Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mokiri
13. okt 2010

@vinka, neuvazovala si vyrobit vedla tej lopty taku akoby tabulu so skore (povedzme cierny obdlznik napichnuty na dvoch spajdliach), ale namiesto skore tam sparadlom vypichat "STRETNUTIE PO 33 ROKOCH" (do dvoch riadkov), priapadne dofarbit nazlto tie bodky, aby to bolo akoby digitalne.

Alebo mi napadol druhy tip - taky akoby transparent (to myslim na sportovych zapasoch byva) - kusok latky zasa na dvoch spajdliach prilepene kraje (a na tu latku normalne napises ten napis rukou). Prip. aj druhy taky isty transparent na druhy bok torty, ale napr. s napisom "DO TOHO!"

mokiri
13. okt 2010

@alionuska, presne tak! Tak pracuj, nech mas pre nas co fotit!

vinka
13. okt 2010

@mokiri ale šlo by to asi z hmoty na špajlach napichnutý transpatent nad košom,že stretnutie po 33 rokoch 😕

mokiri
13. okt 2010

@vinka, isto by aj to bolo vkusne, len ja to neviem posudit technicky, lebo nemam skusenosti, skratka, ci ta hmota nie je tazka, a v pripade dlheho napisu na dvoch spajdlach po bokoch, by sa to v strede nejako neprepadlo a neroztrhlo. (Len o tu dlzku transparentu si kladiem otazku.)

mokiri
13. okt 2010

Ano, pod tym ciernym obdlznikom som myslela hmotu, v tom prvom pripade, len kratsie, v 2 riadkoch napis.

duplicka
13. okt 2010

baby prosim ako urobim cukrikovu hmotu bielu,ktore cukriky si snehobiele,lebo jojo su kombi s ruzovou a tazko sa to deli, hoc len malinko ostane,tak je ruzova ☹

bianca
13. okt 2010

@duplicka musis kupit rubino dulcia a omyt z nich ten ruzovy cukor

bianca
13. okt 2010
mokiri
13. okt 2010

Piekli ste už na nejakú nevšednú príležitosť? Zaujímavé je, aké všelijaké sú tie torty - narodeninové (špeciálne detské alebo pre dospelých), meninové (pomenej, ale sú), svadobné, výročia svadby, maturitné, promočné, a iné školské, krstinové a iné cirkevné, športové, hudobné, firemné...

Nečakala som halloweenské, vianočné, valentínske a veľkonočné...

HALLOWEENSKÉ INŠPIRÁCIE:

mokiri
13. okt 2010

VIANOČNÉ INŠPIRÁCIE:

mokiri
13. okt 2010

Skúšali ste niektorá urobiť vianočnú tortu – medový rez vo vnútri? Už pár dní rozmýšľam, že na Vianoce skúsim – normálne upečiem tie jednotlivé pláty vo forme na pizzu alebo normálne na veľkom plechu, potom obrežem podľa tortovej formy, naplním ako medový rez. Na záver celú tortu potiahnem bielym marcipánom, potom zo zeleného vyrežem taký veľký stromček, položím navrch, a dozdobím vzadu ku kraju vejárovito na špajdlách zapichnutými hviezdičkami (vykrojím ešte z toho zvyšného bieleho), príp. dopichnem na špajdli nejakú naozajstnú vianočnú ozdôbku, napr. malého deda mráza alebo guľku, nech má malý radosť. Z toho zeleného ten stromček v strede by som prípadne mohla urobiť aj 3D - do výšky na seba navŕšiť vykrojené hviezdičky od najväčšej po najmenšiu, ale nie som si istá, či mám toľko hviezdičkových formičiek, na to by bolo treba asi aspoň 4 veľkosti – niečo také, ako na jednej z tých krásnych tortičiek, čo dnes vložila @zdenallicka. (Dali by sa potom dopichnúť aj vymodelované malé jabĺčka alebo vymodelované ozdobené guľky, ale fakt nechcem nič dofarbovať). Jednoduché, vkusné a chutné, myslím si. Čo vy nato? Stojí to za pokus? Môže to klapnúť?

zdenallicka
13. okt 2010

@sofi07 Sofi, jak kdy..🙂 Ten Bořek je z mléčného (spodek) a hlava z MMF.. A taky jsem zkoušela salkový a ten už NIKDY a taky jsem měla FOrmix..🙂 Ale ten jsem měla jenom dvakrát..🙂

yamahafazer
13. okt 2010

ahojte,pozeram,ze stale pribudaju nadherne torticky 🙂
ja peciem tento tyzden prsia

chcem sa spytat niekoho kdo ma tie listky na odtlacanie ziliek kde ste to kupili a kde kupujete tie piestiky,drotiky a floristicku pasku a aku velkost asi tych piestikov treba kupit? dakujem vam 🙂

mokiri
13. okt 2010

VALENTÍNSKE INŠPIRÁCIE:

mokiri
13. okt 2010

VEĽKONOČNÉ INŠPIRÁCIE:

mokiri
13. okt 2010

Tak a to je všetko, už som inšpirovaná, niečo z toho isto skusim, minimalne tu vianocnu, co som opisala (po porade s vami) a tu pusu (isto potiahnem ruzovym marcipanom).

