Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dreana
4. apr 2011

Slané dorty 🙂

Ahojky holky, chtěla bych bráchovi k narozkam "upéct slany" dort 🙂 Nemate některá zkušenost? recept nebo radu?

jakelina
4. apr 2011

@dreana podívej se na dortománii, je tam spousta receptů i zdobení. 😉

alicc
4. apr 2011

@nadulici krasne torty 😉 😉 😉

bzucinka2
5. apr 2011

@dm1 super diky, pohladam to 🙂
@beruska2x dakujem 🙂
no musim tu alu pohladat na FB, lebo mi chybaju jej vytvory 🙂

daniz
5. apr 2011

No šikulky všetky.... pokukala som dielka-chválim Vás všetky....Idem dočítať. mám u vás asi A-čko 😀 😀 😀 😅 😅 😅

mizulienka
5. apr 2011

ahojte dievcata, chcela by som urobit taku malu anketu 😉 aky je vas najoblubensji korpus a naoblubenejsia plnka a s akym ovocim..budem vam velmi vdacna ak si najdete cas a napisete 😵 dakujem

dm1
5. apr 2011

@dreana asi stranu, dve dozadu som davala foto slanych v reze aj predtym popis ako na to skus pozriet. Nie je to ozaj nic zlozite

reruna
5. apr 2011

@mizulienka nejoblíbenější korpus je asi mramorový a krém mi nejvíc chutnal nutelový (pudink, máslo, nutela), ovoce většinou nedávám, jen džem např borůvkový Maribel z Lidlu.

anibas
5. apr 2011

@mizulienka 😀 😀 😀 ja som túto otázku položila v nedeľu doma: Beba - mramor+tvarohový+mix ovocie, Katka čoko+faloš.parížsky+banán, mm trasený mandarínkový, a ja ? mne je to jedno - ja zjem všetko čo je sladké, len nech je tam rum 😀 😀 😀 😀

mizulienka
5. apr 2011

@reruna dakujem 🙂

@anibas super, dakujem 🙂 mne je tiez jedno, len nech je sladke 🙂 starsiemu je jedno, len nech je na tom potahovka 😀 a katka zatial nevie rozpravat, tak sand potom povie 😅

jakelina
5. apr 2011

@mizulienka já mám ráda piškotové těsto a krém s karamelem nebo šlehačkový s bílou čokoládou. Nikdo doma nemáme rádi kakaové korpusy, tak je ani nepeču. Ale mramorovaný sníme, když to není celé hnědé. 😀 Z ovoce nejraději jahody, banán a mandarinky.

alicc
5. apr 2011

ahojte,
@mizulienka u nas teda najviac chuti orechova a kakaova piskota a cokoladovy krem a vsetko to musi vonat rumom a pod krem davam tiez dzem ako reruna a ovocie nedavam. my mame radi tie tortove klasiky 😉

paja.o
5. apr 2011

@mizulienka mě taky moc chutná mramorový nebo mechový kopus ... náplň: jovokrém (jen rostlinná šlehačka, voda, cukr, jogurt a k tomu mandarinky, maliny, lesní ovoce), krém z ledových kaštanů, třesený s mandarinkama, pařížský s banánama 😉 a džem dávám hodně višňový a rybízový (s rumem)

lussy23
5. apr 2011

@nadulici - krásne torty

nadulici
5. apr 2011

@alicc
@lussy23
dakujeeeeem baby... 😵

mizulienka
5. apr 2011

dakujem dievcata, ste zlate, ze ste si nasli cas 🙂
ja som teraz posledne dva razy robila mramorovany a zda sa mi dost taky husty, taky hutny...ked som robila bohusov nadstavovany ten bol ako pierko vlacny, lahucky, neviem, ci pri tom mramorovom som urobila nejaku chybu, lebo kazdy ho tu velmi chvali 😉

dm1
5. apr 2011

@mizulienka u nas vedie orechovo-kavovy korpus a karamelovy krem zo salka pripadne parizsky krem. Teraz som prvy krat skusila mrazene ovocie do parizaku lesna zmes a bolo to mnam

