Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
19. máj 2011

@mima595 oki, dakujem.

tica
19. máj 2011

baby potrebujem radu z akych cukrikov robite mmf? ja som skušala jojo ale to mi niejako nejde umyť a aj take v kauflande maly v akcii asi značka katy to my tiež nešlo zmyť tak ake použivate vy? potrebujem biely poťah a neviem s akych cukrikov to mam spravyť lebo tie čisto biele som nenašla 😒

jakelina
19. máj 2011

@tica ty jojo neumyješ, pokud máš ty bílo růžové, tak je rozděl na dva díly, budeš mít část bílých a část růžových. Jinak bílé mají v Lidlu, ale jenom někdy, ale mají tam takové bílé posypané růžovým cukrem. Jmenují se Rubino a když ten cukr umyješ, máš čistě bílou.

tica
19. máj 2011

@jakelina tak v lidli som nebola ale teraz som kupila haribo ani tie neumyjem som neskušala ešte ... a inak s tymy jojo so to tak aj urobila ale tak to sa narobim a je toho potom aj dosť malo

dadka212
19. máj 2011

@tica u nás v lidli majú ešte také americké marschmallow sú čisto biele....v hypernove a v lidli majú tie haribo rubino tie sa dajú umyť...

reruna
19. máj 2011

@tica umýt jdou opravdu asi jen ty haribo rubino z Lidlu, nejlepší jsou ty americké bílé z lidlu, ty už se umývat nemusí. Jojo jsem taky jednou půlila, ale fakt je toho pak málo....

tica
19. máj 2011

@dadka212 no tak som skušala tie haribo umyť ale nejde mi to ma ide poraziť lebo som si kupila 3 balenia no nevadi využijem ich na farebne poťahovky .. ja som kupovala tie haribo v modrom obale ... no mam problem lebo do mesta už nejdem a neviem ako vykuzlim ten biely poťah musim niečo vymyslieť 😠

reruna
19. máj 2011

@tica ty modré haribo nejdou umýt, ale zas z nich uděláš pěknou modrou. Musíš vzít ty haribo rubino, jsou v takovém zeleném obale, a jsou to červené bonbony, z nich to jde krásně umýt

tica
19. máj 2011

@tica prosim vas pridajte mi foto ake cukriky mam kupiť asi pošlem ešte manžela kupiť tak aby videl ďakujem

dadka212
19. máj 2011

@tica takto vyzerajú americké biele a haribo rubino...pre budúci krát 😉 tento zelený obal na rubino je tmavší tu je nejaký bledý...to uvidíte ktoré sú, ten červený cukor z nich opadáva...ostatné sú zafarbené tieto sú iba červeno ocukrované...

tica
19. máj 2011

@dadka212 ďakuejm pekne no tak musim ukazať manželovy a vyslať ho na nakúp ... dúfam že ich zoženie... ak nie tak mi bubu musieť stačiť polovičky 😅

mrka2
19. máj 2011

@tica ja mam doma asi 4 pakle,ked ti treba a nezozenie manzel,tak ti ich necham 😉 ale v Lidl ich isto maju a teraz su tusim v akcii 🙂

tica
19. máj 2011

@mrka2 diky tak dufam že ich budu mať a že ich bude manžel ochotny isť kúpiť ... a keď nie tak sa ti ozvem a pricvalam do Vlach

vlada111
19. máj 2011

@mizulienka moja malá presne takto spáva 😀

mizulienka
20. máj 2011

@vlada111 Vladka aj moja, od narodenia 🙂 na chrbte este nespala.

dievcata, nevadi, ze som zaklad na parizsky nechala vychladnut vonku, nie v chladnicke? maly sa zobudil, tak som utekala k nemu a zaspala som pri nom 😕

bzucinka2
20. máj 2011

@misa1982 kupovala som ho na www.korunaplus.sk 🙂

lusil2005
20. máj 2011

ahojte zienky! tak skusobnu tortu mam za sebou, islo to super! akurat mi to hned po ulozeni na tortu stuhlo a uz som tam nemohla s povrchom moc spekulovat, vyryvat nieco alebo tak... moze byt ze som dala do MMF moc cukru?
dakujem za rady a megavdaka patri Pristelke a jej trpezlivosti s mojimi otazkami 😅

mima595
20. máj 2011

@lusil2005 - ved je super, co si chcela vylepsovat?? 🙂

mrka2
20. máj 2011

@lusil2005 krasna torticka a tie ruzicky su paradne!!!! 😵

fukylove
20. máj 2011

@lusil2005 krasne sa ti podarila a tie ruzicky su nadherne 🙂 a ak ti velmi stuhla hned ta potahovka, mohlo to byt tym, ze si dala privela cukru 😉

dominika2727
20. máj 2011

Ahojte. Ja som vcera robila 2 torticky..aj to take ze co kuchyna dala 😀
Baby, ktora z vas robi s mliecnym marcipanom? Ja som vcera robila prvy krat a hroza. Ta biela je robena z neho ..to len taky pokus k dnesnej kave 🙂 A zo zbytkov som urobila kokosove gulky 🙂

lamps
20. máj 2011

krásna a nežná tortička 🙂 😉

mizulienka
20. máj 2011

@dm1 az teraz pozeram, ze davas 500g masla, nie je to vela? ja mam taky recept, len s jednym maslom 😕

dadka212
20. máj 2011

kočky nemáte náhodou čeknuté, kde sa dá kúpiť WI najlacnejšie ? potrebujem celé vedro nejako sa mi to nazbieralo 😅

lamps
20. máj 2011

za tých pár dní, čo som tu nebola tu pribudli krásne výtvory a užitočné rady, aj ja pridávam výsledok môjho snaženia - bola to pre mňa skúška trpezlivosti, skúšala som nové recepty a nedarilo sa mi tak ako som si predstavovala ☹ 😒

lamps
20. máj 2011

@dadka212 neviem, či je tu WI úplne najlacnejšie, ale pridávam, možno pomôžem ... http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p...

lamps
20. máj 2011

@lusil2005 krásna a nežná tortička 🙂 😉 🙂

dadka212
20. máj 2011

@lamps dík ja len že či to nie je aj lacnejšie niekde nejaká akcia 😀

lusil2005
20. máj 2011

zienky dakujem!!! mam z nej strasidelnu radost 😀 az ma srdco bolelo ked si dcera supla celu ruzu do ust a zuvala a zvachala 😅
@lamps taaaa je nadherna!!! 🤐 tie kvetinky su neuveritelne...

lamps
20. máj 2011

@dadka212 ja som si myslela, že toto je lecnejšie na cukrárske pomôcky stojí 7 kg balenie 49,99 a na iných stránkach neviem