ze mi tam chybi ty roky 😀
joo a ty si tusim psala ze objednavas ze svet peceni kdy mam cekat zasilku kdyz sem to dnes objednala do obeda??? 😕 pokud nevis nevadi ja jenom jak dlouho ci mi to do patku dojde...nejlepe ve ctvrtek neb mam ke krtinam pect dort 🙂

zdenallicka
23. aug 2010

Hejdi, náhoda..🙂

A moc ti děkuju..🙂 Že jsem super, jsem už dlouho neslyšela..🙂 😵

zdenallicka
23. aug 2010

@hejdita Hejdi, já si objednávám z www.cukrarskepotreby.cz .. A myslím, že do pátku bys to měla doma mít určitě, pokud mají vše na skladě... 🙂

reruna
23. aug 2010

@zdenallicka dík
@alionuska krásné, mě se víc líbí ten méďa pooh,

hejdita
23. aug 2010

no ja sem na cukrarskych potrebach nevidela co sem chtela...a na tom svetpeceni to meli a za par kacek tak sem nakupovala.... 😅

zdenallicka
23. aug 2010

Hejdi a co sis objednala?

hejdita
23. aug 2010

objednavala sem farby 4 a belobu miminko patchwork na kosik radelko a abecedu a to je myslim vce a hlavne ten patchwork na kosik se mne tam libil a abecedu konecne mam klasickou male a velke pismena 🙂

anibas
23. aug 2010

@sisa.b tešíme sa s tebou 😉 😉

lussy23
23. aug 2010

Baby, no klobúk dole. Torta, pre Samka, Rybičky, torta k 15, torta pre Tomáška, kačička..... Ja nemám slov.

deni_v22
23. aug 2010

@sisa.b super 😵 😵 😵 ber to ako znamenie, ze sa viac nemas trapit splasnutymi korpusmi, ludom to proste chuti takto! a podla referencii sa zda, ze im to chuti az vynimocne 🙂 takze odteraz uz ziadna ponosa na korpusy 😉

@domika9 tiez robim parizsky tak, ako dala benjik link, ale pridavam este na 1 smotanu 1 stuzovac

sisa.b
23. aug 2010

@deni_v22 😀 ved tie korpusy su jemne a nadychane ako pavucinka, aj ked splasnu 😀 ked peciem plnu formu, tak sa mi to neda ani prekrojit, co je to take jemne a urcite nam chutia viac nez mramorovy korpus. len si myslim, ze ked sa nafuknu, tak by mohli take aj ostat 😅

vie11
23. aug 2010

Dievčatá, ďakujem veľmi pekne, naozaj bola moja prvá, teóriu mám naštudovanú ale chýba mi prax 🙂

domika9
23. aug 2010

dakujem za link 😉 aj tak sa budem potom ešte radiť ohladom korpusu ale to až ked to bude aktualne

zdenallicka
23. aug 2010

@sisa.b Dnes jsem pekla na dvou plechách korpusy na gekona... tmavý byl ještě jakž takž, ale světlý mi úplně slehnul a je z něj vlhká a mazlavá placka... 😝 Co sakra děláme špatně???

sofi07
23. aug 2010

@zdenallicka Zdeni, na akej teplote pecies?neotvaras prilis skoro a lebo casto ruru?

sisa.b
24. aug 2010

@zdenallicka tak mne len splasnu a vysledny korpus mam o kusok vyssi, nez ked tam nalejem cesto. este sa mi nestalo, ze by bol mazlavy a vlhky 😕 ale ja som prisla na to, ze asi neviem pouzivat nasu trubu 😅 dnes som kura piekla 3 hodiny 😝 😀 😀

zdenallicka
24. aug 2010

@sofi07 Při 150st a nakouknu sotva dvakrát... ☹ A poprvé až tak po deseti minutách, někdy i později (až si vzpomenu, že peču)..😀

daniz
24. aug 2010

Ahojte tak znovu na 11.9. mašinka Tomáš-repete a na Michala bager - som zvedavá... 😅 😅 😅 😅
@sisa.b-ak si piekla kura 3 hodiny, zavolaj opravára, veď keď píšeš, že je rúra nová máš ju v záruke a daj si premerať
ohrev. Mne tiež robila rúra "halušky" - a kým som prišla na to, minula som skoro 30 vajec úplne zbytočne... 😠 😠 😠 .
Nič za to nedáš, môže kolísať termostat, alebo vypadávať ohrev..... neviem, ale daj to pozrieť,pretože aj nové veci sú niekedy zlé....Skús, uvidíš...

petka035
24. aug 2010

Ahojte chcela by som sa spýtať, či by ste mi nevedeli poradiť kolko asi váži táto torta?

petka035
24. aug 2010

táto 😅

zdenallicka
24. aug 2010

@petka035 Odhaduju na 6kg... vypadá dost velce... hlavně ty kostky... a ty nevím, z čeho jsou... může to být něco lehkého, ale taky to může být promazávaný a potažený korpus... 🙂

zdenallicka
24. aug 2010

Tato vážila 6kg přesně... přijde mi podobně velká..

petka035
24. aug 2010

@zdenallicka vdaka 🙂 netuším z čoho sú tie kocky,len podla mojich info má klasická torta váhu okolo 4-5kg tak potom táto by musela vážiť viac 😖

nadulici
24. aug 2010

@petka035 klasicka torta kruhova, jednoposchodova ma urcite menej ako 4-5 kil... 😕
moje maju okolo 3 kila.... 🙂