Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
23. okt 2012

@magali ja som s obrazkom robila len raz a davala som origos modekorgel ci ako sa to vola na to takze neporadim nahradu. ale vodu isto nee

rough
23. okt 2012

Baby, nedavno ste tu rozoberali hygienu pri vareni a peceni. Podobne ako mi vadi oblizovanie prstov a varesiek neznasam, ked niekto ma na rukach prstene a cpe tie ruky do jedla. Fuuuj. Akurat minule v prostreno teta najprv marinovala maso v nejakom paci a pekne postrkala ruky do masa a potom hupsla rovno miesit cesto, bleee. Ruky si sice pro forma umyla, ale prstene nezlozila. Nechcem vediet kolko sajrajtu ma pod nimi. Brr. Ja pri praci v kuchyni ani len obrucku nenosim, a to varievam len rodine.

pipka
23. okt 2012

@ajka82 ano Ali, normalne...teda povedala som tetuske, ze kludne nech ochutna 😝 tak sice neochutnala, povedala, ze mi veri..a zjavne som asi nebola prva 😖

totiz naco by som ho isla inak vratit...ze cucnem doma a vratim 😅 som jej povedala, ze takuuu chut som nanho mala a ze total mi to pokazilo chut, tak sa tak sucitne pozrela, isla so mnou do pokladne a stornovala to 😉

pipka
23. okt 2012

@dm1 sak toto...ze to na tej plechovke nemas ako vidiet 🙄
jedine presviedcat zakaznikov, ze nejaky cas proste salkovy krem nerobis, lebo je v predaji pokazena varka 😝
alebo vyskusat inu znacku 😕 😅

ale ja som raz kupila salko v lidli a nechutilo mi..taku inu chut to malo...ja zvyknuta na to tatra salko...a to take moc tekute alebo co..a takou umelinkou to bolo citit...alebo co..neviem to popisat 😝

jakelina
23. okt 2012

@pipka já mám uvařených šest na příští týden potřebuju dvě, nestraš, bojím se to i otevřít. Koupím ještě někde to zkaramelizované, kdyby náhodou byly špatné. 😝

pipka
23. okt 2012

@jakelina majka ale v Cechach mozno mate lepsie 😎 musiiiis tomu verit 😀 😀 nic ine ti nezostava 😅 😀

pipka
23. okt 2012

baby ja mam dalsiu objednavku na logo 😝 😝 😝 🙄 pomooooc 😅 😀
ale mam aj krstinovuuuuu podla sebaaaaa, dievcatkovsku...taaaak mooooc sa vytesujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
23. okt 2012

@pipka no tak tomu bych moc nevěřila 😝 😝 😝

kvietocek7
23. okt 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀

eeffka
23. okt 2012

@pipka viem co myslis s tym salkom, lebo ja ho jem 🙂 najlepsie je TATRAsalko, potom COOPsalko ale to treba premiesat lebo nejak sa oddeluje ci co ale inak je chutovo porovnatelne s tatra a lidlacke je hnus.

Tolko nazor salkomila a salkozruta 😀

vlada111
23. okt 2012

@lilianka1199 ja som začala piecť torty, keď moja malá nemala ani rok a popri tom som robila na plný úväzok. Prečítala som prvých 650 strán, pozrela veci na nete cez google a potom som sa pustila do torty.. Zaregistrovala som sa sem na MK až po tom, čo som mala prvú tortu upečenú. Naozaj je táto diskusia fantastická, poznáme sa tu už aj osobne a môžem potvrdiť, že sú tu naozaj skvelé kočky a radi poradia. Skôr ja som lenivšia a nechce sa mi vždy radiť, ale ostatné baby sú tip-top 🙂

kvietocek7
23. okt 2012

@dadka212 dadik, prosim ta ja som teda fakt zacinajuci amater -trufam si na cesto upiect aj plnku a to, len tie detailiky pri dekoracii musim cvicit xixix 🙂 , ale prosim ta co su tie 3D torty teda aky je rozdiel od klasickych? robila si uz aj hellou kitty tortu? vo forme alebo si si predkreslila? dik moja za odpoved - dufam,ze sa odhodlam na dcerkine narodeninove dielo 🙂

muffinka8
23. okt 2012

@pipka aj budem robiť teraz krstinovú ružovúúúú 😵 už mám trochu premyslené aj niečo nachystané + ich požiadavky. Budeš sa niečim inšpirovať?

