Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabika11
10. sep 2010

@anibas dakujem za info...

evitkamalicka
10. sep 2010

@gabika11 Shaun alebo aj Timmy

evitkamalicka
10. sep 2010

@bzucinka2 stiham, peciem vtedy ked spinka a zatial spinka dost, ja popri dvoch detickach este okrem toriet aj pracujem, som zivnostnik

vinka
10. sep 2010

@rybca napíš potom či vznikla z toho bordová.Som zvedavá ja som len tipovala... 😕

anibas
10. sep 2010

@evitkamalicka No ty si šikuľka
Náš Filip začína chodiť a to sa tortovať veľmi nedá, spí len 2-3x po hodinke a to rýchlo varím, upratujem, a keď nespí tak lozí všade, všetko ťahá, a véééééľmi sa mu páči čierna technika. Takže namiesto pečenia musím strážiť. A to mi začala škola. Blééé 😝 😝 😝 😝

ilijanka
10. sep 2010

ahojte, chodím sem pravidelne pozerať, aké krásne tortičky ste napiekli, aj ja niečo skúšam, len sa chcem opýtať: Ako používate gélové farby? Pridávate ich také, aké sú, alebo ich niečím riedite? Lebo ja ich dávam bez riedenia do zarobenej hmoty a robia sa mi také šmuhy a ruky mám celé pofarbené 😝 😀 . Vďaka za radu.

vinka
11. sep 2010

@ilijanka ja ich dávam tiež také aké su. 😉 Aj mne niekedy narobia čmuhy

bianca
11. sep 2010

@ilijanka skus zapracovat gelovku do maleho kuska hmoty a potom do celeho objemu co chces ofarbit.Ak budes miestit a miesit tak sa ti pruzky stratia.Je to makacka ale urcite sa ti to podari

ilijanka
11. sep 2010

ok, ďakujem za radu 😉

dudel-old
11. sep 2010

pozri si www.torticky.sk ... je to pani, ktora to robí ako hoby, torty sú vynikajúce, urobí, čo si vyberieš, prípadne navrhneš a cenovo v pohode....

zdenallicka
11. sep 2010

Zatím poslední, v lednici jsou rozdělané ještě další dva...

evitkamalicka
11. sep 2010

@zdenallicka krasna

bianca
11. sep 2010

@zdenallicka naaaaaaaaaaaaaadhera

zdenallicka
11. sep 2010

Děkuji
@bianca a @evitkamalicka .. 🙂

rybca
11. sep 2010

@vinka tak som to teraz skusala, ale stale mi to hadzalo do tehlovej, potom som skusila pridat do cervenej ciernu, ale asi som to prehnala, bo zase sa mi spravila hneda, asi si kupim original bordo..:(

sylvia75
11. sep 2010

ahojte,veľmi vás nestíham čítať a už ani piecť keďže pracujem len nočné smeny,ale včera sa mi podaril jeden výtvor pre sestru k narodeninám.z písmeniek sa veľmi nesmejte,sú vyrezávané nožom,lebo pomôcky ešte nemám... 😉

sylvia75
11. sep 2010

ešte som zabudla napísať,že krásne torty... 🙂

lussy23
11. sep 2010

@zdenallicka - milé. Pripomenulo m ito tú malú, čo 🙂 bola v Talentmánií. 🙂

bianca
11. sep 2010

@sylvia75 jej ta je krasna.Super napad.To by som mohla mame.Miluje banany.Mozem okopirovat do buducna?

petusko
11. sep 2010

@bianca len aby sa mama neurazila takemuto bananu 😀
inak vsetky torticky ako vzdy nadherne 🙂
zajtra pirdam aj ja svoje tohtotyzdnove 🙂

sylvia75
11. sep 2010

@bianca ďakujem a samozrejme,že môžeš...ja som sa inšpirovala TOM...

bianca
11. sep 2010

@petusko moja mama sa neutazi koli bananu co sa da zjest.Pokial nieje z gumy je viac ako vitany

@sylvia75 este musim pozhanat bananovu esenciu a pouzit do potahovky.

petusko
11. sep 2010

ozaj baby, budu mi ozdoby z MMF drzat na cokoladovej torte? asi ich bude treba zapichnut ze? zajtra mam robit taky zakusok, minitortu alebo co to vlastne bude a ma by poliata cokoladou a kvety z MMF.

bianca
11. sep 2010

@petusko hej teda myslim bez toho detailu na konci aj ked na druhej strane je za kazdu srandu

petusko
11. sep 2010

@bianca ved ten detail som myslela, ale zas ked je mamca za kazdu srandu, preco nie ? 😉 mmch, aj moja mama miluje banany 🙂

bianca
11. sep 2010

@petusko len neviem ako by zareagovala babina 😀 ona nema moc pochopenia pre take veci.Hm kazda generacia je ina.Som zvedava co nase deti budu vymyslat 😀

petusko
11. sep 2010

@bianca no neviem ako vasa, ale nasa by sa isto aspon prezehnala a dala jeden otcenas 😀

bianca
11. sep 2010

@petusko presne presne 😀 a to pohorsenie 🙄

inak babusky dnes idem skusat cokotransfer ale len na zakusok -striesku.Uvidime.Jedna sa mi obzvlst paci tak oskusam.Pre istotu plno cokolad nakupene ak by som to potento

zlatat
11. sep 2010

Ahojte,
nejako nestíham sem chodiť, ani som neprečítala, čo ste napísali, len preletela fotky - nemám slov, všetky ako zvyčajne sú tak prekrásne ... hotové umelkyne ste tu. 🙂

Aj ja som tento týždeň piekla - síce len 2 torty, ale aj to mi stačilo.

bianca
11. sep 2010

@zlatat krasne.Dora je dokonala i opica.To by sa aj nasej pacilo