Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
29. sep 2012

Dobre ranko prajem.
Tak stretko ma inspirovalo 🙂

lamps
29. sep 2012

@simasa Silvnika tá je prenádherná, ja z tých tvojich ruží nemôžem, nádhernééééé sú 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mizulienka
29. sep 2012

@simasa ta je neskutocne nadherna, skvost 😉 kvety vyzeraju ako zive, upne super a stencil tiez krasny cisty bez chyby...ach jaaj, kedy sa ja dopracujem na taku uroven?? 😕 😕

artepf
29. sep 2012

ahoj holky, tak jsem si prohlídla všechny nádherné nové dorty a skoro se mi ani nechce přidávat ty svoje, ale tady jsou 🙂.

simasa
29. sep 2012

@lamps
@mizulienka
Dakujem babulky. Luci, skoda, ze si nebola na stretku - @pristela ukazovala stencil, preto som si trufla 🙂
Uz som ho pred tym skusala, ale s royal icingom a neslo mi to dobre. S cerou sa to robi super.

jakelina
29. sep 2012

@simasa je nádherná
@artepf krásné všechny

jakelina
29. sep 2012

@maya30 talířek jsem dávala už několikrát já a nikdy mi to nic neudělalo, tak to mě mrzí, že se ti to propadlo. Vůbec si neumím představit, že ti to ty špejle proděravěly. Já mám problém do toho vystříhnout tu středovou dírku, jak je to tvrdé. Asi záleží jaký ten talířek je, bude asi víc druhů. Jinak nevím. 😝 😖

eficenka
29. sep 2012

@artepf
prosím, prosím z jaké hmoty ´modelujete tu lili? děláte si ji sama, nebo z kupované?
a mohu poprosit o recept?

vecernicci
29. sep 2012

@zdenallicka někde jsem dávala fotky, ale tď nevím, která strana, ale mrkni k pomposo na mimibazar, ta je tam má taky všechny 😉 http://cukrarske-pomucky.cz/silikonove-formy/

artepf
29. sep 2012

@mia1111 a @yamahafazer holky zapomněla jsem vám poděkovat za inspirace, co jste mi tady daly na dort pro chlápka, který rád dělá se dřevem, uložila jsem si je, ale paní nakonec chtěla i postavičku, takže jsem to vyřešila trošku jinak 🙂 .

jper
29. sep 2012

@mizulienka 200ml šlehačky ušlehat, 500g jogurt, 1x želatinový ztužovač za studena a cukr dávám už podle chuti - ten ztužovač je lehce nasládlý.

janula.h
29. sep 2012

ahoooooj 🙂 moja nočná "digitálka"

vecernicci
29. sep 2012

@dm1 to mi povídej, jsem na tom úúúúplně stejně 😝

artepf
29. sep 2012

@eficenka nevím, jestli máš na mysli tu orchideu, co jsem dělala já, nebo tu nádhernou lilii, co přede mnou dávala fotky simasa 😅 , ale já vyrábím jak orchideu, tak i lilie z hmoty Smartflex Velvet, ale měla jsem na to koupenou už i Smartflex Flower, ta je na to ještě lepší, ale i dražší 😉 . Zbytek dortu - listy k orchidee a celý dort potahuji mléčným marcipánem 🙂 .

eficenka
29. sep 2012

@artepf
jé pardon, já se přepsala... myslela sem tu orchidei - mamča bude mít 50tiny a zbožnuje orchidee....
no něco zkusím vytvořit, i když se uplněj začítečník 🙂
a mléčný marcipán kupuješ, nebo děláš ten falešný marcipán sama doma?