dm1
23. okt 2012

@pipka ani mne to lidlacke nechutilo tak ako tatra salko. a ani to uz karamelove z tatra salka nie je presne take ako ked ho uvaris 😒

dadka212
23. okt 2012

@kvietocek7 3D torta je torta v tvare hello kitty, ja to nerobím rada...robila som takú 2D kitty a to som si upiekla cesto a obrezala podla tvaru hello kitty potiahla a urobila detaily....ak si tortu nikdy nerobila a nemáš o tom šajnu najlepšie bude urobiť klasika okruhlu tortu a na tom postavičku, postupne sa vytrénuješ, lebo ak by si chcela poťahovať 3D tak to nemusí dopadnúť najlepšie, na začiatok je lepšie začať s niečím lahším

vlada111
23. okt 2012

@mizulienka ja som robila Luci tiež s mascarpone a jahodami, obdĺžnik 2x plnený, rozmery cca. 35x28 cm a vážila okolo 6,5 kg.

dadka212
23. okt 2012

@jakelina ja som v poslednej dobe robila často salkový a ani jedno nebolo zlé kupovala som v tescu a rôzne dátumy spotreby boli 😉 ale tiež mi cukalo keď som otvárala, lebo ja si uvarím len tolko kolko potrebujem a všetko robím na poslednú chvílu 😀

pristela
23. okt 2012

@pipka moooje, budem na teba mysliet ked budes vyrezavat znak 😝 ja tiez nemam take rada ☹ mne sa zadarilo a mam ted same dievcatkovske a svadobne 😀 😀 😀 😀 😀 teda nie veeeela, len tolko aby som mala usmev na tvári 😀

vlada111
23. okt 2012

@pipka ja som to z Lidla mala tiež a aj som ho uvarila, ale tiež mi nechutí ☹

dm1
23. okt 2012

@pristela pocuj pojdem do toho pecenai mas uz vybrate? ci ti kupim neskor 🙂

zuzana553
23. okt 2012

ahojte, neda mi ked pisete o salkach, ja pouzivam uz hotovy skaramelizovany z polska 500g za 1,6e predavaju ich aj na slovensku 🙂

jakelina
23. okt 2012

@dadka212 já právě taky kupuju tak různě, ale nejvíc v Kauflandu a Globusu a vařím jich většinou šest, tak mi vejdou do jednoho starého hrnce co na to mám. Většinou mi tak na měsíc vystačí, já ho používám často i pro nás na takovou karamelovou buchtu. Jenom upeču piškot, potřu marmeládou a na to natřu ten salkový krém a posypu ořechy. Naše sarančata to sní za dvě hodiny.
V neděli večer jsme doma neměli ani drobek, všechno s prominutím sežrali, tak jsem ještě v noci honem pekla housky a listové taštičky, aby měli co snídat. Děs ti moji žrouti a od toho nejstaršího holka, tak sní víc jak kluk, přitom váží snad 40 kilo, té jak chystám svačinu na pondělí do školy, to je jak pro dřevorubce. Naštěstí tu spí málokdy 😀 😀 😀 😀 Ne dělám sradnu, nevadí mi to.

karap
23. okt 2012

@aduskatt
@jakelina vyskusam tu mmf cez striekacku.Uvidim,ci to pojde 😉
@pristela ta posledna ,,vila,, nema chybu 😀

dm1
23. okt 2012

@jakelina a to z penny marketu taku kravicku kupujes? kamoska vravela ze je tam v CR t eraz v akcii by som dala nasim kupit idu na vikend. len neviem ci je dobre

ja tiez varim 5 plechovic naraz a to mi boo niekedy aj na vikend malo!

dadka212
23. okt 2012

oziii aj u našich číňanov som objavila vykrajovačky, no jediné čo nemám mali cezmínu a mega gerberu 😀

dm1
23. okt 2012

@karap daj si to do mikrovlnky ale ozaj len na chvilocku 5 sekund a skus ci uz ide

jakelina
23. okt 2012

@dm1 ne tam moc nechodím, je tu sice v Opavě, ale je tam málo místa na parkování a nerada tam chodím. Já to zkaramelizované kupuju v Globusu Tatra, ale drahé je to jak čert. 😝

dm1
23. okt 2012

@jakelina no u nas praveze teraz stoji rovnako tatra salko neuvarene aj karamelizovane 😲 . Len to uvarene je lepsie 😝

karap
23. okt 2012

@dm1 diki za rady.No ja len sondujem co a ako,lebo ten obrazok budem robit cca za 2 tyzdne.Tortu potrebujem az na 17.11. [dcerka bude mat 1 rok]Uz som jeden obrazok mala nachystany [macko pooh z tortou,na ktorej je jedna sviecka]Obrazok bol krasny,tesila som sa z neho,ze mam ,,nachystane,, no robila som ho pred mesiacom a on mi taaaaaak stvrdol 😲 ze by sa urcite nedal krajat.Decka si ho nalamali na kusky a zjedli.Takze do buducna:nerobit priliz popredu 😀

dm1
23. okt 2012

@karap no veru ja robim tak max. 1-2 dni dopredu nech sa to aj dobre prisposobi povrchu torty ktory nieje tiez vzdy rovny nech to neodstava. a ono by ti to na torte potom trochu zvlhlo a zmeklo