Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. nov 2015

@pativla tak je mi to záhadou, čím by to mohlo být 😲 😲 😲 Nemáš ji vyfocenou jak to vypadá nafouklé??

jper
27. nov 2015

Holky help, kdysi tu byl odkaz nebo fotky na to jak postupujete s ganache pod potahovku, nemůžu to dohledat. Děkuju

jper
27. nov 2015

@jper už jsem našla 😉

denisak77
27. nov 2015

@jakelina ďakujem 🙂

pppeeetttaaa
27. nov 2015

@jper ahoj prosim ta poslesmi link co si hladala? ja to s ganache neviem tak by mi to mic pomohlo.. dakujem

pppeeetttaaa
28. nov 2015

ahojte, tak ja mam taky oddychovy vikend.. len 2 tortuse aj to nadiktovane tak ani som nemusela vymyslat co na ne.. ale normalne som zistila ze ked niesom pod stresom nejako mi to ide pomaly..

nicoletta77
28. nov 2015

Ahojte dievčence, pridávam moju dobošovú tortičku.

grasie
28. nov 2015

@stebota @jakelina @nicoletta77 @kukulka1 @antenka kočky ďakujeem 🙂
@jakelina hrošííčka je úplne rozkošnáá 😵
@pipka ty si aká akčná, ja že tak ďalší týždeň 😀, mne akurát voška nastupuje v utorok prvý krát do školky, ako ona sa veeľmi teší aj že tam bude spinkať a počúvať rozprávky, ale tak neviem neviem, či mi ju na obed nedajú, že na dnes stačilo 😝 ale ak nedajú, tak som vaša 🙂 prípadne iný deň

grasie
28. nov 2015

moje tohtotýždňovky, superman je snáď poznateľný a mäsiarska mala byť vtipná 😝
a konečne chvíľu voľnoo 😵

denisak77
28. nov 2015

@jakelina inak,s tou nešťastnou oblátkou mám aj ja problém a tiež obrázok na fondáne .Potierala som gélom zo spodu na vrch som nedala ,tak neviem či je práve v tom problém,ale keď som ráno otvorila chladničku skoro ma trafil šľak.Strašné bubliny sa narobili a nedalo sa s tým už robiť nič.Bolo to asi pred 2 mesiacmi ,tortu som ani nikde nepridala na židnu stránku,lebo som sa hambila ako pes. ☹ .O 2 týždne budem musieť zsa použiť oblátku a už teraz s bojím ,čo s tým bude.Neviem čo objenať či oblátku ,alebo na fondáne ,strašná dilema.

jakelina
28. nov 2015

@denisak77 to naštve co, já zatím vždy měla jenom jedlý papír a ten úplně v pohodě. 😉

jakelina
28. nov 2015

@grasie jsou skvělé a to prasátko jak chudák nakukuje co ho čeká 😝 😀 😝

lokalistin
28. nov 2015

tak tu moja kriva a utekam k pokladni-zas mekac 😜

mojmacik
28. nov 2015

@pativla ja napr. vobec nedavam ani vodu ...moooooooooozno kuuuulilincek ak mi obrazok nechyti.......ono ja lepim zvycajne taktooo 🙂 ...potiahnutu tortu dam schladit a potom ked to vyberiem,tak ten povrch predsa z tej chladnicky akoby nabral vlhkost...nazvem to ,ze sa trooooocsku "orosi" ...na to dam obrazok...teda obrazok na hmote,nie jedly papier ...a ono to krasne drzi aj na boku napr.....aaale zase tych tort som ja este nenarobila velaaa,tak to ber ako laicku radu u mna fungujucu .-)

kukulka1
28. nov 2015

@mojmacik ,ja som robila zatiaľ iba tri torty s obrázkom na fondáne ale tak ako píšeš nelepila som ničím a držalo to dobre ani sa nič nevydulo.

mojmacik
28. nov 2015

moja froooozenskaaaa...navrch isla este postavicka Elzy,plastova..Moja Hanka rano pri chladnicke skonstatovala ..jeeeej taku peknu "bligotavu " si este niiiiiikdy neurobila 🙂 ...tak snad sa pacila aj oslavenkyniam dvojcatkam

moicka
28. nov 2015

Tak pridam aj ja tohto tyzdnove. Prva svadobna, druha na 50-ku uplne nadiktovana do poslednej bodky 😝 a este jedna z minuleho tyzdna prvykrat ganache a asi aj dlho posledna. 😀 😀 😀 😀 😀

blancagon
28. nov 2015

No po dlhej dobe,presne nadiktovaná a koníkov si dala pani svojich potiahnuté doma robeným mmf.Všetky vaše tortuše stále sledujem a sú úúúúúžasnéééé.