elienka
29. sep 2012

dievčatá, chcem sa spýtať, vymodelovala som prvú postavičku len tak na skúšku, z čisto bielej hmoty, aby som ju mohla potom recyklovať, ale sú na nej odtlačky mojich rúk, ako to robíte, aby boli také krásne hladké? žeby ste to robili v rukaviciach? netuším ako na to.
A pridávam moju prvú poťahovanú tortičku manželovmu starečkovi k 90tym narodeninám (bol včelár) Nie je dokonalá, ale je z lásky

artepf
29. sep 2012

@eficenka nejdřív jsem si mléčný marcipán zadělávala sama doma - ze sušeného mlíka, cukru, pšeničného sirupu, vody a aroma, ale potom jsem objevila sypkou směs na internetu, do které se přidá jen trošku vody a rozpuštěné omegy, cenově to vyjde na stejno a nemusím pořád shánět ve zdravé výživě sirup, taky není takový nepořádek s přeséváním a vážením cukru a mlíka 😝 . Ta kupovaná směs chutná hodně podobně, je jen trochu sladší, ale dělá se s ní mnohem líp, je víc tvárná a elastická, kupuju ji tady:
http://www.hospodynkam.cz/hospodynkam/eshop/5-1...

ikula2
29. sep 2012

Babulky prosim vas robila som vecer svadobnu tortu so stencilom a cera hmotou. Totalne sa mi to pokazilo, o polnoci com isla dat posledne 3.poschodie a stencils sa zacal po bokoch pustat, musela som zhodit potahovky a na novo natahovat poschodia a vyzdobu. ☹ ☹ ☹ Tak takato zufala som davno nebola, uplne znechutena. Teraz som to urobila z bielkovou polevou, ale strasne sa bojiiiiiiiiiiiim ze im to na svadbe zacne tiect ☹ ☹ Robim ju pre kamaratku a takto som dopadla. Tolko potahovky som vyhodila.

ikula2
29. sep 2012

@simasa torta je uplne naaaaaaaaaaadherna oci mi padaju z jamok 😀 , prosim ta co si nanasala na stencil?

@artepf uuuuuuuuuuuuuuuzasna orchidejka a tie cigaretky 😲
@janula.h vydarene hodinky 🙂

eficenka
29. sep 2012

@artepf
mockrát děkuji, tak uvidíme, snad se mi to povede 🙂

dm1
29. sep 2012

@ikula2 😢 to je teda radost veru. nechapem ako sa ti mohla cera hmota roztiect 😲 . Nemala si ju moc riedku? A cim potahujes?

dm1
29. sep 2012

@simasa je prekrasna 😵

dm1
29. sep 2012

@maya30 presne z tohto mam aj ja strach a bojim sa ten tanierik pouzit 😝

dadka212
29. sep 2012

@maya30 no ja som sa tohto bála, pri menšom priemere používam najlacnejšie CD-čka ako výstuž a baby používajú tie mäkšie zlaté podložky pod torty, netreba ich už obalolovať....

simasa
29. sep 2012

@jakelina
@dm1
@ikula2
Dakujem baby, aj za vsetky liky.
Stencil som robila cerou a cukrom.

ikula2
29. sep 2012

@dm1 nie nemala som ju riedku, ona bola uplne krasna, kym nebola dlhsie vonku, potahujem PDT, mame este take fukare v chladnicke a tie to zjavne urychlili, dala som tam polystyren, ale bolo uz neskoro. Normalne sa mi aj potah topil, bol taky lepkavy. A ani mi ta hmota neschla na potahovke, stale bola makka. Ta bielkova je hned zatvrdnuta, tak dufam ze ma nesklame

dm1
29. sep 2012

@ikula2 no ak zvlhne PDT tak to moze robit neplechu veru :(. Drzim palce nech sa podari dokoncit

eliska22
29. sep 2012

@artepf nádherné tortičky 😵 😵 😵

eliska22
29. sep 2012

@simasa prekrásne 😵 😵 😵

pristela
29. sep 2012

@ikula2 fuha, a preco ti vlhne? 😕 strč celu tortu do krabice a daj ju tak do chladnicky, a aky podklad mas pod potahom ? mozno aj to pusta 😕 a stencil topit 😕 😕 fakt divne, ako zarabas hmotu nan, rozpustas v mikrotrtke alebo davas tuhu ceru ? ja robim z tuhej neroztapam a ta hmota je uplne tuha ked ju natieram.

@vecernicci aach nemozes sem davat taketo linky 🙄 sliny mi tečúúú , aach keby mam vela penez 😀 tak nakupim vsetky silikonky sveta 😀 😀

baby uuuuuzasne torticky, len páčitkujem o stošesť 😵 😵