Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
10. feb 2014

@dada2007 ano, dobre som pisala, do 12. 2. 2014 je v akcii za 0,95€ 😉

dada2007
10. feb 2014

@pipka dík moja

rachel36a
10. feb 2014

kočky, nemáte prosím vás niektorá uložený postup na tortu prsia, ale z guľatého korpusu, nie zo srdca... minulý týždeň som to niekde našla, neuložila, a teraz už dobré dve hodiny hľadám, len si neviem spomenúť kde to bolo....

zz134
10. feb 2014

@maya30
uzasne torty! ta levandulova! a coko! a tie gule! no umiiiram tu!aj ja chcem byt taka sikovna :((((

ejkula
10. feb 2014

@sticker ja som robila so sorbitom klasicky 1:1. Čiže koľko lyžíc cukru dávam na piškótu, tak som dávala presne aj Sorbit. Chuťovo bol ale korpus podstatne menej sladký. Samozrejme diabetikom to nevadí. 🙂

ejkula
10. feb 2014

@nika1985 ja som Sorbit kupovala aj v lekárni, keď so nemohla zohnať v obchode

lokalistin
11. feb 2014

@halienka prosim ta ty si robila toho krasneho mike rytiera, ja nanho kukam a snazim sa o nieco, ale furt sa ten ksichtik nepodoba, vyzera ako dilinko, robila si podla obrazka, alebo navodu?

baby prosim ak mate postup na mike the knight, hodte prosim, dneska zmenili spidermana za toto a ja nemam moc casu hladat, mam aj mekac aj druhu robotu a este som aj total chora

dakujem

halienka
11. feb 2014

@lokalistin nenašla som ani ja vtedy návod, tak len tak podľa týchto obrázkov som sa snažila ho vyrobiť... Hlavu mu treba urobiť riadne guľatú, skôr takú do šírky by som povedala, guľatou kosticou najskôr takou väčšou guľkou priehlbiny tam kde sú oči a vyrezať ústa, nechať zatvrdnúť, potom prilepiť malé očká a malá gulička noštek. Potom ešte ušká malé a vlásky hnedé som len tak približne tam dala plátky hnedej a nožničkami vystrihla do tých špicov. Tá helma, najskôr som mu nacapila modrú hladkú hmotu na hlavu a nejak som sa to snažila uhladiť do takého tvaru prilby, a ten štít som si vyrezala na ploche základný tvar, bála som sa tých otvorov, al nakoniec som len tam kde majú byť otvory vyrezala rovné čiary a tú hmotu tak do strán roztiahla a ono sa z toho porobili tie otvory samé, také som to na niečom trochu oblom nechala preschnúť. Nohy sú špajdle obalené v čiernej hmote, telo modré na vrchnej časti je spravená taká akoby priehlbina aby to vyzeralo ako zbroj nejaká. Držím ti moc palčeky, dúfam, že sa ti to nejako podarí, rýchlo sa polieč a keby dačo tak sa kľudne pýtaj, čo si spomeniem to poradím 😉 🙂

mizulienka
11. feb 2014

ahojte dievcata, chcem sa spytat, ked robite nugatovy krem, pouzivate pravy nugat alebo nahradzate nutelou, alebo aky nugatovy krem robite? dakujem 🙂

blcha
11. feb 2014

@nika1985 dakujem za radu tak spravim s dvojitej davky urcite @timuss dakujem za radiu no a potrebujem teda recept na neaky dobry krem cokoladovy bez tvarohu bez mascarpone bez kyslej smotany bez jogurtu a kedze ja moc nerobievam neake maslove plnky tak skoro do kazdej to davam tak neviem aku im tam mam dat plnku spodok bude rafaelo preto potrebujem nieco vymysliet co dam hore nieco cokoladove a sa bojim aby parizska slahacka nebla moc jemna nieco tuhsie by som radsej chcela 😉

