Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

chavierka
15. máj 2013

@mysiatkoo vdaka, lebo si to chcem porobiť tak postupne, ked mi bude malý spať cez obed.....aby som toho nemala naraz moc, len s bojim, či sa mi tá postavička za týžden nepukne alebo nezačne trocha zdeformovať

jakelina
15. máj 2013

@mamina1978 krásně se ti povedla.

@florentina já jsem pro září a je mi jedno jestli na Slovensku nebo v Trutnově

miciatko
15. máj 2013

baby tak chvila casu a trochu citania a zasa ta krajka , baby aj ja chcem ,uz ma to nachvilu preslo ,ale zasa ma to chmatlo a to vsetko zato ze som zasa zapichla te nosisko 😀 😀 😀 😀

blcha
15. máj 2013

@aduskatt prosim mas na predaj aj formy na pecenie teda chcela by som srdcovu formu alebo kvietok lebo mam len kruhy 😝

mamina1978
15. máj 2013

@blcha Dakujem ..... 😵 😵 😵 Ale aj ja som sa s nou velmi natrapila, 😅 najprv som zabudla kupit tvaroch , chcela som dat tu pribinacikovu dole no v noci u nas obchody otvorene nie su , tak zmena planu isla na vrch 😀 ........ No a potom mi nestihla stuhnut, tak som tiez patlala co sa dalo. Spodok s raffaelom creme drzal super 😵 A teda ti poviem, ze krivu v najblizsej dobe robit urcite nebudem 😝 😝 😝 lebo pre mna to bol hotovy zabijak 😝 😝 😝 😀

mamina1978
15. máj 2013

@jakelina dakujeeeeem 😵 😵 😵

jakelina
15. máj 2013

@mamina1978 včera jsem zapomněla popřát, no skleroza je tady. 😀 😀 Tak dodatečně vše nej 😉

mamina1978
15. máj 2013

@jakelina Jeeeej Majka dakujem , ale nic si z toho nerob! 😉 😀 😀 😀 Si Zlataaaa, no ani ja som vcera nemala cas na Internet, lebo som bojovala s tortou a oslavovala. 😵 😵 😵

nika1985
15. máj 2013

@florentina co to tu citam bude dalsie stretko minuly rok ked som Vas zacala citat som si slubila ze toto nevynecham ak sa bude dat no smutim tu ja budem asi rodit nejako vo vasich terminoch dufam,ze sem date aspon fotecky aby som mohla byt aspon takto na chvilku s vami.

evicaka
15. máj 2013

Dievčatá, zdravím Vás. Veľmi intenzívne Vás sledujem a obdivujem vaše dielka. Ja sa tiež pokúšam o pečenie tortičiek, je to moja veľká záľuba. Rozpútala sa tu "krajková debata" a ja som dnes išla do obchodíku s cukr. potrebami, neovládla som sa a kúpila som si 4 krajky. Po vychladnutí hlavy mi došlo, že je toho veľa, tak sa chcem s Vami podeliť, ak máte niektorá záujem. Konkrétne http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1452 (polovička) a druhá je táto http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/30-.... Tak ak budete mať niektorá záujem , napíšte... 🙂 🙂 🙂 🙂

nika1985
15. máj 2013

baby ako to tu stihate vsetko ja vas asi budem citat az v zime letmo si pozriem aspon tie uzasne tortusky 😉 ja uz peciem malinky tento vikend mam este PSP a potom mozno este jednu a ostatne uz len pre nas do porodu. Ale aj tak to nestiham zahrada,mala,vnutri a vsetko ostatne popri tom vsetko som rada ze si vas vecer na chvilku zapnem a uz mi klipkaju oci.

viera6
15. máj 2013

@mamina1978 krasna,všetko najlepšie 😉

mamina1978
15. máj 2013

@viera6 Dakujeeeeemmm 😵 😵

miciatko
15. máj 2013

Baby dochadzaju mi americke cukriky tak som pisala cez facebook ze kedy budu mat americky tyzden ,tak vam davam plnohodnotnu odpoved od Lidla. ...

Lidl Slovensko Dobrý deň. Na týždeň USA sa môžete tešiť už začiatkom leta. Sledujte nás tu na Facebooku, na našej internetovej stráke www.lidl.sk alebo prostredníctvom newslettra a žiadna zaujímavá akcia Vám určite neunikne. Majte sa pekne

evicaka
15. máj 2013

Keď som sa už medzi Vás votrela, tak aspoň malá ukážka mojej "tvorby"

dm1
15. máj 2013

@miciatko juuj super lebo aj mne dochadzaju ciham na americke dni na leto su podla mna najspolahlivejsie hlavne na svadobne torty

dm1
15. máj 2013

@evicaka prosim ta aky je rozmer tej druhej krajky? vidim ze konecne tu zo sveta tieto dorazili maju ich tam viac len ta dlzka a vyska krajky by ma zaujmala

uz tam citam rozmery 🙂

evicaka
15. máj 2013

@dm1 tá je malinká cca 16cm x 3

mimcak
15. máj 2013

@mamina1978 tortička krásna a všetko najlepšie prajeeem. Mne sa tiež tie krivé tortičky páčia,ale nemám odvahu na ne.

blcha
15. máj 2013

@miciatko ja som si naposley kupila v lidli 20balickov vlasten som kupila vsetky co tam mali a mam zasobu nepeciem az tak vela takze do toho leta urcite vyddrzim ale super dik za info 😉

dm1
15. máj 2013

@evicaka a ty si z toho uz skusala robit krajku? myslim z tej mensej. lebo cena je sice super len velkostou je ako tie od cinana a s tymi sa robi veur tazsie krajka aj preto lebo ta forma je hrubsia tazsie sa to potom ohyba a vybera krajka ak by to slo tazsie asi by bolo o drzku to z toho 5x na jednu tortu dolovat 😝

mamina1978
15. máj 2013

@mimcak dakujem 😵

eeffka
15. máj 2013

@glee ja len k velkosti torty, na zjedenie pre 18ludi stacit bude, ale na pripadne zabalenie rozhodne nie. Take ze ku kave kazdy 1 kusok a nedajboze zeby chceli vsetci po 2.

glee
15. máj 2013

@eeffka Ma to byt len ku kave, na balenie nie - na rozdavanie budu kolace. Po 2 kusky snad nebudu chciet, vsak budu aj zakusky 😅

evicaka
15. máj 2013

@dm1 ešte som neskúšala. Zmes mi prišla len teraz, ale skúšala som s hmotou a vyzerá to veľmi dobre, sama som bola prekvapená. Večer budem skúšaťs tou zmesou magic, tak dám vedieť..

artepf
15. máj 2013

@florentina
@jakelina jé holky, já bydlím 10 km od Trutnova, pod Krkonošema, tak kdyby dopadl nějaký ten sraz tady, tak to by bylo úplně skvělý, moc ráda bych se přidala 🙂 . Brala bych to taky spíš v září, protože teď od června nejspíš předčasně nastoupím do práce, tak se tam musím aklimatizovat a ani vlastně nevím, jestli budu dál stíhat dorty, což bych asi těžce nesla ☹

mirinecka
15. máj 2013

Kočky aký je smartflex citrón chuťovo?

aduskatt
15. máj 2013

@mirinecka sladky🙂

mirinecka
15. máj 2013

@aduskatt moc sladký alebo príjemná chuť lebo mandlovy mi nechutil a tento má láka 😉

79zuzana
15. máj 2013

Moja dnesna necakana torticka ;)