pppeeetttaaa
28. nov 2015

PARIZSKY KREM - dievcence potrebujem vasu pomoc.. robievam coko tortu, kde robim tzv. falosny parizsky.. uvarim v slahacke cukor, kakao, ceru a potom to vyslaham s maslom.. ale ako sa robi parizsky krem? na nete je xy receptov.. dakujem za kazdu jednu radu

pipka
28. nov 2015

@grasie tak mozeme aj ob tyzden....len cim blizsie k Vianociam, tym besnejsie to mame... 😅 😝 😖 😉

nika1985
28. nov 2015

@pppeeetttaaa len slahacka a coko uvarene den predtym a vyslahat so stuzovacom

dzejnus
28. nov 2015

@pppeeetttaaa ahoj, ja som pocitala tiez xy stranok receptov a zakazdym daco ine,ci pravy, ci nepravy 😀 , a ja robievam par. krem tak, ze v 250 ml slahacke 33% uvarim 100 g cokolady horkej z lidla, nechat vychladnut, najlepsie 24 hodin v chladnicke a potom vyslahat so smetafixom (na jednu slahacku, jeden smtafix) 😉

pppeeetttaaa
28. nov 2015

@nika1985 dakujem ale to je parizska slahacka.. parizsky krem by mal byt s maslom.. alebo parizska slahacka a parizsky krem je to iste?

nika1985
28. nov 2015

@pppeeetttaaa to je to iste teda aspon si myslim uz ked hoc co ine pridas mas to falosny parizak.

pristela
29. nov 2015

baby pridavam sa k vam no .... 🙄 🙄 🙄

adrika202
29. nov 2015

cafte ženy ,tak pridam aj ja svoje povinne jazdy ,nadiktovane ,coko sla kamoske ako dar ,som normalne bola po storokoch žit a teraz sa neviem nejako prebrať 😀 😀 😎

tinuskaha
29. nov 2015

ahojte dievcence..idem si k vam po radu ...vlastne rady 🙂 chcem sa opytat kolko potahovky mi treba na tortu v tvare kocky 30x30?ma niektora z vas skusenost s rafikom na tortu ktory sa da roztahovat aj do dlzky aj sirky?chcem sa len opytat ci cesto nevytecie spod neho ked ho dam na plech.skusala som ho polozit ale ten ram nesadne pekne na plech 😒 .mate nejaku vychytavku ako na to aby cesto nevytieklo spod toho rafiku(ramu)???dakujem krasne a este aby som nezabudla torticky mate zase ako vzdy prekraaasne 😵

antenka1
29. nov 2015

@denisak77 a ostatne kočky ak vam vyduva obrazky ci uz ich potierate gelom, vodou, medom slebo nicim, treba to dobre zahladit. Najlepsie zehlickou na fondan. Hladit a hladit a hladit aby sa to dobre pricuclo a povytlacalo vzduch. A nakoniec zatazit. Staci trosicku. Hoci ken obycajny zošit A4. A tsk dat do chladničky 😉
@pristela micka ja ze co taký skaredy vyraz za poslednou vetou a poyom dom zoskrolovala dole nizsie, zbadala anďalíkov a je mi to jasne 😀 To musela byt pekna pakaren 🙂
@adrika202 ta prva je uuuzasna.
@grasie superman ze aky fesaaaak. Vies takeho aj v zivotnej veľkosti? 😉 😀 😀

nika1985
29. nov 2015

@tinuskaha skus alobal na spodok a pouzivam iba rafiky

sikag
29. nov 2015

@pipka @antenka1 @mysiatkoo @gracie veru veru, ja som tu uz straaaasne dlho nebola... tam napisem evke. a dame cez den ci vecer na trhoch? ja nemam teraz moc volna, manzel bude chodit po vecierkoch tak strazim deti 😝 ale zajtra by som mohla. dame to tak rychlo? alebo to nechame na buduci tyzden?