Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
28. jún 2013

@sven urcite mozes teraz nie su take tepla aby ti to tieklo!🙂

jakelina
28. jún 2013

Moje víkendové. Ten vyřezávaný to bylo horší než dělat pět postaviček. Všechno prťavé. 😝 A tři jména, samé takové drobnosti. 😝

lucka_o
28. jún 2013

baby prosim o radu, niektora z Vas robila taketo lupene na tortu, ako sa to robi? mozem to robit zo smartflexu????dakujem!

aduskatt
28. jún 2013

dnesna prva.......asi si musim kupit novy fotak, ta fialova je taka fakt ze tmava filaova....

aduskatt
28. jún 2013

...a fotkyyyyy🙂

sikag
28. jún 2013

@mamina1978 aj my mame v rodine motorkarov 🙂 tak mam ulozenu

sikag
28. jún 2013

@lucka_o tuto som vcera videla taky fotopostup na lupene, ale neviem na ktorej strane - niekde na zaciatku - bola to strecha veze
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

livia76
28. jún 2013

Lesinke na rozlúčku do škôlky 😵

dajulik
28. jún 2013

@lamps diky za infosky 🙂

lokalistin
28. jún 2013

@pristela takze pol auta plne prichystane na cestu

sikag
28. jún 2013

neviete poradit prosim? skusala som robit bounty torticku - orechovy korpus, coko krem, kokos, coko krem, korpus. chutovo bola super (hned sme ju spucovali 😉 ) ale pri krajani sa mi ten kokos strasne sypal. islo tam 20dkg kokosu do 1dcl mlieka a trosku cukru. treba pridat viac mlieka alebo mam skusit mlieko so salkom minus ten cukor? diky za tipy

mysiatkoo
28. jún 2013

baby ja sa dnes skerim ako mesiacik na hnoji..sice nevyspata, ale s nevyslovnou radostou, ze torta sa ZOZRALA do hodiny .... pre nase detske centrum na dnesnu akciu 🙂

sikag
28. jún 2013

@mysiatkoo ako to robis ze mas take krasne hranate hrany? ja aj hladim ale stale su take oblejsie... torta je krasna

gumidekmomo
28. jún 2013

@akapulko no takze chutilo to celkom dobre bolo to malinko ine ako piskota a riskla som to s tymi jahodami a uplne sa k tomu hodia ale ak by neboli tak aj tak by to bolo velmi dobre 🙂)) 😉

mizulienka
28. jún 2013

@mysiatkoo nadherna je torta a tie rovne kraje a rohy, nechapem 😕

akapulko
28. jún 2013

@gumidekmomo takze skusim niekedy aj ja🙂

akapulko
28. jún 2013

@mysiatkoo noooo krasna!! aj mna by tie kraje rohy zaujimali je na to nejake zaklinadlo ci co?🙂

dominikamelka
28. jún 2013

@lamps ahoj, prosím ťa, podla akej predlohy alebo postupu si robila to hasičské autíčko? dakujem by si mi velmi pomohla 🙂

lamps
28. jún 2013

@dominikamelka och, asi ťa sklamem ja som ho robila len tak z hlavy, zlepila som celozrnné chlebíky nutelou, potiahla som ich hmotou a potom som robila tie detaily - okná, hadicu ... ale len z hlavy

luciahromadkova
28. jún 2013

@lucka_o ano mozes aj zo SV, ja mam lupienkyna ruzu roznej velkosti vykrajovacku, tak stensis gulatou kosticou na penovej podlozke na kvietky ked nemas lupienky staci aj koliesko vykrajovacka a lepis od spodu 😉

lamps
28. jún 2013

@jakelina tortičky krásne, čistulinké a verím ti, že si sa mordovala s tými d postavičkami, ja som robila tak naposledy ten traktor a teda babrala som sa s ním statočne

luciahromadkova
28. jún 2013

@mysiatkoo nadherna torta 😵 😵 😵 mam rada taketo typy tort,
prosim ak by si mala cas nevlozila by si do 2 ten recept na ganache a je to vhodne aj pod potah namiesto masla? viem ze sa to tu pisalo aj som hladala, no nebola som uspesna v tej 2 by to bolo prehladnejsie, dakujem vopred

luciahromadkova
28. jún 2013

moja dnesna, skoncena o 3,00 dakujem moc andrejke @lamps za rady a aj som sa inspirovala
vanilka korpus, jogurtova plnka s mascarpone a maliny, pre kamoskinu dceru k narodkam
pokus o postavicku- najma obliekanie... 😀 normalne uvazujem z vytiahnem stare burdy na strihy na saty len poznatok treba upravit aby bol naraz aj zadny a predny diel a ja teda potrebujem predkreslenie na papier ako strih 😀 😀

a este otazka ak je postavicka v dlhych satach staci modelovat len nejaky tvar na spodnu cast tela ako to robite a ako si pomahate? nasla som v inspiraciach- postavicky ze z kuzelu, len ak je ten kuzel z potahu tak je to dost tazke ta postavicka, tak ze by ten kuzel vydlabat a dat dnu ako v inspiraciach napr. alobal?
a fotky torty

luciahromadkova
28. jún 2013

dievcata od pondelka v lidli americky tyzden- tak budu aj MM cukriky

luciahromadkova
28. jún 2013

@lamps odpadla som nadherne macicky a aj torta 😵 😵 😵

marianabila
28. jún 2013

šmoulinka na priereze 😀

dominikamelka
28. jún 2013

@lamps dakujem 🙂 aspoň viem čo sa skrýva pod obalom 🙂) aj to mi pomohlo a už to nejako skúsim dotiahnuť aj ked viem že to nebude také ako tvoje 🙂

79zuzana
28. jún 2013

@florentina neviem ci ti pomozem, je taka rozpravka Winx club a tam su tie vily. Ja som robila tuto babiku, ono to vyzera ako normalna barbie, len je dost chudsia, deti asi poznaju aj ine rozdiely 😀 😀 😀 Tak som pre istotu pouzila original babiku, lebo oni maju na krabicke aj svoje mena a hlavne oslavenkyna ju poznala 😎

lussy23
28. jún 2013

@mamcas krásnučké
@aadulik2110 jej veľmi peknučká tortička
@adka_praha krásne tortičky
@sissmiss krásne dielka

lussy23
28. jún 2013

@luciahromadkova torta je krásna a postavička nádherná... Ja som robila teraz nedávno postavičky pre učiteľky a urobila som si telíčko a to obalila to farbenej hmoty. Ja robím rôzne, podľa nálady, naposledy som robila pdoľa tohoto postupu http://tortyodmamy.sme.sk/dievcatko-s-mackom

Ale dá sa aj tak, že sa spraví rovno kužel vo farbe šiat a spodok sa len upraví do tvaru kvietku ....