zdenallicka
5. apr 2011

@mizulienka Já jsem měla mramorovaný vždycky lehký jak pírko..🙂

mizulienka
5. apr 2011

@zdenallicka tak ja neviem, co robim zle...on nie zeby bol tvrdy alebo co, ale nebol taky lahucky ako pierko ako vravis? aky mas prosim recept? dakujem
@dm1 a ako prosim robis ten krem zo salka? dik

nadulici
5. apr 2011

baby ja mam s tym karamelovym kremom zo salka nejaky problem, robila som ho 2x a vzdy som ho mala riedky...a to som salko varila vyse 3 hodin....ja to nechapem 😒

jakelina
5. apr 2011

@nadulici to je divné, já vařím 1,5 hodiny a je to jak hodně hustý med, ani to neteče ze lžičky. Nemůže to být tím, že vaříš zase moc dlouho??

reruna
5. apr 2011

@mizulienka no mě se jednou mramorovaný taky nepovedl, nebyl nadýchaný, ale hutný, já tomu říkám, že měl "zákalec" a bylo to asi špatně vyšlehaným sněhem... a četla jsem už od hodně holek, že se jim ten mramorový občas nepovede, že "kecne"... když ho peču, tak se už bojím, jaký bude, ale zase mi moc chutná. Jinak mám teda taky ráda všechno, co je sladké, takže mám vyzkoušeno i kakaový korpus s krémem z ledových kaštanů, piškot s třeseným krémem, čokoládový korpus, krém jogurtovo šlehačkový, krém salkový, pudinkový kokosový, vše mňam!

reruna
5. apr 2011

@nadulici salko vařím 2 hodiny, nechám vychladnout do druhého dne a zašlehám pak máslo a krásně ztuhne

lili01
5. apr 2011

ahojky,zase jsem po delší době na příjmu....
musím všem pochválit krásné nové dortíky....jste všechny šikulky...
jdu si na radu. zítra budu dělat příteli k 38.narozeninám buď jen poprsí nebo torzo, ještě přesně nevím,uvidím podle situace
ale chci se zeptat, jak získám tělovou barvu na poprsí?? a jak a z čeho udělat bradavky?? aby barva byla hezká? mám koupené bonbony z Lidlu ty růžové cukrové...
děkuji za info

fukylove
5. apr 2011

zienocky, prosim o radu... tie, co ste robili tie babiky ako torticku - myslim tie barbie... kolko asi vychadza ta torticka?

alicc
5. apr 2011

@dmi prosim ta aky je to orechovo-kavovy korpus, prosim daj recept 🙂

nadulici
5. apr 2011

@reruna robim rovnako....ja to este raz zkusim pre nas, uvidim...do tretice hadam... 😀

zdenallicka
5. apr 2011

@mizulienka 4 vejce, 240g cukru (používám krupici), 100ml vroucí vody, 150ml oleje, 250g hl. mouky, necelý prášek do pečiva. Našlehám bílky s polovinou cukru, pak žloutky s druhou polovinou cukru. DO žloutků zašlehám olej, pak vodu, nakonec přidám mouku s práškem do pečiva. Těsto rozdělím na poloviny, popř. na 1/3 a 2/3 a obarvím část kakaem. Peču na 150st., zkouším špejlí..

nadulici
5. apr 2011

@lili01 telovu ak nemas gelovku, tak baby pisali, ze su dobre tie ruzovo- zlte cukriky, ze je z toho taka svetlo telova, a troska kakaa...a ja na bradavky pouzivam iba kakao, stetcom vytienovat...

mrka2
5. apr 2011

@lili01 keby si mala tie cukriky Chamallows http://img.mimibazar.sk/h/bs/10/070915/14/l2491... ,tak by si nemusela nijako farbit, z nich ti vyjde taka telova... inak by som asi umyla na bielo a dala trosinku zltej a este menej cervenej,alebo ked mas oranzovu,tak len tak trosilinku a postupne pridavat... no a na tie bradavky baby pisali,ze robia tak,ze to len s kakaom prepudruju 😀