dm1
13. okt 2010

potrebujem poradit. Mám robiť svadobnú tortu pre bežca a chcú aby tam bol aj motív behu. Absolútne nič ma nenapadá, prosím poradiť, čo by som mohla spraviť. Ich návrh bol bežecká trať a postavička ktorá stojí na štarte. Ako štart do nového života. Ešte chcú nápady aj odo mňa a akosi ma nič nenapadá

zdenallicka
14. okt 2010

@dm1 Co takhle tretry (běžecké boty) položené jen tak ledabyle na dortu? 🙂

bianca
14. okt 2010

@dm1 a co tak zenich na starte a nevesta v ciely?Vies ma napadla ta ako sa robi autodraha zrezana len mesto cesty spravit trat a na vrch do ciela supnut nevestu akoze si bezi pre nu

daniz
14. okt 2010

Ahojte, vinka urob tortu a na podložku, alebo na bok torty daj nápis stretnutie po 33 rokoch. A nezasiahneš do dizajnu torty.
Yamaharfazer - kúpiš to v obchode s cukrárskymi potrebami -ten lístok medzi modelovacími poterbami, alebo podľa toho, kde nakupuješ. Musíš preklikať sortiment tovaru a nájdeš to aj piestiky a iné veci.
DM1 urob tortu v tvare bežeckej trate a ako ženích stojí na štarte, a nevesta stojí v cieli. Akože ženích beží za nevestou a
do nového života..... Hádam som poradila....

daniz
14. okt 2010

bianca - nepredbiehaj dobréééé 😀 😀 😀 😀

dm1
14. okt 2010

baby diky presne tak som aj ja myslela len som myslela ci by sa aj nieco ine nedalo. potom uz sa da len obmienat ze su na starte spolu a bezia do ciela na cielovej tabuli obrucky.... alebo poschodka okolo torty dovrchu bezecka draha a hore caka nevesta v cieli.....

a mozem dat okolo bezeckej drahy prirodu? stromy, travu, kvety... aby to nebolo take fadne len draha

nikanika28
14. okt 2010

Cafte, pisete jak dracice..ja vas nestiham akosi citat 😅 ..a dakujem za rady, co som sa zac. tyzdna pytala 😵 . Akurat som dorobila krem slahany nad parou..mna to taaaak nebavi stat pri tom a slahat 😝 😝 😝 ... Baby, davate do plnky len klasicke maslo alebo davate pol masla a pol Helia napr. ?? Ja davam len maslo klasicke, ale teraz skusim do tejto cokoladovej dat pol na pol...co to spravi 😅

daniz
14. okt 2010

DM 1 v pohode, môže byť.
nikanika28 ja dávam klasické maslo a trochu takého špeciálneho cukr. margarínu. Ten je pevný a drží dobre aj keď je torta dlho na teple.

akme
14. okt 2010

@nikanika28 ja dávam pol na pol aj pod poťahovku a OK

misa1982
14. okt 2010

Ahoj vsem jdu pro radu kde koupim na timidekor fix na psani na marcipan nemuzu to tam najit dekuji

daniz
14. okt 2010

misa1982 - v obchode s cukrárskymi potrebami medzi farbami sú tam, gelové,práškové,tekuté,fixi,sprejové, metalické
pohladaj na int.obchode.

duplicka
14. okt 2010

@bianca prosim a kde ich predavaju,dakujem

dusanab
14. okt 2010

Ahojte cukrárky, čítam, čítam.... chystám sa cez víkend robiť tortu - s plnkou zo šľahačky a kinderčokolády a na vrch chcem skúsiť poťah z marshmallow. Len som sa zatiaľ nikde nedočítala (no celých 561 strán som neprečítala, uznávam 😀 ) či je vhodné rozvaľkať si tú hmotu na papieri na pečenie. Teoreticky by sa to mohlo, len neviem či s tým máte niekto skúsenosti a ak áno aké. Poradíte mi prosím? Ja idem zatiaľ čítať ďalej aby som vstrebala čím viac informácií. Ďakujem 🙂
Ešte čosi, teraz som pozerala na tie penové cukríky čo som kúpila, je na nich taký jemný kryštálový cukor. Ten mám zmyť? Alebo nechať, nevadí? Ďakujem 😉 🙂

daniz
14. okt 2010

dusanab ak si kúpila cukríky rubino a chceš bielu MMF tak ich musíš umyť. Recept máš na 1. strane od Alionusky. Váľkaj to na doske poprášenej solamylom. Ak ten červený cukor nezmyješ, MMF bude ružová.