aduskatt
11. feb 2014

@blcha urob pariz a vsyp tam cokoladove Creme Ole a mas to tuhe

blcha
11. feb 2014

@aduskatt presne nad tym rozmyslam ze tam supenem ole esteze som nakupila no a to da takej velkej torty budem musiet asi robit z troch slahaciek a troch cokolad vobec este nemam rozmyslene ako to budem piect nevyhovuju mi plechy co mam doma musim to neako vymysliet nech nemam zoadny zostatok korpusom lebo z hrosikovej mi zstalo dost tak som robila kokosove gulicky pre vsetkych susedov 😀 😀 😀 😀 😉

woman04
11. feb 2014

@pipka hej,pravdu majú,nič nešlo hore...pred pár rokmi som platila 100,aj teraz 100 -- len vtedy sk a teraz € 😖 😀

jakelina
11. feb 2014

@michaela3011 já to ještě ani pořádně nestihnu někam uložit a už je půlka sežraná 😀 😀 😀 Mám dvě šatny u ložnice a dětského pokoje, tak něco tam a zbytek do kuchyně, mám celkem velkou.

jakelina
11. feb 2014

@mizulienka já kupuji nugát

mizulienka
11. feb 2014

@jakelina kupujes nieco taketo?
http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1082

a robis ten krem s maslom, alebo slahackou?
dakujem.

jakelina
11. feb 2014

@mizulienka ano kupuji ve vaničce, nevím jestli je to přesně on, ale je výborný. Já jsem ho dávala dvakrát do dortu a zbytek mi snědli doma. Udělala jsem tak, že jsem rozpustila ve šlehačce a vychladlé zašlehala do másla. Chtěli máslový krém

mizulienka
11. feb 2014

@jakelina dakujem Majka 😉 to kupujes asi tiez v nejakom cukrar shope, ze?
niekto vravel, ze kupuju v lidli, ale to asi nie je ten ozajstny nugat.

maya30
11. feb 2014

kocky, tazka uloha 😎 nahodou inspi na VKUSNU svadobnu tortu s konskym zaprahom nemate ? 😝

maya30
11. feb 2014

@katarina51 jeej dakujem 😵 levandulove motivy na krabicke su jedle obrazky, drevena krabica je malovana 😉

jakelina
11. feb 2014

@mizulienka zlatko jednou ho měli v Globusu, tak jsem koupila tam, ale od té doby už ho tam neměli, byla to asi nějaká spešl nabídka a pak jsme kupovala v shopu přes internet 😉

maya30
11. feb 2014

@zz134 dakujem 😵 ved aj ty mas pekne torticky 🙂

mizulienka
11. feb 2014

@jakelina oki, dakujem Majka, velmi pekne 😉

lokalistin
11. feb 2014

@halienka moc dakujem tvoj sa uplne podobal moj vyzera ako trulko, idem tetke mapisat ak sa jej pozdava, tak jej mozem urobit ak nie tak spiderman a mam este mojho "oblubeneho" kikaninchen, tak nevie ako budem stihat, ci ho este prerobim, inac super rady dakujem

dada2007
11. feb 2014

@jakelina tvoja kuchyna sa mi velmii páči, mám ju uloženú 😉 isto je super, že máš vela skriniek 😉

woman04
11. feb 2014

..toto som vôbec nepoznala..nejaká hra v mobile POU.. našťastie robím len nám,čiže voľná ruka..toto ma poprosila kamarátka pre dcéru,tak som musela poprosiť uja gúgľa,čo to vlastne je 😀 ...len foťáčik si spravil tieň nápisu aj na tortu 😒
..trblietavá podložka pomohla 😵

jakelina
11. feb 2014

@dada2007 fakt, tak to je mi ctí, že si ji někdo uložil. Mám tam fakt hodně místa i na všechny formy na pečení. Zatím jsem moc spokojená. 😉

akzuzs
11. feb 2014

AHOJTE PBUJEM POMOC má niekto nejakú tortu v tvare pekáča s pečenými buchtami posypané makom?

nedockava4
11. feb 2014

Ahojte, prepacte, ze sa vam tu "vtieram", ale potrebovala by som nejaku pani, ktora pecie marcipanove torticky v BA a urobila by mi ju teraz na sobotu. Len malu, jednoposchodovu. Prosim IP. DAKUJEM

pristela
11. feb 2014

@akzuzs ja nemam , ale feeest by som si dalaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😀